Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria:
[#1] Amiga - biegnacy kon - muzyka
Po pierwsze, to moj pierwszy post na PPA, wiec witam wszystkich serdecznie.

Po drugie, prosze wybaczyc brak polskich znakow ale obecnie uzywam terminala ktory nie zezwala na zmiane klawiatury systemu. Spodziewam sie rowniez zrobic przynajmniej kilka bledow ortograficznych, wiec lepiej od razu wystawic sie na strzal i przeprosic.

Jestem posiadaczem Amigi 500 od 1992, i chociaz moj sprzet juz nie dziala (zasilacz padl, wyjscia do joystickow i myszki sie rozpadaja) to do dzisiaj zdaza mi sie grac w niektore najlepsze tytuly z amigi takie jak Another World, Flashback czy Moonstone.

Jednak jedna rzecz nie moze mi wyjsc z glowy. Bedac paronastoletnim dzieckiem grajacym na Amigdze pamietam ze wiele gier w latach 90-tych mialo po wlozeniu dyskietki taka wstepna animacje ze bignacym bialym koniem/pegazem na ciemnym. Animacja leciala bez konca dopuki ktos nie wcisnal myszki, i gdy ten kon biegl/skakal leciala muzyka (podobna do uwertury Wilhelma Tella ale nie jestem pewien). Nie wiem czy to bylo logo jakiegos wydawcy gier, czy jakas wstawka ale bylo to dodawane to wielu gier z tego co pamietam.

Pamieta ktos cos takiego?
[#2] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@conanav, post #1

Nie przypominam sobie takiej animacji na amidze a zaliczyłem 80 proc gier na tą platforme
[wyróżniony] [#3] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@conanav, post #1

grupa ANGELS
http://www.youtube.com/watch?v=Oewc_sbfgJo
[wyróżniony] [#4] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@selur, post #3

Shadow of the Beast II
http://www.youtube.com/watch?v=95MMWd0uL8U

marcin1982: To ominąłeś 20% najbardziej znanych gier ;)

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 18:59:59 przez parallax
[#5] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@parallax, post #4

być może , a może mało mnie interesowały scrackowane tytuły wolałem oryginal w BOX OK
[#6] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@marcin1982, post #5

Być może, ale wątpię byś miał tyle oryginałów w tam tym czasie OK
[wyróżniony] [#7] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@conanav, post #1

Muza ta sama co tu:

http://www.youtube.com/watch?v=hUoJBerFDsA
[#8] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@selur, post #3

Dokladnie to!!! Wielkie dzieki!!!

Prince of Persia byla pierwsza gra w ktorej zobaczylem ta animacje. Dodany crack rowniez pozwalal na usuniecie 60-siecio minutowego limitu czasowego na gre.

Jeżeli chodzi o gry i ich kopiowanie/crackowanie to jesli dobrze pamietam przed 1992/93 rokiem prawo bylo bardzo rozmyte. Prawa autorskie oczywiscie instnialy ale praktycznie kazdy sklep komputerowy na pomorzu otwarcie sprzedawal dyskietki z grami masowo kopiowanymi w cenie od 10,000-40,000 zlotych za dysk, w zaleznosci czy ktoś miał wlasne dyski czy nie. W 1993 roku zaczela sie prawdziwa nagonka na piratow, i sprzedasz kopiowanych gier istniala "spod lady".

Oryginalne gry to był calkowicie inny swiat, sam posiadałem kilka (Operational Stealth ze swoja super ksiazeczka z kodem dostepu dawalo dziecku szanse czuc sie jak prawdziwy James Bond, err John Glames) ale to przewaznie byly prezenty od doroslych na jakas szcegolna okolicznosc. Wymiana gier z kolegami z podstawowki i wyczekiwanie na ostatni dzwonek jest jednym z moich ulubionych wspomnien z lat 90-tych i jest mi naprawde smutno ze nasze dzieci nigdy tego nie doswiadcza. Czasami sie zapraszalo kilka osob z podworka i jak gra byla dobra (Another World, Flashback, Lost Vikings, setki innych) to sie siedzialo do nocy i gralo po koleji i inni z ciekawoscia patrzyli w ekran, a jak gra byla na kilka osob to o spaniu mozna bylo zapmniec, i przewaznie rodzicie w koncu musieli wkroczyc do akcji.

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 17:45:32 przez conanav
[#9] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@conanav, post #8

Jakby ciebie dokładniej interesowało, to jest to muzyka z Comic Bakery
[#10] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@Solo Kazuki, post #9

A jak Comic Bakery to Instant Remedy /klik/.
Polecam.
[#11] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@marcin1982, post #5

Hehe... i 80% z wszystkiech gier które powstały na Amidze, a w które grałeś to były oryginały, tak? Jasne. ;) Pewnie jeszcze u nas w kraju w latach 90tych.
[#12] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@conanav, post #8

Prince of Persia byla pierwsza gra w ktorej zobaczylem ta animacje


Ja też OK
Cool story - u mnie na podwórku chodziła fama, że jest to (był) pirat ale tu cyt. "skopiowany z oryginału" i wszyscy się jaraliśmy tym, że mamy prawie oryginalną Prince Of Persję



Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 20:15:56 przez _arti
[#13] Re: Amiga - biegnacy kon - muzyka

@Solo Kazuki, post #9

To też jest dobre.

Benedykt Dziubałtowski
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem