Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] Demo Metropolice Ghostown OS 3.9
Ściągnąłem jedyne demo z pośród nowych które mi się podoba na ubogą A1200 i po rozpakowaniu LHA nie chce się uruchomić ani na podstawowych ustawieniach systemu ani na innych.

W pliku załączonym jest napisane, że uruchamiać bez startup-sequence. Chciałbym jednak uruchamiać to demo z ikonki a nie poprzez wpisywanie komend. Jak uruchomić system bez startup-sequence, albo jak uruchomić to demo z ikonki???
[#2] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@Duracel, post #1

Jak uruchomić system bez startup-sequence


Poważnie pytasz?
Przytrzymaj 2 klawisze myszki po włączeniu lub resecie Amigi, pojawi się menu, kliknij w "without startup sequence"... możesz spróbować uruchomić loadwb, ale jeśli napisali żeby without, to pewnie braknie chipu.
[#3] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@Duracel, post #1

Masz w A1200 Blizzarda 030 + 16MB RAM-u jak w opisie? Info ze strony RNO:

METROPOLICE (CO-OP WITH GHOSTOWN)
DEMO / 2ND @ BREAKPOINT 2010

CODE : BRITELITE
MUSIC : JAZZCAT
GRAPHICS : SLAYER
3D : CODI

REQUIREMENTS : 060, AGA (MOS/AOS4 SUPPORT)


... do tego (raczej) dochodzi minimum 64MB Fast RAM, jak to obecnie z demkami na Amigowy high end bywa...

Generalnie jak chcesz odpalac prodki spod WB, to musisz mocno odchudzic system, jak pisze kolega wyzej - kluczowa jest ilosc wolnej pamieci Chip. Wiec - max 8 kolorkow, jakis MWB, zadnych tapet, ewentualnie jakis Toolmanager (ja tak mam i praktycznie wszystko idzie "z ikonki" ). Musi byc pelna asceza. Inaczej pozostaje boot bez SS + Setpatch i CLI. Dobrym rozwiazaniem jest utworzenie sobie takiego systemu "lajt" na innej niz glowna (DH0) partycji, np. tej gdzie trzymasz demka. Wtedy z boot menu wybierasz sobie bootowanie z tej partycji i czesc i nie musisz zmieniac tego co tam obecnie masz.



Ostatnia aktualizacja: 05.08.2013 04:22:22 przez mccnex
[#4] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@Duracel, post #1

na ubogą A1200


Przecież to high-end demo, który fajnie chodzi dopiero na 060/80Mhz
[#5] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@Duracel, post #1

Ale z tego co pamiętam, to kiedyś uruchamiałem na Blizzardzie 1230 z 32MB i chodziło, tylko cały fast musiał być dostępny, czyli właśnie bez s-s.
[#6] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@mccnex, post #3

Fajną pchełką jest też program "ystart". Uruchamiasz system without s-s, piszesz w shellu ystart i masz menu z dostępem do każdego pliku na dysku :)
[#7] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@KJB, post #6

Ok. dopiero teraz zaglądam po wczorajszym pytaniu. Zatem. Wczoraj byłem trochę po chmielu i dzisiaj również (koledze auto ukradli i przeżywamy drugi dzień).

Ale... gdzieś wyczytałem wczoraj, że to ma chodzić na 030. Mam skonfigurowany system goły po przytrzymaniu lewego przycisku myszy. Uruchomienie na gołej konfiguracji nic nie daje, bo w opisie jest jasno napisane "non startup sequence". Po uruchomieniu non s-s wyskakuje okienko shella, dlatego właśnie zapytałem czy jest jakaś metoda uruchomienia tego dema spod systemu metodą klikania a nie pisania komend w shellu.

Można po chłopsku linka do instalki tego ystarta?
[#8] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@Duracel, post #7

Ręki nie dam uciąć, ale po wpisaniu na aminecie "ystart", znalazłem to.
[#9] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@KJB, post #8

No tak... proste. Ok sprawdzę pewnie w piątek... czas jakiś w tygodniu skurczony...
[#10] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@Duracel, post #9

Ale ja tu nie rozumiem w czym problem, zeby odpalic demko spod CLI:

1. Boot bez s-s
2. Setpatch + enter
3. cd "sciezka dostepu do dema" czyli np. DH1:Demka/Ghostown/Metropolice
4. plik executable czyli np. Metropolice.exe + enter

Co tu skomplikowanego jest to nie wiem...
[#11] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@Duracel, post #9

Nie wydaje mi się, żeby Metropolice, w którym ścieżka audio ma postać pliku mp3, miało ruszyć na 030...
[#12] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@mccnex, post #10

Co więcej - można sobie to wszystko wpisać do jednego pliku (np. o nazwie metro i włożyć do katalogu S) i później po prostu wpisać: execute S:metro.
[#13] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@altcomputing, post #11

audio nie jest w mp3. ewentualnie jako bonus.
[#14] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@KJB, post #6

Minęło trochę czasu, dzisiaj przypomniałem sobie temat :)
Ten ystart w jakiej lokalizacji zainstalować?
W domyślnej po uruchomieniu without s-s i wpisaniu "ystart" nie uruchamia go.
[#15] Re: Demo Metropolice Ghostown OS 3.9

@Duracel, post #14

YStart przegraj w dowolne miejsce.
Musisz posiadac biblioteke commodities.library w LIBS:
Po uruchomieniu ystart w gornym lewym rogu pokaze sie przycisk START
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem