Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Nowy magazyn scenowy - bëdzie?
Witam,

Czy ma ktoô jakieô informacje o aktualnie tworzonym magazynie scenowym przez rodaków?

[#2] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@pekdar, post #1

Ostatnie chyba z 2002? Coś miało być i tak już 8 lat ciszy :( Historia, nic już nie powstanie.

[#3] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@aMifan, post #2

To może by tak razem do kupy się zabrać Panowie?



Ostatnia modyfikacja: 11.02.2010 20:34:39
[#4] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Hypnotic, post #3

Mimo swej oczywistej sympatii do tworów jakim są "magazyny scenowe", zastanawiam sie szczerze, czy w roku 2010 jest sens realizować coś takiego.

Nawet za "tłustych lat" scenowych magi miały duże opóźnienia, a "cykle wydawnicze" żyły wlasnym zyciem, więc co by to bylo dopiero teraz.

Mysle, ze duzo lepszy dla ami-sceny, lub tego co z niej zostalo, bylby jakis "integrujacy" mini-portalik scenowy. Ktos powie, ze jest niby amiscena.org, ale mam wrazenie, ze tam poruszane sa wszystkie mozliwe tematy, tylko nie te zwiazane z amiscena i jej produkcjami, ktore rzadko bo rzadko, ale jednak, jeszcze sie ukazuja. Po czesci taka role moze spelniac ADA, jednak strona ta ma nieco inny charakter i jest w ciaglym "letargu".

Po ostatnim party Datastorm bylem pelen uznania dla kolegów z C64, ktorzy na jednym z portali od razu przedstawili opisy wszystkich produkcji z kompo, wraz z linkami do jutub - klasa. Widac, ze "pielegnuja" i dbaja o ta swoja scene.

Oprocz produkcji mozna by tam umiescic np. wielka baze scenowych tekstow z magazynow dyskowych, a tego uzbieraloby sie sporo.

Ze swej strony moglbym udostepnic wszystkie scenowe teksty jakie ukazaly sie w Taboo (jesli je znajde :), a pewnie i namowic innych ex. scenowych rednaczow, jesli jeszcze zyja

Mozna by to nawet polaczyc z podniesionym gdzies tu tematem strony ze starymi magami.

Eh, rozmarzylem sie

Pozdrawiam,

[#5] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@slay, post #4

podpisuje sie 2 lapami
amiscena nie wiele ma wspolnego z amiga ..
Mag by sie przydal .. najlepiej w postaci ogolno dostepnego WWW
po czesci mozna ten dzial PPA wykorzystac do tego - opisu produkcji i przebiegu party.

[#6] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@HOŁDYS, post #5

Witam,

Ale taki magazyn właśnie powstał i to na dodatek nie będzie opóźnien, bo jak ktoś pisał że by się tak przydało - jest właśnie na www Powstał to może za dużo powiedziane, bo Scenial wychodził na pc demoscenie od 1993 roku, pisząc także o tym co się dzieje na Amidze, Atari i C64. Parę dobrych lat, heh dekade prawie, nie wychodził, a od tej jesieni jest znów, już online, po polsku. Jako magazyn kodowany wychodził w języku angielskim, po polsku w tym czasie robilem Bad Newsa. Editor ten sam, co był, Akira/Pulse. Treść: party raporty, staroszkolne gry, konsole, pastwienie się nad paper magazynami z kiosków i wszystko to co powinno byc w zinie

Jako że zin wznowił działanośćod jesieni, redAkcja była na razie na SillyVenture2k10 w Gdańsku z którego to zlotu w Scenialu znaleźć można obszerny okraszony zdjęciami raport!

pozdrawiam serdecznie
Akira/Pulse ^ Scenial zine

www.scenial.pl



Ostatnia modyfikacja: 27.12.2010 02:18:24



Ostatnia modyfikacja: 27.12.2010 02:18:48
[#7] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Akira, post #6

O kurka wodna , dzieki za linka i mam nadzieje ze nie poprzetsaniecie na laurach :) Powodzenia ,bede kibicowal :)

[#8] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Hellena, post #7

Hej,

Nie zamierzam spoczywać na laurach, ale troszkę potrwa zanim znów będę na bieżąco w demach i parties na Amigę, by móc o tym pisać, ostatnio miałem ją ok 10 lat temu i mam od połowy tego roku znów W tym roku nie udało mi się dotrzeć na żadne party poza SV 2k10 w Gdańsku, w przyszłym roku mam nadzieję żadnego zlotu odbywającego się w Polsce nie opuścić

Teraz rytualna litania diskmag'owego red.nacza ;) Jeśli ktoś ma ochotę napisać artka, tematyka scenowa lub okołoscenowa, coś mu leży na sercu i chce ten problem poruszyć w formie nie postu na forum a solidnego dużego artka to serdecznie zapraszam.

Sam wszystkiego nie ogarnę, tym bardziej, że tyle się dzieje na alternatywnych platformach, C64, Atari, ZX i Amidze, że jedna osoba tego po prostu nie ogarnie. Wysmażyłem ostatnio parę artków przeglądowych właśnie pojawiło się w magu scenialowe podsumowanie roku na konsole
http://www.scenial.pl/archives/2039
ale nie śledziłem cały rok sceny Amigi i tu będę potrzebował pomocy by napisać artki co się działo na niej w 2k10. W planach jest na styczeń opracowanie i podsumowanie tego co się działo na Ami w grach i drugi art, podsumowanie tego co się działo na Ami w demach


kontakt albo gg albo mailem - mailbox@scenial.pl

Adam 'Akira' Antoniuk



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2010 01:30:11



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2010 01:31:43
[#9] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Akira, post #8

obecne polskie copy party to zlot alkoholikow po 30-stce :)
stare maslaki sie spotykaja (tj. ja) i wspominaja lata 90 i prawdziwe party.
Raz tylko na RiverWash 2 (odbywajace sie zreszta w tzw.dupie diabla)
byla swierza krew (chlopaczki chyba po 16 lat) kodowal w ASM 6502 zrobili jakies demko na C64 ..powiem tak napisal demo na kompa ktorego pierwszy raz na oczy zobaczyl wlasnie na party :-] jest mlody ale bedzie o nim glosno jeszcze !

he he a duch demo sceny zostal chlopak nie wybral jak maślaki po 30stce cieplych hotelowych lozeczzek... tylko twarda podloge pod bigscreenem

na scenie Amiga nie wiele sie w polsce dzieje ..

[#10] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@HOŁDYS, post #9

na scenie Amiga nie wiele sie w polsce dzieje ..

Nie dlaczego, jesli chodzi o wzajemne opluwanie i wojny o podlozu np "ktory pixel jest bardziej kwardatowy" to srodowisko jest bardzo plodne.
Z drugiej strony na apel stworzenia grup rzeczywiscie odezwalo sie kilka osob tylko. Nawet jak czlowiek chcialby cos zrobic fajnego to ograniczone mozliwosci na niewiele sie tu zdadza.
Z powodzeniem obserwuje jak nawet male konkursy aktywizuja poszczegolne osoby. Fajnie bo moze za jakis czas beda z tego jakies drobne ale zawsze jakies zniwa :)

Ze lzami w oczach wspominam czasy jak kupowalo sie kolejna plytke i mozna bylo co miesiac znalezc cos nowego w dziale "PD". Czasem male pchelki, a czasem wieksze.



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2010 11:09:10
[#11] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@HOŁDYS, post #9

Heh, no więc na scenie Atari to akurat wielu alkoholików nie zauważyłem, co mnie też przywyczajonego do klimatów kompletnego żulerstwa jakimi cechowały się ostatnie party PC/Amiga na których bywałem pierwszej połowie tej dekady pozytywnie zaskoczyło:)

Nie dane mi było zobaczyć scen totalnego zerwania filmu, demolowania kibli i rzucania się na innych partowiczów proponując im loda, co stało się zwyczajem innych scen dzięki kilku psychopatom tolerowanym przez zastraszoną resztę.

Co do wieku scenerów - ku memu zaskoczeniu na 8 bit pojawiają się nowi koderzy, np. 20 letni Grzybson, który assemblerem Atari 8 bit zainteresował się parę lat temu Czyli jak się chce to można To, że ludzie teraz na zlotach starsi to wiadomo, lata płyną a czas nie stoi w miejscu, zreszą polska scena to nie jest jeszcze taka stara, gdzieś na sieci jest wywiad z memberem Fairlight jeszcze z C64 który działał w połowie lat 80, gość teraz ma ok 50'tki i dalej aktywnie bywa na zlotach.

pozdrowienia
Akira

[#12] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Akira, post #11

Z najlepszymi życzeniami Szczęśliwego Nowego Roku hehe...

http://dinxproject.org/344kb/



Ostatnia modyfikacja: 31.12.2010 18:35:25
[#13] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Deftronic/..., post #12

Muza trochę źle zloopowana, poza tym wypas idea :D.

[#14] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@strim, post #13

Bo to było robione na szybko i z jajem. :) Chodziło o pozytywny klimat.

[#15] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Deftronic/..., post #14

fajne OK

[#16] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Deftronic/..., post #14

Moc dobre ;)

[#17] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@baderman, post #16

Akira: bardzo fajna inicjatywa "magowa" - szacun, czyta się to bardzo przyjemnie, acz szkoda, że mało o ami-scenie (choć, tak jak napisał Hołdys, polska ami-scena (w sensie produkcji, nie chlania) praktycznie już nie istnieje). Ja pisarsko niestety dzisiaj średnio mogę pomóc w tej kwestii, ale to tylko dlatego, że ową niewielką ilość czasu, jaką dziś mogę poswięcić amigowej scenie - z premedytacją - wolę wykorzystać na (s)tworzenie jakiejś produkcji, niż na pisanie tekstów.

Najciekwaszy amigowo-scenowy zasób w sieci to dziś http://ada.untergrund.net/ (ta strona w weekendy ma często problemy z działaniem) o ami-scenie czasem też można coś poczytać na niemieckim: 4sceners: http://www.4players.de/4sceners.php/index/-/index.html

Aha, widząc w stopce magiczne "The Edge" to jeśli mogę coś Ci doradzić, to (jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś) skontaktuj się z Bodziem :) (w zeszłym roku byliśmy razem na Riverwash).

Deftronic: no, po takim linku, nie masz wyjścia, rok 2011 bez scenowej amigowej produkcji Dinx Project będzie rokiem straconym :)



Ostatnia modyfikacja: 02.01.2011 10:35:13
[#18] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@slay, post #17

Nie chciałbym tutaj deklarować za wiele, ale zobaczymy co bieżący rok przyniesie. Na pewno na jakieś ożywienie w szeregach DiNX Project się zanosi :), a póki co mała galeria jednego z naszych grafików.

Panie i Panowie tadam - GROH/DxP przedstawia:

http://www.behance.net/gallery/Dogs-Vampires/898394




[#19] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Deftronic/..., post #18

W czym to rysował?

[#20] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@parallax, post #19

Nie mam pojęcia, ale zapytam się. :D

[#21] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Deftronic/..., post #20

Ok, tak z ciekawości pytam.

[#22] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@parallax, post #21

Illustrator i Photoshop.

Jak w końcu ruszy strona SAF i DXP, znajdą się tam stare grafiki z czasów amigowskich (Deluxe i reszta ferajny). :)

[#23] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Deftronic/..., post #22

Aha, myślałem, że na Amidze rysował :)

[#24] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@parallax, post #23

:D

[#25] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Deftronic/..., post #18

Podoba mi się ten styl. Ładne, a chyba nie tak pracochłonne.
[#26] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@slay, post #17

@Slay, na razie mało o Amidze pisze bo Amigę jako ostatni brakujący 16bitowiec odkupiłem w poprzednim roku i się nie wgryzłem w temat co przz okres mojej nieobecności na scenie się na samej Amidze w Polsce działo, na dodatek kiedy był Riverwash mnie nie było w PL więc też nie miałem jak napisac o party :/ Z miesiąca na miesiąc będzie coraz więcej amigowych materiałów, mam tez nadzieję że w miarę jak wiara będzie oswajała sięz myślą że znów działą na scenie diskmag, online bo online, ale jest, będa jakieś artki przychodziły

Bodzio!!! Jezus Maria. My zaczeliśmy swapp chyba ze 20 lat temu!!! Nie miałem pojęcia że był na Rivwerwashu, mnie akurat wtedy w PL nie było i straciłem ten meeting. Próbowałem odkopac kontakt do Leszka, ale mi się nie udało, będe wdzięczny za messaga na priv jak się skontaktować!

Akira.

ps. nowy artek o demo party w Japoni które się właśnie zakończyło z przeglądem wystawionych prac! :) warto zerknąc wyszła bardzo fajna produkcja Razor 1911 , interko dziejące się w amigowskim CLI, jak kiedys demko D.O.S. Andromedy, ale jeszcze lepszy numer, muzykę napisał 4mat !!!

lineczka

http://www.scenial.pl/archives/3877

[#27] Re: Nowy magazyn scenowy - bëdzie?

@Akira, post #26

Żeby nie spamowac i nie zakłądać nowego tematu:

przegląd nowych gierek na C64 :) Po przerzuceniu kilkudziesięciu wydanych w roku 2k10 gier na Commodore 64 a przy okazji wciągnięciu dużej ilości scenowych demek, co mocno opóźniło pisanie artka, gotów jest przegląd najlepszych gier na C64 z tegoż właśnie roku BEz jakichś wielkich rewelacji, ale jest w co pograc. 30 lat już prawie od wypuszczenia na rynek C64 znów wyszło w roku 2k10 dobre kilkadziesiąt gier :D Oki, to teraz biorę się za Atari XL/XE i Amigę 500/1200 :D

http://www.scenial.pl/archives/4100

CU!
Akira

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem