Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Grafika
[#1] Kindergarden 2011 - gfx compo
Właśnie się dowiedziałem, że graphics competition na zakończonym właśnie Kindergarden 2011 wygrał Caro. :) Tutaj są wszystkie wyniki.

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2011 18:52:29 przez MDW
[#2] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #1

Gratulacje dla brata. :)
[#3] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #1

Zapomniałem o jakimś bardziej bezpośrednim linku do obrazka. Myślałem, że skleroza mi przejdzie jak zwiększę RAM w Pegasosie z 256MB do 1GB. Jak widać ta zmiana zrobiła bardzo dobrze tylko Pegasosowi. :)

Obrazek ten można zobaczyć np. tutaj. Natomiast archiwum ZIP zawierające dodatkowo kilka faz roboczych z procesu tworzenia obrazka można ściągnąć stąd.
[#4] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #3

Naprawde piekna grafika.OK
[#5] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #1

wygral zasluzenie ...ja juz sie gubie co jest fotka a co wygenerowanym obrazem przez komputer
niesamowite.Gratulacje dla CaroOK
[#6] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #1

Amiga Rulez! :>
[#7] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #1

Obrazek został też wydrukowany na rozkładówce listopadowego (2011) numeru pisma "3DCreative". Można rzucić okiem na ten link. W dolnym prawym rogu strony jest taka pomniejszona gazetka (niestety Flash). Klikając na jej rogi można przewijać strony. Obrazek jest na stronach 15 i 16. :)

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 13:11:20 przez MDW
[#8] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #3

ładny render, szkoda, że nie na Amidze lub postAmidze ;). ta ziarnistość w tle musi tak być ?
[#9] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@gx, post #8

Pojęcia nie mam czy musi, bo ja się na dzisiejszym renderingu raczej nie znam. :) Jednak myślę, że to wszystko jest zamierzone. Gładkie, sztuczne, błyszczące, idealne obiekty to najłatwiejsza sprawa w 3D. :) Są całe filozofie, doktoraty i ludzie poświęcają całe życia właśnie po to żeby to wszystko nie było takie sztucznie idealne. Ale jakby ktoś chciał jakichś szczegółowych wyjaśnień technicznych to mogę zapytać. Na pewno dostaniemy odpowiedź na każdy szczegół. :)

Jakaś mała rozmowa techniczna wywiązała się na scene.pl i kilka ogólnych informacji z tych komentarzy i odpowiedzi można wyciągnąć.

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 13:34:59 przez MDW
[#10] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #1

M I A Z G A !!!! OK
[#11] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #1

Nie wierzę że to jest render a nie zdjęcie, nie mogę tego pojać :) Genialne.
[#12] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@pampers, post #11

Stąd można ściągnąć archiwum ZIP w którym oprócz obrazka jest też kilka screenshotów pokazujących projekt w fazie "in progress". Generalnie przy ustawieniach profesjoalnych rendererów można spędzić całe życie. I to tylko używając ich, a nie programując (bo i to można). :)
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kindergarden 2011 - gfx compo
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kindergarden 2011 - gfx compo
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Kindergarden 2011 - gfx compo
[#16] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@pampers, post #11

Fajne, ale bez przesady. Teraz robią np. takie filmy wygenerowane komputerowo, że pała mała i mogliby miliony takich klatek powyciągać ;) Jak dla mnie, to nie ma co się czym zbyt podniecać ;) ale podoba mi się.

Benedykt Dziubałtowski: Rozumiem, że Ty jesteś od zaznaczania danego posta na offtopa i po prostu lenia masz ;)

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2011 16:52:37 przez parallax
[#17] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@parallax, post #16

Oczywiście, że to żadne rzucenie świata na kolana. To normalny dzisiejszy poziom ludzi, którzy się tym zajmują. Caro po prostu, oprócz tego co robi w pracy, jeszcze w domu trenuje warsztat, poznaje kolejne aplikacje dp 3D, renderery i co jakiś czas coś takiego gdzieś tam wypuści. Świat 3D zupełnie się zmienił od czasów błyszczących kulek liczących się 3 doby. :)
[#18] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #17

to fakt, zmienił się bardzo, jeszcze 15 lat temu każdy film 3D lub nawet zwykła animacja 3D to było wydarzenie, a dziś wszystko spowszedniało i już mało kogo szokuje, nawet ten render, choć prawie perfekcyjny, prezentuje świetnie opanowany warsztat, to jakoś nie powala, przynajmniej poruszonym tematem.
[#19] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #1

Obrazek świetny - gdyby ktokolwiek zobaczył to na pocztóce za żadne skarby nie pomyslałby , że to render. I o to właśnie chodzi....
Swoją drogą, skoro Caro w wolnych chwilach robi takie rzeczy to co zaprezentuje sobą gra, przy któej teraz dłubie :) Oj nie mogę się doczekać ...............
[#20] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@michalmarek77, post #19

Informacja o grze przy której dłubie przez ostatni rok już wypłynęła. To
Rainbow 6 Patriots. Chociaż akurat ten level, który widać na filmiku był robione w Montrealu, a on pracuje w Ubisoft/Toronto. Ale gra ta sama. Po prostu różne jej elementy robią oddziały w różnych miastach.
[#21] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #20

Wiemy, wiemy :)
Ten filmik pokazuje to co tworcy chca osiagnac , cos jak ten slynny render do KZ2 :)
Tak czy siak, klimat mnie "kupil" i czekam z niecierpliwoscia... Kto wie moze to bedzie jeden z launch title's na X'a 720 (czy jak tam sie bedzie zwal) ?
[#22] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@michalmarek77, post #21

Przy tym robi tak dużo ludzi, że raczej nie da się poznać co kto robił. :) Chociaż w Ice Age 2 praktycznie cały jeden level był Karola. W Bioshock 2 (multiplayer) podobno w każdej scenie coś robił. Jak dla mnie to za duże projekty żeby móc to ogarnąć choćby tylko myślami. :) Zdecydowanie wolę domowe grzebanie przy czymś stosunkowo prostym i mieć wpływ na wszystkie elementy. No ale dla mnie to hobby.
[#23] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@michalmarek77, post #19

ja bym pomyślał, rendery są nadrealne :)
[#24] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@MDW, post #1

Rety, ale milo, nie wiedzialem, ze mnie jeszcze ktokolwiek z Amigi pamieta :)
Dzieki!
[#25] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@karol, post #24

Hohoho... kto nas tutaj odwiedził. :)
[#26] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@karol, post #24

no jakby cie braciak zapomnial to by dopiero bylo OK
[#27] Re: Kindergarden 2011 - gfx compo

@karol, post #24

Człowieku ... Nikt kto choć trochę śledził scenę nie mógłby zapomnieć!
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem