Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#91] Re: Stara scena dzis

@flops, post #90

Nie wiem czemu tak sie zachwycasz Dave'm. Koles nie mial nic wspolnego z Amigą, zawsze pisał na grzybie, parł na scene, muzycznie - nazwij mi jeden jego moduł? Jak kiedyś słuchałem co wystawił na compo to mi szcęka opadła, bynajmniej nie z zachwytu.
Należał do Freezers pecetowej sekcji, tylko nikt z tej Amigowej go nie znał (Lenin i Bethoven).
[#92] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #91

Kolego!

zachwycam się Davidem Gahanem/Depeche Mode! Czytaj ze zrozumieniem!
U fryzjera golę się na Dave'a Gahana z dipiczi mołd...
Oj widzę, że "wyszczekanie" Ci się uruchomiło...spasuj ok...a stara scena
będzie szczęśliwsza panie - karnister :P
[#93] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #91

Papadeo 2 - to świetne demo- zaprzeczysz ?
[#94] Re: Stara scena dzis

@gorzyga, post #88

Wiem o czym mówisz, znam to uczucie. Pamiętam swoją radość jak podczas demo compo pecet się zawieszał. Ehh, szczeniackie lata :)

To było chore. Wyobraź sobie, że ja przez niechęć do PC i Windowsa po maturze nie poszedłem na jakieś studia informatyczne tylko mechanikę. Po prostu w 1993/94 roku przechodzenie obok peceta było dla mnie obrazą. :D :) Nawet jak 10 lat później kupiłem jednego do klepania jakiejś gierki na GameBoy Advance to nie był podłączony do internetu, stał w drugim pokoju i służył tylko do kompilowania i klepania tej gierki. :)
[#95] Re: Stara scena dzis

@MDW, post #94

Jak poszedłem na studia (informatykę) to miałem w pokoju tylko A1200 (z 030/50, 32MB RAM i sieciówką PCMCIA) i starego PowerBooka 3400 z NetBSD 2.0. Uważam, że nie kupienie PCta było najlepszym co mogłem zrobić wtedy i wpłynęło to na moją edukację informatyczną niezwykle pozytywnie.

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 11:28:16 przez strim
[#96] Re: Stara scena dzis

@MDW, post #94

Chore, chore, ale fajne :) Ja swojego pierwszego peceta kupiłem w 2001 roku. Na szczęście w edukacji pomógł mi sporo PC-Task, pamiętam, że nawet coś pod Windows 3.x na nim robiłem. Później używałem Shapeshiftera z Soft Windows - o wiele lepiej ten kombajn działał.
[#97] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #91

Piszesz może o Dave/Feezers^Vacoom ? Pisał, że jest "swap maszyną" Spredował fastem hot stuff i nie fakał znaczy, haha. Na Ampie jest 141 jego modów. Pisał też muzykę na małe Atari (są na ASMADB pod jego imieniem i nazwiskiem). Chyba nie o tym Dave :)

W latach 94-96 na scenie (nie demoscenie, jak się teraz pisze) były dwie dziewczyny. Jedna z nich SveetVoice/Scoom^NBK bawiła się wtedy w freendly swap. Dzisiaj mieszka w Szkocji. Zajmuje się ochroną środowiska i energią odnawialną w jednym z przedsiębiorstw na dość dobrym stanowisku. Podróżuje. Robi fantastyczne zdjęcia.

Bartesek/Casyopea pisał przyjemne mody. Później pracował w radiu, nie wiem, co się teraz z nim dzieje.

Insert/Depth jeśli można go zaliczyć do "starej sceny", bo w tedy miał jakieś 14 lat, szybko zajął się gamedevem. Można poczytać o tym tutaj.. Teraz jest profesjonalnym grafikiem. Pojawia się na scenie małego Atari. Wygrał gfx compo na SV2k10.

Scorpik - podcast wyczajony przez MDW

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2012 12:02:08 przez advantage
[#98] Re: Stara scena dzis

@advantage, post #97

Bartesek/Casyopea pisał przyjemne mody. Później pracował w radiu, nie wiem, co się teraz z nim dzieje.


To ten gość, który zrobił "Bananową kochankę" ?
[#99] Re: Stara scena dzis

@strim, post #98

Ten sam. Link do modów. Ps. Nazwisko też ma radiowe.
[#100] Re: Stara scena dzis

@advantage, post #97

No raczej jakiś inny, bo, że ci się znali (Dave, Lenin) i chlali razem, to pewne.
Poprawka do nazw grup: Scum i Vacuum:
http://www.pouet.net/groups.php?which=4036
http://www.pouet.net/groups.php?which=2314
[#101] Re: Stara scena dzis

@grg, post #100

Bartesek nie tylko pracował w radiu, pisał tez muzę do lokalnej TV, a nawet współorganizował Techno Party w tym swoim Sanoku :)
[#102] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #101

Dwie stare fotki (nie moje, ale akurat znalazłem na HD) z party w Koszalnie:

Na jednej Agaslayer(po lewej), Sachy(po środku) i Fido(po prawej stronie) - ten Czech od gry z enginem 3d.



Fido i Agaslayer

[#103] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #91

1. Ta muzyczka mi się podoba (może to kwestia mojego gustu): https://www.youtube.com/watch?v=kqFR1mhzYRI
2. Robił na Amidze 1200, pamiętam dokładnie rozebranego dekstopa i pudło DekstopDynamite, więc chyba kolega go pomylił z kimś innym.
3. Chyba też robił dla Floppy jakieś muzyczki
[#104] Re: Stara scena dzis

@Deftronic/..., post #102


Na jednej Agaslayer(po lewej), i Fido(po prawej stronie) - ten Czech od gry z enginem 3d.


z tymi dwom pilem polski alkohol i uczylem ich radzieckiego :)
[#105] Re: Stara scena dzis

@grg, post #100

Poprawka do nazw grup: Scum i Vacuum:

Coorde... Jak zwykle literoowka.
[#106] Re: Stara scena dzis

@Ralpheeck, post #1

A ja mam złą wiadomość..


Kilka dni temu zmarł Marcin Gackowski, w amigowym świecie znany jako Accord z grupy Old Bulls (spectrumowcom bardziej znany jako Gacuch).
Na scenie amigowej zasłynął jako muzyk, swapper i jeden z założycieli grupy Old Bulls. Stworzył podkład muzyczny do większości dem grupy Old Bulls, startował w niemal wszystkich 'music competition' podczas amigowych party. W sieci pozostał spory ślad jego twórczości.

Miał zaledwie 37 lat.
[#107] Re: Stara scena dzis

@tygrys, post #106

Przykro. :(
[#108] Re: Stara scena dzis

@Ralpheeck, post #1

A tymczasem chłopaki z Plastic przy współpracy z Platige Image robią sobie to:
http://www.dobreprogramy.pl/Catzilla-czyli-benchmark-rodem-z-Polski,Aktualnosc,36772.html

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 13:50:42 przez Shoonay
[#109] Re: Stara scena dzis

@Shoonay, post #108

Kto byl na WeCanie 2012 w Lodzi to widzial calosc (ja bylem i widzialem). A kto nie byl przegral rZycie.
[#110] Re: Stara scena dzis

@tygrys, post #106

Poważnie Gacuch nie żyje? Pamiętam jego scenowe artykuły w Amigowcu (zwłaszcza recenzję musicdisku XTD'a Vengeance). Nie wiesz nic więcej? Wypadek? Zawał?
[#111] Re: Stara scena dzis

@Phibrizzo, post #109

A kto betatestuje widzi jeszcze wiecej niz na WeCanie :)
[#112] Re: Stara scena dzis

@GumBoy, post #111

No ładnie, chyba naprawdę jest jakas tabloidyzacja mediów. Stara scena dziś, Gacuch zmarł i nikogo to nie obchodzi, a my tutaj mówimy o pecetowym Plastiku...
[#113] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #112

Na necie nie ma informacji co było przyczyną, pewnie tylko rodzina i najbliżsi wiedzą co się stało...
[#114] Re: Stara scena dzis

@kjb666, post #113

Tutaj jest dodatkowe info.
Widocznie z Amigi wciągnoł sie w rowery.

http://xc-mtb.info/art474.html

Jeszcze raz musze powiedziec że pisał pieknie o scenie, zwlaszcza o muzyce, no i zostawił dużo fajnych modułów.
Bruno i Gacuch. Zna ktos jeszcze jakies scenowe śmierci?
[#115] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #112

Nie wiem co masz przeciwko Plastic, ale nie będę wnikał.
[#116] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #114

Zna ktos jeszcze jakies scenowe śmierci?




Oby każdy znał ich jak najmniej.
[#117] Re: Stara scena dzis

@AceMan, post #116

Bartman, Thorus/Floppy, Mars/Mystic^DxP, Niko/Oxygene, muzyk Kefrensów... du zo. Za dużo w tak młodym wieku. :(

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 10:23:25 przez Deftronic/...
[#118] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #112

Jak nie obchodzi? Każdego to obchodzi.... ale czego Ty od nas oczekujesz? Jakiejś egzaltacji bólu i cierpienia? Zapalania internetowych "świeczek"...? Bo naprawdę nie łapię

"Bartman, Thorus/Floppy, Mars/Mystic^DxP, Niko/Oxygene, muzyk Kefrensów... du zo. Za dużo w tak młodym wieku..."



Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 10:34:57 przez mccnex
[#119] Re: Stara scena dzis

@mccnex, post #118

Plastik to wyłącznie PC. W dodatku nie robia dem tylko jakies PS3/Super PC komercyjne super renderingi tudzież dziwne gry.
Jakos z TBL nie pasuje mi ich razem zestawiac.
[#120] Re: Stara scena dzis

@Kagaster, post #119

Plastik to wyłącznie PC.

No popatrz się, ja mam ich dwie produkcje na PS3.

W dodatku nie robia dem tylko jakies PS3/Super PC komercyjne super renderingi tudzież dziwne gry.
Jakos z TBL nie pasuje mi ich razem zestawiac.


Zwłaszcza, że TBL dłubie przy darmowym Battlefieldzie, prawda?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem