Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Paczka 12 modów w mp3
Kolega Emers poprosił mnie o zgranie kilku jego ulubionych modułów do mp3. Pomyślałem, że może kogoś jeszcze zainteresują. Tracklista:

1. Concrete - Frequent & Zixaq
2. Crack INC Cracktro - ?
3. Dream Off (mco) - Homicide
4. Cyberride - Jester
5. Dazzler - Jester
6. Elysium - Jester
7. Gravity One - Muffler
8. Steelchambers2 - Olof Gustafsson
9. Prestige Cracktro - ?
10. Rise End - Kalsu
11. Smoke Bomb - Cueder
12. Yaga - XTD

Nie mogłem się powstrzymać (zboczenie zawodowe ;) i zrobiłem szybki mastering - wyrównałem poziomy RMS, wyrzuciłem śmieci z dołu pasma, dałem delikatną, nasycającą kompresję, trochę podciągnąłem dynamikę itd. Całość została zgrana do plików mono 320kbps.
[#2] Re: Paczka 12 modów w mp3

@Jazzcat, post #1

Fajnie zrobione. Ale może lepszym wyjściem byłoby stereo i wymieszanie kanałow tak na 50%? Mono to nie jest to...:)
[#3] Re: Paczka 12 modów w mp3

@Andrzej Drozd, post #2

"Ale może lepszym wyjściem byłoby stereo i wymieszanie kanałow tak na 50%? Mono to nie jest to..."

Mono to była akurat prośba klienta
Zgadzam się, najlepiej by było w stereo, ale separacja 50/50 to jak dla mnie średni pomysł, brzmi to nieciekawie. Bardziej interesujące byłoby zostawienie samego dołu pasma w mono i puszczenie reszty w stereo. Pobawię się tym kiedyś. A już w ogóle rewelacyjnie wyszłoby, gdyby zgrać cały moduł do ścieżek i każdą obrobić osobno. Zrobię to, bo taka dłubanina wkręca :)
[#4] Re: Paczka 12 modów w mp3

@Jazzcat, post #3

Dobra robota i szacun! Fakt, że mono ale i tak super się słucha jadąc rowerkiem do pracy :D Będzie kiedyś stereo to też bedzie super :)
[#5] Re: Paczka 12 modów w mp3

@Jazzcat, post #3

No a mi się niespecjalnie podoba, jaki sens robienia ze stereo mono czy nawet tego badziewnego pomieszanego JointStereo. Moduł był stereo, na każdym kanale grało co muzyk tam sobie wymarzył i umieścił i niech tak zostanie, ale oczywiście pomysł ze zgraniem do mp3 z niewielkim masteringiem ok.
[#6] Re: Paczka 12 modów w mp3

@Jazzcat, post #3

A już w ogóle rewelacyjnie wyszłoby, gdyby zgrać cały moduł do ścieżek i każdą obrobić osobno. Zrobię to, bo taka dłubanina wkręca

Świetny pomysł. :)
[#7] Re: Paczka 12 modów w mp3

@Andrzej Drozd, post #6

Ale kodować do mp3 bez żadnych Jointów, poprostu zwykłe stereo, bo nie bedzie oryginalnego feelu.
[#8] Re: Paczka 12 modów w mp3

@pinior, post #7

Pinior, nie...Jak chcesz mieć feel to odpalasz moduł na Amidze lub UAE. Celem mp3 jest użycie muzyki np. na przenośnych mp3playerach. Odseparowane kanały na słuchawkach, to katorga dla ucha. Znacznie lepiej wychodzi właśnie mono, a jeszcze lepiej stereo i fuzja kanałów na 50%.
Jazzcat myśli jeszcze bardziej profesjonalnie. Rozbije każdy kanał modułu i każdemu ustawi osobną panoramę, efekt, itp.
Po masteringu efekt końcowy będzie rewelacyjny. :)

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 23:54:53 przez Andrzej Drozd
[#9] Re: Paczka 12 modów w mp3

@Jazzcat, post #1

wg mnie tragedia. przekłamania i prawie wszystko jest za mgłą jak z filtrem dolnoprzepustowym.

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 00:55:28 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#10] Re: Paczka 12 modów w mp3

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #9

Skolman, a znasz się na muzyce studyjnej, grasz w jakimś zespole, czy wegetacja roślinna tworzy ci jakieś halucynacje dźwiękowe? Wiem, zajarałeś THC ;)

Dodane: Na początku czyta się cały wątek, tym bardziej że mało jest komentarzy. Jazzcat to tak zmasterniguje w stereo, że usłyszysz także basy. Nie będzie żadnych filtrów które sugeruje mono :)


Ostatnia aktualizacja: 06.01.2012 03:45:26 przez Andrzej Drozd
[#11] Re: Paczka 12 modów w mp3

@Andrzej Drozd, post #10

Andzrzej, książkę o mnie piszesz? A co to wg Ciebie jest muzyka studyjna? 50/50 ;)

Owszem, czytałem. Filtr dolnoprzepustowy nie sugeruje mono tylko obcina wysokie tony.
[#12] Re: Paczka 12 modów w mp3

@Andrzej Drozd, post #10

a znasz się na muzyce studyjnej, grasz w jakimś zespole,


A co to jest "muzyka studyjna" ? I co to ma do rzeczy, czy gra, spiewa, czy rzuca kablami ?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem