Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack
Lata temu prenumerowałem sobie gazetkę C64 PLUS 4 & Amiga. Z prenumeratą gazety zamówiłem sobie kilka może kilkanaście kaset na których były produkcje scenowe na C64 itp.

Wczoraj ćmiąc piwko na działce wytargałem całe pokłady moich starych gazetek i przypomniałem sobie C64 PLUS 4, oraz kasety które prenumerowałem.

Po zakupie Amigi 600 kasety poszły na sprzedaż wraz z C64. W zestawie miałem też Voice Trackera jednak nie jego nie mogę dzisiaj głównie odżałować. Najbardziej żal mi wcześniej wspomnianych kaset Public Domain Pack na których było kilka świetnych demek, które można było odpalić z kasety (niektóre poszatkowane). Cześć produkcji widziałem wtedy ostatni raz a dzisiaj z miłą chęcią bym je sobie odświeżył, tym bardziej, że na jednej z kaset, w jednym z demek był mój ulubiony motyw muzyczny z C64, który swego czasu, tu na forum próbowaliśmy wspólnymi siłami zidentyfikować z połowicznym sukcesem.

A teraz do rzeczy. Jeżeli ktoś posiada w swojej kolekcji te kasety PDP z "C64 PLUS 4" i zechciałby je pożyczyć, skopiować badź sprzedać, to byłbym bardzo wdzięczny :)
[#2] Re: C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack

@Duracel, post #1

Miałem kiedyś wszystkie wydania tej fajnej gazetki ale bez taśm czy dyskietek. Pamiętam jednak, że była w nich lista tego co można znaleźć na publikowanych przez nich nośnikach. Nie lepiej stamtąd spisać nazwy demek i poszukać na sieci?
[#3] Re: C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack

@Deftronic/..., post #2

Tak, to będzie ostateczność. Miałem zabrać jeden numer w którym były pierwsze cztery kasety opisane. W sumie to nie do końca pamiętam ile ich wszystkich było. Mam wrażenie, że około dziesięciu, ale nie pamiętam czy w te dziesięć wliczone były także dwie z Voice Trackerem.

W każdym razie kasety miały naprawdę świetne intra i demka.
[#4] Re: C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack

@Duracel, post #3

Trochę masz tutaj link co prawda wersje dyskowe ale programy się powtarzały (chyba).

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 10:53:58 przez exolon
[#5] Re: C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack

@exolon, post #4

na kasetach bylo inne programy/gry/pliki
[#6] Re: C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack

@exolon, post #4

Dzięki. Dopiero zajrzałem na wątek, bo znowu trochę mnie naszło na poszukiwania.

Tu są PDFy kilku numerów "C64 plus 4"

Swoją drogą jak te archiwa odpalić w CCS64, bo widzę rozszerzenie "DJVU" w pierwszym archiwum.

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 20:52:21 przez Duracel
[#7] Re: C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack

@Duracel, post #6

Dobra, jeszcze jedna rzecz. Wrzucam sobie dysk PDP 2 do CCS64 i jedyne co mogę zrobić to zmieniać poprzez spację i fire w joyu tekst informacyjny o dysku z adresem...
[#8] Re: C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack

@Duracel, post #7

DJVU to jest format, którego pod CCS64 nie odpalisz - to format zeskanowanych czasopism. Trzeba poszukać jakiejś przeglądarki.
[#9] Re: C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack

@OSH, post #8

Z polskiego podwórka, pod windows, szalenie szybka przeglądarka PDF, DjVu i innych dziwactw - Sumatra PDF

Jedyna wada to to, że mi raz ten program skaszanił wydruk. Było to dawno temu, więc być może już jest okej, ale i tak do drukowania pod tym podchodzę bardzo ostrożnie.
[#10] Re: C64 PLUS 4 i kasety Public Domain Pack

@Duracel, post #1

Voice tracker np jest tutaj:
http://csdb.dk/release/?id=102171

albo inne wersje:
http://csdb.dk/search/?seinsel=all&search=voice+tracker&Go.x=0&Go.y=0&Go=Go

generalnie na CSDB.dk znajdziesz wszystko co było na tych "C64, +4 & Amiga"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2013 21:57:18 przez crrnpixels
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem