Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Taboo i WinUAE
Zapewne pamiętacie jeden z numerów Taboo, który podobno odpalony pod WinUAE powodował format windowsowej partycji C:. Pamiętam, że sporo zamieszania nawet z tym było na Aminecie: archiwum z magazynem usunięto i później zamieszczono wersję pozbawioną "złośliwego" kodu. Czy to była w ogóle prawda, czy tylko mit? Doświadczył ktoś tego na własnej skórze?

[#2] Re: Taboo i WinUAE

@mailman, post #1

Tak to prawda. Dosc prosto mozna bylo oszukac kod sprawdzajacy czy mag odpalony jest na UAE, na Aminecie byl odpowiedni programik niestety zapomnialem jak sie nazywa :(

[#3] Re: Taboo i WinUAE

@crust_ame, post #2

Format partycji C?... A nie SYStemowej UAE??... Coś mi to raczej
świta, ale mogę się mylić...

Crust, z tego co pamiętam to Ty kodowałeś Taboo w wersji dyskowej...
Masz może gdzieś te magi w wersji niezłośliwej??...

I powiedz proszę, czy ów złośliwy kod objawi się również pod
Pegazem?

A ten programik oszukujący napisał AFAIR kol. NEO z TotalVision.

--
Pozdrawiam!!



Ostatnia modyfikacja: 16.08.07 01:19
[#4] Re: Taboo i WinUAE

@quantor, post #3

Tak systemowej pod uae niedopatrzyłem ;) Generalnie o ile dobrze pamiętam kod wykrywajacy UAE sprawdzał jakieś specyficzne rozszerzenia za pomocą expansion.library i po wykryciu ze to uae wyświetlał się taki ala guru meditation requester informujacy ze wykryto UAE jak nacisnęło się LMB to odpalało sie kasowanie partycji systemowej a jak RMB to reset. To Taboo kodował Emers. Co do szkodliwości tego na Pegazie itd to bez obaw nic się nie stanie :) Co do archiwów to niestety nie mam, posiadam jedynie Kiss My Jazz i Dog Star Descends pozbawione kasowania partycji systemowej (oba zresztą powinny być dostępne na pouet.net).
[#5] Re: Taboo i WinUAE

@crust_ame, post #2

Na forum EAB ten temat był poruszony i ludziska twierdzą, że Detecting WinUAE from an amiga application is possible, but running a format C: from an amiga application is just not possible.

Czyli jednak dobrze pamiętałem. Zaraz im tam napiszę, że są w błędzie i niech uważają co uruchamiają ;)

[#6] Re: Taboo i WinUAE

@quantor, post #3

Masz może gdzieś te magi w wersji niezłośliwej?

W wersji niezłośliwej to masz na Aminecie i Pouet. Chyba, że chodziło Ci o złośliwą.

[#7] Re: Taboo i WinUAE

@crust_ame, post #4

Tak systemowej pod uae nie dopatrzyłem

A, czyli jednak nie C:

[#8] Re: Taboo i WinUAE

@mailman, post #7

Windowsową partycje C:/ nie jest tak łatwo sformatować, a na pewno nie da się tego zrobić z poziomu winuae :D Wiem bo próbowałem ;) . Jedynie co można "w miare łatwo" to skasować MBR . Więc obaw nie ma :)

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem