Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] Demo State of the Art na a1200
Witam
dziś wypaliłem sobie na dyskietkę przy pomocy amiga explolera demo State of the Art, niestety po wgraniu i wystartowaniu amigi z flopa demo startuje, są początkowe dłonie, i ekran grupy Spaceballs po czym wyskakuje czarna plansza z błędem, poniżej screenshot błędu:
SCREENSHOT
czy to demo nie jest kompatybilne z a1200?
Pozdrawiam
[#2] Re: Demo State of the Art na a1200

@cj grass, post #1

Być może uszkodzony dms, adf, dyskietka... jaka konfiguracja Amigi?
btw. od tego jest dział SCENA
[#3] Re: Demo State of the Art na a1200

@sebar27, post #2

ok przepraszam myślałem ze dobry dział wybrałem, proszę niech ktoś z adminów przeniesie ten temat...
moja amiga to 1200 z elboxem 4mb, CF 2GB SanDisk Ultra II.
mam kilka obrazów adfów, nagrywałem już 3 z nich i w przypadku dwóch z nich dema wieszają sie tak samo - ten sam błąd, trzeci obaz tego demo powodował czerwony ekran i reset amigi (ale również po logo grupy wydającej to demo)
[#4] Re: Demo State of the Art na a1200

@cj grass, post #3

A czy wyłączyłeś cache i ustawiłeś OCS? I czy to jest wersja oryginalna (z party), czy cracked pzez Skid row?
[#5] Re: Demo State of the Art na a1200

@flops, post #4

nie w biosie amigi nic nie robiłem.
[#6] Re: Demo State of the Art na a1200

@cj grass, post #5

w biosie amigi

cenzura
Amiga nie ma BIOSu :P. W pecetowym rozumieniu tego słowa...

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2011 01:12:22 przez strim
[#7] Re: Demo State of the Art na a1200

@cj grass, post #5

wyłączenie cache i ustawienie grafiki na original pomogło, demo śmiga :) dzięki za poradę!
na przyszłość chciałbym się dowiedzieć, czy:
jeżeli niektóre gry/programy/dema (te z czasów a500) nie chciałyby prawidłowo działać to od czego zaczynać? jakie ustawienia w biosie amigi wyłączać? czy najpierw wyłączać cache cpu, czy opcje graficzne na orignalne? czy oba te parametry na raz?
[#8] Re: Demo State of the Art na a1200

@strim, post #6

"Amiga nie ma BIOSu " wiem, rozumiem, ja to sobie tylko tak nazywam ;P
wiem, że jest to Amiga Early Startup Control...
porównuje to z biosem bo też można tam włączać i wyłączać funkcje, które maja wpływ na działanie urządzenia (jak właśnie cpu cache czy opcje kontolujące rodzaj grafiki). dla mnie to taki wczesny bios ;) ale na przyszłość będę bardziej precyzował moje sformułowania.
[#9] Re: Demo State of the Art na a1200

@cj grass, post #1

...dziś wypaliłem sobie na dyskietkę...


Taka mała uwaga - dyskietek się nie wypala, dyskietki się nagrywa. ;)
[#10] Re: Demo State of the Art na a1200

@cj grass, post #1

Jeśli Ci to nie przeszkadza, spróbuj przez WHDLoad, u mnie tak śmiga :)
[#11] Re: Demo State of the Art na a1200

@cj grass, post #7

Ja zawsze zaczynałem od ustawienia OCS i wyłączenia cache. Do niektórych dem, jak kiedyś w latach 90-tych odpalałem z EuroSceny, potrzebny był jeszcze Degrader (czy ktoś go pamięta jeszcze?).
[#12] Re: Demo State of the Art na a1200

@flops, post #11

oczywiscie swietny programik pozwala emulowac nawet pamiec SLOW do bardzo starych produkcji/gier
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem