Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#571] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Jazzcat, post #561

Chyba pierwszy kawałek Okeanosa, który mi się podoba bez zastrzeżeń!


Ja tam lubiłem jego chiptunki z Trilobyte 4

https://demozoo.org/productions/10240/
[#572] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Jazzcat, post #559

Zagryzłem zęby i czekam żeby zobaczyć po raz pierwszy na hw. A nuż Bifat się zlituje i podeśle snailem. Ponoć nie idzie normalnie skopiować/nagrać dema i nie ma jeszcze dobrego adf/cracka/whatever.

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 19:27:26 przez kempy
[#573] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@kempy, post #572

Ja mam taką teorie że albo wersja 100% pójdzie na Revision2022 (bo jak się okaże że na Revision wystawią nowe demo to ja chcę brać to co oni...) a teraz mamy akcję ala Impulse od ekipy Tilt&Old Bulls, albo chłopaki chcą reaktywować swapowanie na dyskietkach.
Inna sprawa że to nie pierwsze demo z Niemiec którego na prawdziwym sprzęcie nigdy nie zobaczę, to samo jest z demami grupy Arsenic (tak przy okazji grupa założona przez członków TEK i OXY).

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 20:29:43 przez jimiche
[#574] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@kempy, post #572

A ja nie zacisnąłem zębów i obejrzałem sobie na Ami to co wrzucił Photon
Zawiesza się w 5 minucie i 45 sekundzie, ale i tyle mi na razie wystarczyło. Nawet fajne to było, ale muza jest jak dla mnie zbyt nużąca. Mi bardziej pasowałby tu muzyczny klimat demka 'So this'.
[#575] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Jazzcat, post #559

Demo nie drazni nie nudzi jest ciekawe a przy tym fajnie skomponowane
Technicznie jesli to chodzi na 7 mhz i 1 mb ram to majstersztyk
Nie moge dopatrzyc jaka to grupa ?
1
[#576] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@HOŁDYS, post #575

Demo grupy: The Electronic Knights (TEK)

U mnie z dyskietki na A2k z TF536 leci, ale ma losowe zwisy ... nie wiem czy to dyskietka zrąbana czy sprzęt nie taki jak trzeba ;)
1
[#577] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Jazzcat, post #559

omg!
[#578] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Jazzcat, post #559

I to podobno na stockowej A500 z rozszerzeniem 0.5MB RAM. Wow.
[#579] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Jazzcat, post #559

Szczena opada. Demo wgniata
[#580] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@WojoS, post #579

Bifat wrzucił "instalator na fdd". Należy włożyć czystą dyskietkę do DF0: i odpalić ten plik:

http://www.neoscientists.org/downloads/writetranshuman

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 15:08:16 przez kempy
[#581] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@jimiche, post #570

A kto każe trzymać demo w pliku adf.
Format hfe czy hfe3 dostępny w sofcie hxc dla Gotka sobie z tym "copyprotection" poradzi.
[#582] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Norbert, post #581

Tylko ktoś to musi jeszcze zrobić. Ale chyba teraz znajdzie się dobra duszyczka i poradzi to zgrać.
[#583] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@kempy, post #580

No nic, zgrałem na flopa i odpaliłem. Na 040 chodzi bez żadnych zgrzytów. Demko choć też super, to jednak przyznam się bez bicia, że zrobiło na mnie mniejsze wrażenie niż Hologon. Być może przez to małe deja-vu gdy chodzi o asortyment efektów.

PS. W endparcie można myszką wpłynąć na ruch kamery w kanionie.

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2022 16:21:42 przez kempy
[#584] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@kempy, post #580

Jest już też do pobrania ADF (extended).
[#585] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@kempy, post #572

Juz jest na EAB w Zone. Chyba mialo longtracki albo MFM. Ross zrobil wersje DOS.

link
1
[#586] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@Don_Adan, post #585

Potwierdzam, dziala od poczatku do konca ;)
1
[#587] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@mikecios, post #586

Wybaczcie ja tak z innej beczki, bo szukam "demka", może ktoś kojarzy, był to zbiór muzyczek z gier na C64, kiedyś miałem takie coś na dyskietce ale nie potrafię teraz znaleźć - może ktoś coś 😉
[#588] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@mike100, post #587

Może to

1
[#589] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@nogorg, post #588

Może to


Podobne, fajne i podoba mi się wielkie dzięki dobry człowieku 😀
[#590] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@mike100, post #589



POUET

Jak to uruchomić w Amidze? Na WinUAE działa, ale gotek nie widzi ADFa o rozmiarze ponad 2MB
2
[#591] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@tukinem, post #590

Tu masz dwie wersje standardowego ADF'a: link

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 16:35:23 przez AmiClassic
[#592] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@tukinem, post #590

Gotek obsługuje format hfe i hfe3, a one radzą sobie z takimi obrazami.
Oczywiście należy to przekonwertowac
[#593] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@AmiClassic, post #591

Dzięki. Po co tam dali takiego wielkiego ADFa, skoro wersja 880kB od Ciebie działa z muzyką i chyba ze wszystkim? Właśnie pobrałem i już działa na Amidze.

Teraz zauważyłem, że pod WinUAE działa troszkę inaczej i się wiesza w pewnym momencie. Może przez to, że ustawiłem OCS, a nie Full ECS. Na Amidze działa pięknie nawet przez kabel EURO

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2022 16:48:42 przez tukinem
[#594] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@tukinem, post #593

Aby to demko nie zawieszało się w WinUAE należy mieć albo zaznaczone cycle exact w zakładce chipset, lub odznaczyć, lecz wtedy trzeba też odznaczyć more compatible w zakładce CPU. Ja miałem zaznaczone more compatible, lecz miałem odznaczony cycle exact i wtedy demko się zawieszało zawsze w tym samym miejscu. Nie ma znaczenia, czy się ustawi chipset na generic, czy konkretnie dla danej Amigi. Nie ma też znaczenia ustawienie OCS/ECS. Próbowałem na procku 68000 oraz na 68020 + 68882. Zawsze to samo. To tak w razie, gdyby ktoś również trafił na ten problem w tym demku

Swoją drogą ciekawi mnie sposób wyświetlania grafiki. Nie jest to chyba blitter. Za bardzo rozmazane jest czasami. Na prawdziwej Amidze w tle wychodzi taka czarno-czerwona szachownica. Pod emulatorem nie ma tego efektu.
[#595] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@tukinem, post #594

Po pierwsze chyba nie załączyło mi drugiej wersji w tym archiwum, ale w zasadzie nie ma to znaczenia.

Po drugie za dużo kombinujesz

Na WinUAE to demko działa idealnie na podstawowym quick-configu dla A500:

... i nie trzeba nic więcej w emulatorze ustawiać.

Nie wiem o jakiej szachownicy piszesz, bo nie zauważyłem u mnie żadnej różnicy w demie odtwarzanym na emulatorze i na Amidze?
[#596] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@AmiClassic, post #595

Nie kombinuję za dużo. Po prostu dla Workbencha mam swoje ustawienie Fastest possible bez JIT oraz z more compatible i bez cycle exact. Pierwszy raz trafiłem na coś, co nie działa na takich ustawieniach.

Teraz odnośnie tego tła. Tu masz 2 zdjęcia robione telefonem w mniej więcej podobnym momencie. Taka jest różnica właśnie:

[#597] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@tukinem, post #596

Pierwszy raz trafiłem na coś, co nie działa na takich ustawieniach.
To chyba mało dem sprawdziłeś wyłączając z tego WHDLoad
Przez ostatnie trzy tygodnie obejrzałem około 600 dem (niektóre po kilka razy ) i większość chodzi na tym quick-configu.

Odnośnie szachownicy, to zakładam, że jest to jakiś błąd Twojej Amigi.
Ani na Amidze, ani na WinUAE, ani na filmie z prezentacji tego dema na GERP'ie nie widziałem tego efektu.

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2022 17:26:59 przez AmiClassic
[#598] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@AmiClassic, post #597

No to może efekt kabla euro, lub samego monitora. Nawet kolory są bardziej pomarańczowe, a w emulatorze różowe. Ale to już kiedyś zauważyłem że moja Amiga troszkę zmienia kolory na tym monitorze.

W emulatorze mam takie ustawienie jak w Amidze, czyli kick a600.3.1.4, 2MB chip, 4MB fast, chipset a600 (nie generic) i procek 68000. Jedyne co, to w emulatorze mam wyłączone cycle exact i more compatible, żeby workbench działał dzybko, bo tak to Workbench trochę zamula przy codziennej pracy. Faktycznie sporo demek ma problemy z taką konfiguracją, ale to kwestia kickstartu 3.1.4, ale po to taki mam w emulatorze, żeby niepotrzebnie nie kopiować do Amigi później czegoś, co będzie działać jedynie na kick1.3.

Swoją drogą tak offtopowo nie w temacie. Mam wersję gry Zool OCS na 2 adfach, która nie działa na WinUAE w żadnej możliwej konfiguracji. Na amidze działa odziwo.
[#599] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@tukinem, post #598

No to może efekt kabla euro, lub samego monitora.
Bardziej podejrzewam coś z Amigą niż wymienione przez Ciebie przyczyny.


Mam wersję gry Zool OCS na 2 adfach, która nie działa na WinUAE w żadnej możliwej konfiguracji.
Nie chce mi się wierzyć i z ciekawości bym sprawdził. Mógłbyś podrzucić gdzieś tą wersję?
1
[#600] Re: Kolejne NOWE DEMO NA Amigę 500.

@AmiClassic, post #599

NH-005. The Red by Nihirash



Niby tylko animka, ale fajnie się ogląda.
4
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem