Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Co wy na taką prowokację ?
Witam!
Obejrzyjcie sobie najnowszą invitkę na Sillyventure na Atari Jaguar :)
Co sądzicie o ścieżce dźwiękowej ?

http://www.youtube.com/watch?v=JofViDQY1VA&feature=player_embedded#!

Pozdrawiam i mimo wszystko życzę miłego dnia :)

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 01:15:54 przez neuroup
[#2] Re: Co wy na taką prowokację ?

@neuroup, post #1

Scieżka jest super. Prawie jak za dobrych czasow :)
Stardust Memories które tak kazdy lubi.
Co tylko potwierdza, że nie ma teraz takich muzyków jak byli dawniej (sorry Aceman).
Szlag czlowieka trafia jak to porównac z tym co kieys było.
[#3] Re: Co wy na taką prowokację ?

@neuroup, post #1

Fajne, jak na Amidze ;)
[#4] Re: Co wy na taką prowokację ?

@neuroup, post #1

Przecież to jest ze starego amigowego demka... zaraz powertuję w pamięci :)

----------
O tu jest :)
Zważywszy na tytuł Dema trudno faktycznie nie oprzeć się przekonaniu, że chodziło o prowokację ;)

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 10:22:34 przez Duracel
[#5] Re: Co wy na taką prowokację ?

@Duracel, post #4

Podobne pomysł
http://www.youtube.com/watch?v=kuesTvUYsSc




Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 10:29:48 przez parallax
[#6] Re: Co wy na taką prowokację ?

@parallax, post #5

No na pewno styl podobny... tak właśnie kojarzy mi się muzyka z dem amigowych lat 90 :)
Phenomena - Enigma to jedno z moich 3-5 podstawowych, kultowych tytułów. W jego przypadku głównie ze względu na muzykę właśnie :)

Co ciekawe na pierwszej AmiWAWA jak puściłem ten utwór to nikt ze zgromadzonych nie był wstanie powiedzieć co to. Szczerze mówiąc było to dla mnie lekko szokujące, bo to tytuł kultowy jak dla mnie.

Drugie demo które ze względu na muzykę traktuję na tym samym poziomie co Enigma, to Guardian Dragon oraz Cryptoburners Megademo 2
[#7] Re: Co wy na taką prowokację ?

@neuroup, post #1

Ta fajna muza to znany modek, mam go w swojej kolekcji modułów od.. nie pamiętam kiedy, ale dawna.
[#8] Re: Co wy na taką prowokację ?

@neuroup, post #1

Zarąbista muzyczka by Jaster, pewnie użyli właśnie z sentymentu, za zezwoleniem autora i z ukłonem dla niego. To już nie te czasy, że waliło się Atarowca z gumowca Podobno spotkania fanów Atari mają świetny klimat i przynajmniej nie ma tyle wojenek co u nas.
Co do muzyki, to dla mnie w pierwszej 10, musi się jeszcze znaleźć muzyka z Psychedelic VD oraz Extreme Balance.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 11:04:17 przez flops
[#9] Re: Co wy na taką prowokację ?

@flops, post #8

Nie a tak poważnie nie pamietacie? Soundtrack z World of Commodore. Moduł nazywa sie Stardust Memories i tak jak ktoś napisał jest autorstwa Jestera. W drugiej czesci dema muzyke poskładał równie znany Bit Arts.
[#10] Re: Co wy na taką prowokację ?

@Kagaster, post #9

"równie znany" - chyba nie tutaj ...

@Duracel, gafa chłopie okrutna ->

A tak do tematu wracając to duży minus dla autorów za wykorzystanie nie tyle amigowskiej ale cudzej w ogóle muzyki do swojej prodki. Czyżby nie znalazł się ani jeden muzyk z chwilą czasu na napisanie kawałka dedykowanego invitce?
[#11] Re: Co wy na taką prowokację ?

@mccnex, post #10

Ta muzyczka była już wcześniej wykorzystywana na Atari Falcon.
Służę linkiem
To nie jest tak, że Sanity tylko na Amige robili, tutaj tez służę linkiem
A z resztą Jester nie jedną muze zrobił dla atarowskiej sceny link
Zapewniam, że nikt tu niczego nie ukradł :)

Pozdrawiam
[#12] Re: Co wy na taką prowokację ?

@neuroup, post #11

Nie mówię, że ukradł, tylko wykorzystał. Nie posądzałbym starych scenowych wyjadaczy o takie występki
[#13] Re: Co wy na taką prowokację ?

@mccnex, post #10

Gafa, że z palca nie potrafiłem szybko strzelić co to?
No jeżeli tak to przepraszam nieświadom bytu mistrzów gatunku tutaj ;)
Jednakże potrzebowałem jakieś 30 sekund aby się upewnić tytułu :)
[#14] Re: Co wy na taką prowokację ?

@neuroup, post #11

Ostatni link to muzyczka z Extension PygmyProject, też w mojej pierwszej dziesiątce. Super demko.
[#15] Re: Co wy na taką prowokację ?

@flops, post #14

Z tego typu muzy w demach, to u mnie To w rankingu zawsze wysoko stało. Znacie, cwaniaki? OK
[#16] Re: Co wy na taką prowokację ?

@flops, post #8

To sa klimaty mojej mlodosci :)


Ps.
No zal ze amigowcy tocza wojenki, zupelnie bez sensu i nie wiadomo wogole po co.
Sytuacja u atarowcow naprawdę inna.
Ale nie bede tu wychwalal a inne wysmiewal bo nie mam takiego zamiaru.


Atari i Amiga to najwspanialszy hardware jaki kiedykolwiek dla mnie powstał. Tak było, jest i będzie OK
[#17] Re: Co wy na taką prowokację ?

@atarens, post #16

Eee to wszystko nic.
Chciałem przypomnieć wątek o innym atarowskim demie gdzie wykorzystana jest muza z amigowskiego hitu a tu na stronie grupy Dead Hackers Society znajduje się informacja o porcie takiego dema na atari falcoln http://dhs.nu/video.php?ID=667 :).
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem