Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Jaki tytuł dema?
No właśnie, oglądałem lata temu na swojej A1200. Dzisiaj nie wspomnę czy wymagało AGA, oraz ilości zajmowanych dyskietek... (może jedna, góra dwie)

Pamiętam, że pod koniec demka była scena "druciak" w której kapela grała muzyczkę, kamera bujała się po scenie, a druciak był koloru żółto-złotawgo i miał jakby "potrójne echo". Na sam koniec kamerka jechała po ulicach, a z boku ekranu przesuwał się pionowy scroll z tekstem (tekst szerokości iluś tam liter, scroll zajmował około 1/4 szerokości ekranu)

Pamięta ktoś to demko?

[#2] Re: Jaki tytuł dema?

@kjb, post #1

Ja z kolei szukalem jednego z pierwszych interek na AGA'te (nawet w tekscie intra bylo cos, ze to pierwsze intro na AGA). Pamietam, ze byla tam plasma i jakies dot'sy bodaj, ale to co bylo najwazniejsze to motyw muzyczny w ktorym sie zadurzylem.

Niestety z powodu tak watlych szczegolow ktore zapamietalem, nigdy wiecej nie udalo mi sie tego intra zidentyfikowac i odnalezc. No chyba ze wy cos kojarzycie :)

[#3] Re: Jaki tytuł dema?

@Duracel, post #2

Moze wlasnie te: http://www.youtube.com/watch?v=2c4j_SWvJSA
[#4] Re: Jaki tytuł dema?

@Aro, post #3

Witam serdecznie. Mam wielką prośbę do czytających o pomoc w znalezieniu demo które krążyło w końcu lat 90. robiąc trochę szumu wśród właścicieli Amigi. Demo to było bardzo charakterystyczne gdyż było tak naprawdę przekodowanym filmem przedstawiającym przechadzkę po mieście, co na Amidze 500 robiło wrażenie. Z tego co pamiętam obraz był stworzony z odcieni koloru zielonego. Demo było prawdopodobnie stworzone przez polską grupę ale nie jestem 100% pewien. Jeśli ktoś kojarzy to proszę o pomoc w znalezieniu go. z góry dzięki.
[#5] Re: Jaki tytuł dema?

@frees, post #4

http://www.pouet.net/prod.php?which=3202
[#6] Re: Jaki tytuł dema?

@kjb, post #1

W końcu znalazłem! - "Slow Motion" :)
Demko zrobione na gołej A1200 i działa na gołej A1200.
Nie szukajcie tego dema na yt bo nie ma :P

http://www.pouet.net/prod.php?which=54942

---edit
pod uae są przekłamania, real Amiga required :P
kto dema nie widział, ten stracił :)


Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 10:55:32 przez kjb666
[#7] Re: Jaki tytuł dema?

@kjb666, post #6

No to ja sie zapytam. Mialem kiedys dyskietke z obrazkami z golymi laskami. okolo 50 obrazkow. Wtedy zauwazylem ze kazdy z tamtych czasow komputerowiec mial te same obrazki. Widzialem je u 30 osob co najmniej. Ma ktos to jeszcze? Wygladalo to na jakies nieposortowane skany. Ma ktos jeszcze taki dysk?
[#8] Re: Jaki tytuł dema?

@Aro, post #3

Fajne, nie znałem, ale to nie to intro o którym wspomniałem. Mniej sampli było w tamtej muzie i ogólnie chyba motywem przewodnim była plasma i dotsy. Jakaś grafika panienki może była w stylu Borisa Vallejo i może motyle (???), ale nie mam pewności. Szczątkowo to pamiętam, głównie pamiętam zachwyt... no ale wtedy bylem zakochany jak szczeniak do szaleństwa więc może i postrzeganie rzeczy było inne ;)
[#9] Re: Jaki tytuł dema?

@Duracel, post #8

Może chodzi o demo grupy Team HOI "Planet Groove"?

http://www.youtube.com/watch?v=CU9hDcSgMmQ
[#10] Re: Jaki tytuł dema?

@PopoCop, post #9

BINGO! Jesteś miszczem ;)

Najlepsze, że wpierw poznałem po muzyce. Jak to fajnie pokazuje ile człowiek jest w stanie zapamiętać po latach i jakie szczegóły. Nie wiem skąd mi te motyle się tam wzięły, może od tych efektów sinusoidalno-wektorowych. Babka była ale jak widać nie z gatunku Vallejo, a zwykła twarz w monochromie.

--------
Sprawiłeś mi dużo frajdy tym linkiem. To jedno z fajniejszych uczuć zobaczyć po latach coś co się podobało, a zapomniało się jak do tego dotrzeć. To ta składowa naszego wehikułu czasu którym jest Amiga, a który przenosi nas w fajne czasy gdy byliśmy sporo młodsi. :)

Kolejny raz społeczność i trzymanie się razem pokazuje swoje zalety. Dzięki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2012 13:58:28 przez Duracel
[#11] Re: Jaki tytuł dema?

@kjb, post #1

Jesli sie mozna podpiac...
Tez szukam jednego dema. Sprobuje je opisac tak ja k je pamietam. A wiec:
- demo na A500 z lat 90'
- jedna dyskietka
- demo skladalo sie z kilku czesci, kolejna czesc byla wywolywana klawiszem myszy.
- dwa efekty ktore pamietam to: wielopoziomowy skroll na calym ekranie. Kazda linijka tekstu miala inna predkosc.
Na poczatku zaczynalo sie tymi samymi wyrazami, jednak czym skroll sie bardziej rozjerzdzal to w kazdym pisalo cos innego (jesli dobrze pamietam).
Drugi efekt ktory pamietam, ostatnia czesc dema skladajacy sie z dwoch zlaczonych obrazkow, ktore sie skrolowaly gora-dol.
Na jedny z nich z tego co pamietam byl statek morski.
Mozliwe ze w tym demie byl tez efekt ulimitedbobs.
[#12] Re: Jaki tytuł dema?

@Duracel, post #10

Dzięki za miłe słowa.

"Planet Groove" pamiętam dobrze, bo to był jeden z pierwszych programów dla AGAty jaki odpalałem na nowo zakupionej A1200.
A jeśli chodzi o opisane przez Ciebie uczucie, to miałem niedawno podobną frajdę jak oglądałem "Mind Candy 2".
[#13] Re: Jaki tytuł dema?

@PopoCop, post #12

Dokładnie, to była pierwsza rzecz jaką z giełdy na Grzybowskiej przywiozłem pod AGAtę :)
[#14] Re: Jaki tytuł dema?

@kjb666, post #6

Wracając do Slow Motion by Focus Design - udało mi się tak ustawić WinUAE, żeby demko poszło bez przekłamań. Zgrałem demko na yt i link wysłałem do pouet :)

Link do video na yt

Link do pouet.net

Najlepszy wg mnie efekt to wtedy gdy postacie grają na instrumentach. Ogólnie muzyka ma fajny klimat, warto obejrzeć OK
[#15] Re: Jaki tytuł dema?

@morph123, post #14

Całkiem spoko, tylko te ruchy kamery jakby na złość robione


Było coś podobnego na A500 tylko trochę bardziej zaawansowane...

[#16] Re: Jaki tytuł dema?

@nogorg, post #15

Super demko :)

edit----

Demko z 1991, w 2007 autor tego dema dał komentarz na pouet:

Thanks for the nice words. I really didn't expect to find back my demo 16 years later on the internet. Doh I feel old ;)...
At this time this kind of thing was cool, but now it looks really odd to me (I'm Now at nvidia and we do so many crazy things...).




Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 10:35:55 przez morph123
[#17] Re: Jaki tytuł dema?

@morph123, post #16

Tak, jest w nim coś oryginalnego. Czasem mam wrażenie, że to był czas kiedy ludzie może nie potrafili jeszcze jakoś estetycznie ogarnąć tych rzeczy, to nie bali się mieć ciekawych pomysłów. Później para szła we władowanie jak największej liczby kropek na ekran

To też taki fajny staroć, gdzieś z końca playlisty:

[#18] Re: Jaki tytuł dema?

@nogorg, post #17

Też super, narracja robi klimat. Pierwszy efekt ze scrollem wokół planety kojarzy mi się z Invitiation Lamersów na Silly Venture 2018.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem