Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Gratka dla (scenowych) Ami-koderów
[#2] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@slay, post #1

amigowych koderow juz chyba nie ma:( teraz jest masa forumowych teoretykow
[#3] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@kiero, post #2

Narzekanie na obecny stan rzeczy, odc. 923.

Nie wiem jak Ty, ale ja ciągle koduje . Głównie na Amidze.


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 19:55:37 przez strim
[#4] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@strim, post #3

A zakodował byś coś dla nas? :) Coś prostego i krótkiego bo jest gotowy pomysł/design i grafika. :)
[#5] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@strim, post #3

Oj to mialo byc ironicznie. Najwidoczniej nie wyszlo. Jezeli nie zauwazyles, to ja nie narzekam na forach tylko robie swoje. Może nie na amidze ale dla amigi:)

Poprzedni post napisalem glownie po to zeby podbic temat. Jak sie pojawia dobry material pomocny programistom to nie ma ani jednej odpowiedzi. Jak pojawia sie 'odezwa do narodu' to masz watek na 150 postow...
[#6] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@Deftronic/..., post #4

@Deftronic

Do tematu kodowania gry podchodziłem ze 3 razy (można zapytać Koyota :P). Ja się do takiej roboty zwyczajnie nie nadaję. Całkiem spoko idzie mi kodowanie systemów operacyjnych i tego będę się trzymał.

@Kiero

Jezeli nie zauwazyles, to ja nie narzekam na forach tylko robie swoje


To się ceni. OK


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2012 20:01:39 przez strim
[#7] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@strim, post #6

Szkoda. :( Przyjdzie mi samemu to złożyć, ehh... Tylko że ja nie jestem koderem. :)
[#8] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@Deftronic/..., post #7

Jestem pewien że ktoś to wykorzysta do czegoś pożytecznego.
Nie ma w końcu lepszego lansu niż kodować na A.
[#9] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@Kagaster, post #8

Lansu? O czym Ty klepiesz? Chodzi o szybkośc i optymalizację. Poza tym kod (procedury) jest już dawno napisany. Trzeba "tylko" to złożyć.
[#10] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@Deftronic/..., post #9

Def, no przestań, przecież lansowanie kodowaniem na Ami jest znanym zjawiskiem w XXI wieku
[#11] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@pampers, post #10

Fakt, można wyrwać na to panny na dysku. ;)

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 20:09:49 przez Deftronic/...
[#12] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@Deftronic/..., post #11

Version 2 is out - lots of improvements - here are the key points:

Toolchain:
Starting protracker (2.3d, 3.15, 3.62) is now another one-click feature, as is the p61 converter tool
added a wav to raw conversion bat-file, so tracking should be easy for everyone
A4000_40 configuration
batch files work both with amigaforever and traditional roms
fixed configuration problem in setpaths
moved as many files out of the root folder as possible, to keep it cleaner
added batch file to destroy old WinUAE settings in registry

Startup Code
VBlank Interrupt added
Added flag to block multitasking (old-school mode), which also blocks blitter
added flag to disable cache (for self-modifying code)
Added an input handler to properly block input fallthrough

Get it here: [url=Version 2 is out - lots of improvements - here are the key points: Toolchain: Starting protracker (2.3d, 3.15, 3.62) is now another one-click feature, as is the p61 converter tool added a wav to raw conversion bat-file, so tracking should be easy for everyone A4000_40 configuration batch files work both with amigaforever and traditional roms fixed configuration problem in setpaths moved as many files out of the root folder as possible, to keep it cleaner added batch file to destroy old WinUAE settings in registry Startup Code VBlank Interrupt added Added flag to block multitasking (old-school mode), which also blocks blitter added flag to disable cache (for self-modifying code) Added an input handler to properly block input fallthrough Get it here: https://rapidshare.com/files/3850140088/AmigaDemoT oolChain_2.zip]https://rapidshare.com/files/3850140088/AmigaDemoT oolChain_2.zip[/url]
[#13] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@slay, post #12

Slayer daj poprawny link ... po kliknieciu jest 404
[#14] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@HOŁDYS, post #13

[#15] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@slay, post #14

Kolejna, czwarta wersja środowiska dla programistów poszła w świat:

http://www.pouet.net/prod.php?which=58703
[#16] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@slay, post #15

Fajnie - może coś się ruszy - zainteresowanie tym jest spore sądząc po wpisach na pouecie (poprzednie wersje)
[#17] Re: Gratka dla (scenowych) Ami-koderów

@slay, post #1

I decided to try this toolchain for my first Amiga prod. It works great out of the box if you plan on mostly doing 68k assembly, but one thing it doesn't support is calling AmigaOS functions from C code.

So I fixed it.

I've patched the toolchain to allow the AROS headers to be properly included from C, and not generate compiler errors with the included VBCC compiler. I've put all of the modified headers up on github, along with descriptions of what I changed in detail.

Please feel free to include these modified headers in a new toolchain release!

And if anyone is interested in my first Amiga prod (4kb procedural gfx) which I built with this toolchain, you can check it on github as well: https://github.com/bpoint/aobench-amiga

http://pouet.net/prod.php?which=58703
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem