Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Demovibes
Na stronie http://www.demovibes.org/dv_info.htm są do ściągnięcia składanki scenowej muzyki w formacie mp3. Oprócz tego do każdej składanki dostępny jest plik .cue służący do wypalenia całości jako CD-Audio.
Problem w tym, że nie za bardzo mi to chce działać pod Nero Expressem. Wskazuję programowi plik .cue i Nero się "zamyśla". Czy komuś udało się wypalić Demovibes jako CD-Audio (pod Nero)?

[#2] Re: Demovibes

@PopoCop, post #1

A co masz w tym pliku CUE wpisane? Program szuka ogromniastego pliku mp3, który wypalając będzie dzielił.

[#3] Re: Demovibes

@mailman, post #2

dokladnie tak. na stronie na dole jest taki duzy plik do wypalenia razem z cue.
[#4] Re: Demovibes

@quaint, post #3

Mam zarówno plik mp3 (ponad 100MB) i plik cue.
Wskazuję w Nero plik cue, dysk coś tam przez chwilę wczytuje i potem nie dzieje się nic.

[#5] Re: Demovibes

@PopoCop, post #4

Może masz nero które nie obsługuje plików mp3. Pamiętam miałem takie nero które tylko zadowalało się plikami *.vqf... taka niespodzianka :). Spróbuj przekonwertować mp3 do wav'a a w pliku *.cue zmień rozszerzenie na wav i zaraz za nazwą pliku będzie napisane MP3 i to też zmień na WAV... zresztą tu masz przykład :

TITLE "DEMOVIBES 8"
PERFORMER "Various Artists"
REM ** Generated by CueMaster v1.6 **
REM Time : 79:57:00
REM Length: 4797 seconds
REM Year : 2008
REM Genre : Electronic
REM DiscID: 4712bd16
FILE "demovibes8-80mn_scene_music_compilation_mixed_by_willbe.wav" WAV

Powinno pomóc.

Sprawdź jeszcze czy przypadkiem demovibes nie jest zakodowane w VBR i dlatego nero się "fuka".

Jak to już nie pomoże to albo ściągnij program musiCutter0.7.1 (windows) on ma problemy z plikami VBR ale to też możesz obejść konwertując do wav'a. Potem nagraj już pocięte pliki na płytę.

A jak to już nie pomoże to ściągnij darmowy CDBurnerXP Pro. Potrafi robić dokładnie to samo co nero.



Ostatnia modyfikacja: 16.06.2008 17:10:14
[#6] Re: Demovibes

@PopoCop, post #1

PopoCop napisał(a):

> Czy komuś udało się wypalić Demovibes jako CD-Audio (pod Nero)?

Może po prostu olej CUE i zrób zwykły drag-n-drop z tymi plikami mp3. A potem nagraj całość w DAO.

[#7] Re: Demovibes

@Kokos, post #6

Ale w ten sposób nie będzie miał kilkunastu ścieżek, lecz jedną długą.

[#8] Re: Demovibes

@mailman, post #7

Niech sam potnie.

[#9] Re: Demovibes

@11MASTEr, post #8

Z małym opóźnieniem, ale dziękuję wszystkim forumowiczom-pomocnikom. Skorzystałem z "MusicCuttera", który na podstawie pliku .cue elegancko pociął duży plik .mp3 na poszczególne utwory. Z wypaleniem ich jako CD-Audio nie było już pod Nero problemów.

[#10] Re: Demovibes

@PopoCop, post #9

A jednak pojawił się kolejny problem. Chodzi o składankę Demovibes 5. Pod Winampem odtwarza się prawidłowo, ale MusiCutter nie chce jej pociąć (tzn. niby coś tam robi, ale strasznie wolno i na koniec wywala błędy). Przekonwertowałem plik z mp3 na wave i korzystając z rady Jimiche'a zmodyfikowałem plik cue. Nero zaakceptował plik, ale czepia się z kolei, że zwykła płyta CD-R 80min jest za mała na nagranie składanki.

Chciałbym zapytać, czy komuś udało się pociąć Demovibes 5 MusiCutterem? Albo wypalić składankę jako CD-Audio z wave'a?

[#11] Re: Demovibes

@PopoCop, post #10

Ja podzieliłem wszystkie części Medieval CUE Splitterem.

[#12] Re: Demovibes

@PopoCop, post #10

MusiCutter nie radzi sobie z VBR'ami czyli mp3 powinna być CBR (ze stałym bitratem)... ale spróbuj pociąć plik wav MusiCutterem powinno dać rady.

[#13] Re: Demovibes

@jimiche, post #12

Próbowałem i raczej się nie da, bo w MusiCutterze nie można wskazać pliku WAV do podziału ("widzi" tylko MP3).

[#14] Re: Demovibes

@PopoCop, post #13

hmmmmmm.... to spróbuj programu który poleca Grain. Zawsze możesz jeszcze tą mp3 przerobić na z VBR na CBR na przykład CDEX albo dBpowerAMP (ten jest komercyjny ale jedną mp3 bez probemu przerobisz). Tylko pamiętaj encoder Lame i alt preset : Insane (320 kbs)... no to tyle jak się jutro zmotywuje to dam ci namiar na lepszą składankę niż demovobies.



Ostatnia modyfikacja: 06.07.2008 00:51:40
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem