Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] STARSTRUCK na sprzęcie o niższych parametrach niż zalecany?
Cześć,

Pytam tak z ciekawości czy ktoś z Was próbował odpalic demko STARSTRUCK grupy The Black Lotus na sprzęcie trochę bardziej okrojonym niż ten zalecany ( 060 ) ? Nie chodzi mi o Winuae. :) Jeśli tak to napiszcie na jakim i czy dało sie do oglądnąć- oczywiście nie poklatkowo :)

Pozdrawiam wszystkich na forum !

mic
[#2] Re: STARSTRUCK na sprzęcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mic, post #1

Skoro ktoś podał minimalne wymagania to znaczy, że jest to minimum niezbędne do uruchomienia. W jakiś 99% przypadków to stwierdzenie jest prawdziwe, więc nie rozumiem tego pytania.
[#3] Re: STARSTRUCK na sprzęcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mailman, post #2

Cześć,


Myślę, że częściowo masz rację, ale sprzęt zalecany to nie to samo, co minimalny. Może faktycznie trochę źle sformułowałem pytanie, ale chyba wiesz, o co mi chodziło.:) Te 99% to może trochę przesadziłeś. Spotkałem się z wieloma programami, demami itd., które odpalały na cieńszym sprzęcie niż zalecany do nazwijmy to płynnego działania.

Jeśli chodzi o demo jest wyśmienite :) i aż się łza w oku kręci, że jest już na świecie niewiele osób, które potrafią i co najważniejsze chcą robić na Amidze takie super produkcje.

Pozdrawiam serdecznie !

mic

p.s. nie będzie jakiegoś party w Polsce jeszcze w tym roku ???
[#4] Re: STARSTRUCK na sprzęcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mic, post #3

Ale moment, moment. Czy Starstruck przypadkiem nie ma 060 jako wymaganej, a nie zalecanej?
[#5] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mailman, post #4

Cześć

Z tego, co sprawdziłem na zagranicznych stronach to wymagane jest na pewno 64MB ramu, ale co do procka to się nie doszukałem. Może źle szukałem???. Oprócz Ciebie nikt mi nie odpisał, więc wnioskuję z tego, że większość Amigowców oglądało to, na WINUAE. No cóż będę musiał sobie dokupić trochę ramu i to sprawdzić.

Pozdrawiam serdecznie !

mic
[#6] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mic, post #5

O ile mi wiadomo, WinUAE, ani żadne inne UAE nie dorobiło się emulacji 060, i maksymalnie, może emulować 040.

A więc skoro chodzi na UAE - to wniosek jest jasny.

[#7] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@baderman, post #6

Gdyby były wersje 040 dorównujące szybkości 060/50MHz, to by napisali w wymaganiach 040. Proste :P

[#8] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@Pinto, post #7

Cześć,

Dobra, dobra może przesadziłem z tym tematem,ale na każde pytanie przecież można znaleźć odpowiedz. :) Mimo wszystko i tak to sprawdzę. Znalazłem już kostkę 64 MB - myślicie, że było łatwo uff... . Oczywiście napiszę o tym na forum jak mi poszło -demko oczywiście :) :) :) .Jeśli chodzi o WINUAE to jest tak jak napisałeś, ale emulacja to emulacja a prawdziwa Amiga to, co innego ( doznania ) :). To chyba tyle. Aha jak coś wymyślę ciekawszego to napiszę :)


Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
mic
[#9] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mic, post #8

baderman i Pinto czy ja mam wam znalesc posty w ktroych jest mowa o tym ile sie rozni 68o4o od 68o6o i co to ma wspolnego z emulacja pod Dragonem (winuae) czy sami do tego dojdziecie :). Pamietam ze demko loonis'ow hotstyle takeover przy 68o4o (oryginalnej) wypisywalo cos o wymaganiu 68o6o, ale jak je odpalam teraz pod dragonem tego ostrzezenia nie widze (demko po*ierdala jak szalone).

[#10] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@jimiche, post #9

nie nie musisz ;)

zasadniczą rzeczą jest coś co się zwie 'superscalar', ale o ile mi wiadomo, tylko jedno demo naprawdę to wykorzystywało (nie pamiętam nazwy), a reszta - to zasadniczo bardzo podobne procki

[#11] 68060

@jimiche, post #9

"Używa architektury superskalarnej i potokowej. Nie używa mikrokodu, ma pewne cechy charakterystyczne dla architektury RISC.

Pozostałe zmiany w stosunku do MC68040:

rozszerzenie cache do 8 KiB
większa oszczędność energetyczna (zasilanie 3.3V)
wprowadzenie techniki przewidywania skoków względnych (ang. branch prediction) "

:P

[#12] Re: 68060

@Pinto, post #11

tak tylko wy mowicie ciagle o budowie i architektorze tego procesora, a pod wzgledem programowania roznia sie tym ze o4o posiada wiecej rozkazow niz o6o. zreszta na forum jest kilka osob ktore dokladnie moga powiedziec jakie to sa roznice (pamietam ze byla okrojona lista rozkazow fpu ale nie pamietam czy w tym przypadku doszedl jakis nowy specjalny rozkaz tylko dla o6o).

http://www.ppa.pl/newsy/komentarze.php?p=3710&c=1#25404

[#13] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mic, post #1

A ja właśnie wczoraj odpaliłem to demo na BlizzardziePPC 40/40.

Obejrzałem do końca i git, dzisiaj znowu rano sobie je obejrzałem.

Komputer mam podłączony przez tuner TV.

Oczywiście da się to oglądać. Początek nawet Ok, potem juz jest troche gorzej, ale dla wytrwałych jest Ok.

Narazie mi się nie zawiesiło.

Gorzej chodzi inne demo TBLu - Ocean Machine, ale muzyka za to mnie w nim powala.

[#14] Re: 68060

@jimiche, post #12

Dokładnie.... jeśli program specjalnie nie sprawdza czy jest odpalony na 060 to na 040 pójdzie beż żadnych problemów, tym bardziej że to 060 ma okrojoną listę rozkazów w stosunku do 040 a nie odwrotnie.
Supercalar to nic innego jak drugi potok wykonawczy w CPU... dla programów sprawa niewidoczna, mozna co najwyżej program zoptymalizować pod 060 aby efektywnie wykorzystywał oba potoki... ale na 040 powinien pójść i tak
Tak myślę... na chłopski rozum ;)
.... zresztą sprawa jest zamknięta, bo sir_Lucas uruchomił to demo na 040 :)
[#15] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@Sir_Lucas, post #13

Cześć,


Kurcze!!! Normalnie mnie zatkało:), Jaka polemika:), a zdawało się, że temat upadł po pierwszych dwóch postach:). Dzięki Sir Lucas za konkretną odpowiedz na konkretne pytanie. Ja dalej czekam na kostkę z pamięcią, bo bez 64 MB to niestety nie odpali. Jak dojdzie do dopiero zobaczę czy będzie działać z moim Blizzkiem (60 ns 5V 72pin ) . Jak tak dalej pójdzie to powinniśmy płynnie przejść z działu SCENA do AMIGA :) .
Mam jeszcze pytanko wiem, wiem, że powinienem udać się do działu giełda. Czy w razie, czego jakby mi ta kostka nie zadziałała to czy ktoś z Was nie miał by takiej kostki już sprawdzonej do sprzedania???.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za zainteresowanie tematem

mic
[#16] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@Sir_Lucas, post #13


cześć,


Przeglądając dzisiaj forum zauważyłem, że poruszyłem kiedyś ten właśnie temat. Tak szczerze to zapomniałem o tym :) . Chcę tylko poinformować, że odpaliłem to demko na A1200 z blizzkiem IV 1230/50 z FPU i 64 MB ramu :) . Oglądnąłem je całe od początku do końca klatka po klatce ;) . Wyglądało prawie jak "slajdszoł" ;) , ale miejscami było całkiem nieźle- zwłaszcza napisy :) . Podsumowując, demoko odpala na procku 030/50Mhz ale lepiej tego nie oglądać ;) . Polecam w WINUAE :) To tyle...


mic

--

Amiga 1200 Escom, Blizzard 1230/50+FPU+64MB, HD 1,6
oraz inne Amigi

[#17] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mic, post #5

skoro dema TBL dzialaja na UAE bez problemu to powinny tez smigac na emulacji 68k w OS4 i MOS, bede musial sprawdzic. Gift by Potion dziala mi na MOS i jeszcze kilka innych demek pod 68k. ja to demko ogladalem dopiero tylko z filmiku na Amidze.

[#18] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #17

no i poszlo z miejsca na A1200 pod MorphOS i smiga u mnie newet lepiej jak mozna zobaczyc w filmie dostepnym w internecie, trzeba tylko zmienic priorytet trance najlepiej na 127 i podlaczyc tv pal smiga rewelacyjnie. bez problemu tez mozna odpalic to demo i inne bez karty graficznej na klasyku wystarczy tylko dopisac w startup-sequence po Trance(JIT), a odpalanie sterownika monitora ";" wylaczyc super

Tańczący banan

[#19] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@Sir_Lucas, post #13

> Gorzej chodzi inne demo TBLu - Ocean Machine, ale muzyka za to mnie w nim powala.

odpal pod MorphOS tak jak napisalem wczesniej, sprawdzilem to demo i smiga na maxa pod JIT.

[#20] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@baderman, post #6

Taa... Tylko co z tego? Jakoś nie mam problemu z uruchomieniem i obejrzeniem do końca tego dema pod WinUAE (a przecież emuluje max.040). Inna sprawa, że 060 ma sporo mniejsza listć rozkazów. Zatem - jak dla mnie - ciekawe jest czy faktycznie to demo odpali sić pod 040, skoro na emulowanej 040 pod WinUAE "chodzi" bez problemu...
[#21] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

AGA działa pod MorphOS-em?

[#22] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@Deftronic/..., post #20

> Zatem - jak dla mnie - ciekawe jest czy faktycznie to demo odpali sić pod 040, skoro na emulowanej 040 pod WinUAE "chodzi" bez problemu...

demo nie bez powodu ma takie wymagania jakie ma. pierwsze co zrobilem zanim odpalilem to demo pod MOSem na emulacji 68k z JIT to sprawdzilem czy w ogole dziala normalnie pod AOSem 040/30mhz i dziala. grab wyszedl jaki wyszedl, bo odpalalem wersje po ktorej nie da sie juz uzywac systemu trzeba dac restart.



[#23] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

cześć,

Skoro odpaliło u mnie na 1200 z Blizzardem 30/50+FPU+64MB to dla czego ma nie odpalić na 040 ??? . Według mojej opinii procek 060 jest zalecany a nie wymagany do odpalenia demka. Wymagane jest tylko 64 MB ramu do rozpakowania tekstur. Tak jak napisłem wczesniej oglądnąłem je całe od poczatku do końca :) Jeśli którys z kolegów chce sie pokatować to polecam

--

Amiga 1200 Escom, 3.1, Blizzard 1230/50+FPU+64MB, HD 1,6
oraz inne Amigi



Ostatnia modyfikacja: 11.01.07 22:07
[#24] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@Pinto, post #21

tak nie jest wylaczona dziala jesli nie wiedziales i widze, ze nawet masz odpowiednnia konfiguracje, zeby do tej pory samemu nie sprawdzic suxx, to ja nie mam nawet karty graficznej teraz.

[#25] Re: STARSTRUCK na sprzęcie o niższych parametrach niż zalecany?

@jimiche, post #9

> Pamietam ze demko loonis'ow hotstyle takeover przy 68o4o (oryginalnej) wypisywalo cos o wymaganiu 68o6o, ale jak je odpalam teraz pod dragonem tego ostrzezenia nie widze (demko po*ierdala jak szalone).

to demo spokojnie powinno smigac tez na 030/50, bo u mnie na 040/30 tez zapiernicza jak szalone, przy okazji sprawdzalem tez to demko ht pod MOSem oczywiscie na AGA widac tylko czarne tlo i jakies paski na zmiane, z JIT i bez JIT jest tak samo, ale nie szkodzi bo demko nie specjalne raz dwa razy sie gladnie i juz nie ciagnie, aby ponownie odpalac.



Ostatnia modyfikacja: 12.01.07 04:29
[#26] Re: STARSTRUCK na sprzęcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mic, post #23

sprawdz to demko (z parametrem force, bo normalnie nie pojdzie, cos mi sie wydaje tak dla jaj to 060 w wymaganiach) jaka bedzie predkosc na twoim sprzecie?

http://ada.untergrund.net/showdemo.php?demoid=375

[#27] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

O.K. Sprawdzę czy pójdzie i dam znać :) Jak już mam te 64 MB to mogę trochę poszaleć ;) myśle, że te niby wymagane 060 to w części przypadków bajki. Powinni od razu pisać - zalecane do płynnego działania :) . Chyba ,że nie mają sprzętów, aby to sprawdzić. Co do 040 to w jednym z postów kolega Sir_Lucas napisał, że odpalił to demko.
[#28] Re: STARSTRUCK na sprzêcie o niższych parametrach niż zalecany?

@Deftronic/..., post #20

Da sie - u mnie na Apollo 040/40 chodzi - a co do szybkosci dzialania ... jest srednio ...
[#29] Re: STARSTRUCK na sprzęcie o niższych parametrach niż zalecany?

@mic, post #27

pisal ale nie o demie Hotstyle Takeover. ja mam w Amidze 1200 040/30 i PPC 603e/240 MHz i u mnie Starstruck dziala tez na tym drugim pod emulacja w MOS na PPC tak jak na 060/50MHz, a moze i nawet szybciej, bo jedno demo TBL smiga szybciej niz na prawdziwym 060/50 i przez to chyba dostaje takie marne oceny na ADA, bo sie po prostu miejscami dlawi na prawdziwym 060/50 pod AOS. a demo Hotstyle Takeover zapiernicza juz u mnie na 040/30 pod AOS, to jestem ciekaw jesli da sie odpalic jak smiga tobie na 030/50?

Minimum Required:
68060
10Mb Fast Mem

[#30] Hotstyle Takeover

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #26

cześć,

Hmm... Od czego by tu zacząć :) Mogę z czystym sumieniem powiedzieć ,że ten biały napis na czarnym tle na początku jest mocnym przegięciem !!! . Demo odpaliło bez najmnieszych problemów na 030/50!!! . Jeśli widziałeś wersję video ( ja oglądnąłem dla porównania), to u mnie różniło się tylko tym, że w scence w tunelu walki z robotem się cięło. Myślę ,że jakies 6-10 fps. Chyba to i tak nieźle :) Jeśli chodzi o resztę, phongi , wektory, tunele, zoom itd. itp. prakrycznie 95% płynności. Oglądnąłem je dzisiaj już trzy razy i zaraz odpalę czwarty :) W porównaniu ze Starstruckiem polecam!!! :)
Dla niedowiarków zrobię wersję video jednego i drugiego. Wrzucę linki na forum.

Jak będziesz miał jeszcze coś do przetestowania to pisz :), może obalimy jeszcze parę mitów

mic

--

Amiga 1200 Escom, 3.1, Blizzard IV 1230/50+FPU+64MB, HD 1,6
oraz inne fajne Amigi :)

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem