Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Ludzie
[#1] Wywiad z Yerzmyeyem
[#2] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #1

Nie no "Jerzmyjeż" spoko te mody robi, jak w ogóle się wymawia jego nicka bo zawsze mnie to zastanawiało
[#3] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@amizet, post #2

Ja mówię per "Drogi Jerzmieju..." i działa

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 19:00:28 przez mccnex
[#4] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #3

Aha spoko dzięki
[#5] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #1

Wzialem sie ochoczo za czytanie wywiadu i odrazu cos mnie tknelo.
Wywiad zdawal mi sie jakis taki niemrawy a do tego jakies bezsensowne nawiazania do AmigiOne. Mowie sobie WTF?!
Wrocilem wiec na gore strony i spojrzalem kim jest autor wywiadu....no i sprawa sie wyjasnila.


p.s.

"A jeszcze wracając do Amigi One, uważam, że być może byłoby większe zainteresowanie tą platformą, gdyby wychodziło na to więcej dem"

nice joke
[#6] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@selur, post #5

Osoba udzielająca wywiadu i jej historia bardzo ciekawa.

Co do prowadzącego wywiad, to mam nieodparte wrażenie, że po części przynajmniej traktuje swojego gościa przedmiotowo, jako narzędzie forsowania swojej opinii itd. Nie tyle interesuje go rozmówca, co raczej jego zdanie na temat przedmiotów które posiada sam prowadzący (w zakresie w jakim to zdanie jest zgodne z jego prywatnym zdaniem). Takie "używanie" rozmówcy w swoich prywatnych wojenkach uważam za nieetyczne.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 20:52:21 przez jubi
[#7] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@jubi, post #6

Z tym, ze akurat wybranie takiej osoby bylo strzalem w stope skoro Yerzmyey używa niekoszernych Spectrumnów z niekoszernymi systemami operacyjnymi
[#8] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@jubi, post #6

Przeczytałam wywiad i on jest w większości o muzyce i ZX Spectrum. Autor nie jest chyba ani muzykiem ani posiadaczem Spectruma, choć być może się mylę. Fakt zapytał w "aż jednym pytaniu" o A1, ale serwis ma w nazwie AmigaOne, więc co w tym nieetycznego że chcaiał by w wywiadzie zaistniał ten tematpomysł
[#9] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@jubi, post #6

Ooo? Czyli prowadzący wywiad ma ZX spectrum? Bo chyba najwięcej w tym wywiadzie jest o tym komputerku i jego klonach.
[#10] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@jubi, post #6

Takie "używanie" rozmówcy w swoich prywatnych wojenkach uważam za nieetyczne.
Oj jubi, jubi... byś się wstydził. Chcesz z niego zrobić kozła ofiarnego. To trochę tak jakbyś napisał że wywiad
z Piotrkiem Tyszczenko to tylko i wyłącznie reklama jego nadchodzącej książki. (tylko ja odniosłem takie wrażenie? ).
Myślę że wywiad jest dobry, bo odpowiedzi płyną z głębi serca. A z resztą co ja będę się rozpisywał, wystarczy zacytować Yerzmieya:
I nie będziesz mi ch*ju jeden z drugim mówił, jakiego sprzętu mam k*rwa
używać w swoim własnym domu, za swoje własne pieniądze oraz we własnym
wolnym czasie. Nie mogą imbecyle po prostu pojąć, że każdy będzie sobie
używał takiego komputera, jaki go interesuje. I paszoł WON!



Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 21:34:14 przez Radek_Cz
[#11] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@agawa, post #8

A twój avatar zawiera boinga, co według mnie wskazuje na wykorzystaniu tego wątku w celu propagandowym
Ja nawet nie zauważyłem tego zdania z A1, i mam zdanie takie samo jak wyraziłeś. Takie czepianie się przypomina "poprawność polityczną" w najgorszym wydaniu, podejrzewam że wrażenie jubiego zbudował nie tyle wywiad co news na execu z nim związany.
[#12] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Radek_Cz, post #10

Niestety ale wywiad z panem Czyszczenkiem czy jak to sie pisze, traktuje glownie o kontaktach handlowych Commodore i z prawdziwym amigowaniem ma niewiele wspolnego.
Tutaj na szczescie, AmigaOne byla tylko nawiazaniem (tak czy siak bleeee) ale ogolnie malo informacji o tworzeniu Yerza w tym wywiadzie. Dla mnie kiepski ten wywiad.
[#13] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@selur, post #12

Co to jest "prawdziwe amigowanie"?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 22:13:49 przez Deftronic/...
[#14] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@jubi, post #6

@Jubi, Michał Żukowski
Yerzmyey od pewnego czasu jest forumowiczem strony AmigaOne.pl i od początku jawnie deklaruje zainteresowanie zakupem Micro AmigiOne (również jestem forumowiczem tej strony więc wiem). To jest przyczyna, dlaczego pan Rafał "Mufa" Chyła przeprowadził z nim wywiad.
[#15] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Deftronic/..., post #13

Ja Ja Amiguje nocami nie śpię a rankiem dyskietki formatuje /to jest prawdziwe amigowanie/
[#16] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Deftronic/..., post #13

To jak jedzenie prawdziwej czekolady. Jak ktos chce, to moze jesc wyroby czekoladopodobne ale to jednak prawdziwa czekolada w smaku nie bedzie
[#17] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #1

K...., teraz to żałuję, że to wkleiłem. To jest wywiad z muzykiem, a nie głos pro czy anty w kwestiach smoleńskich!

Niektórych stąd najnormalniej w świecie zaorałbym pługiem.
[#18] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #17

Nie przejmuj się. To samo było jak zamieściłem wiadomość o obudowie do ACA500
[#19] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Hexmage960, post #14

czyli wystarczy chęc kupna AmigiOne i mufa od razu przeprowadza z kimś wywiad?
to ja sie zgłaszam :D
[#20] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@michal_zukowski, post #19

Ja wyrazam chec zakupu 2 nalepek z boingballem... czy tak tez sie liczy?
[#21] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #1

Mnie się chyba bardziej podobają teksty (te neutralne), które Mufa pisze sam na temat hobby. Wywiad moim zdaniem za krótki i nieco chaotyczny. W sumie to nie udało mu się moim zdaniem do końca zaprezentować w pełni sylwetki kolegi, ani też jego twórczości. Podsumowując pomysł na wywiad ok., sam tekst za krótki i zbyt ogólny, przez co sprawia w mojej ocenie wrażenie chaotycznego. Jeżeli mogę coś poradzić na przyszłość, to Mufa nie żałuj Waść miejsca na swoim portalu, niech wywiad ma nawet kilka stron i nie wzoruj się na łonetach i innych paskudach.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 23:03:53 przez Ender
[#22] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@glichtanski, post #18

Folklor jak zwykle... a Yerzmyey to zaje.... gość i tyle. Prawdziwy retro kompo fighter można rzec... Mufa wiadomo, promuje rozwiązanie sprzętowe na które postawił i nie ma w tym nic dziwnego, prywatnie to spoko gość. ale jak zwykle na ppa musi byc wojenka...zamiast pisqc bzdury radze zapoznac sie z produkcjami Yerza, niezależnie od platformy sprzętowej...
[#23] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@michal_zukowski, post #19

Napisałeś:

Z tym, ze akurat wybranie takiej osoby bylo strzalem w stope skoro


Mufa przeprowadził wywiad, nie dlatego że chciał promować swoje rozwiązania poprzez znane osobistości!

On wybrał Yerzmyeya bo ten znany scenowy muzyk zawitał na jego forum.

Suma sumarum trzeba być znanym i uznanym na scenie komputerowej i uczestniczyć w forum Mufy - wtedy masz szansę na wywiad.
[#24] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Hexmage960, post #23

..i na odznaczenia przyznawane najlepszym z najlepszych.


[#25] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@Hexmage960, post #23

Kurcze, myślałem, że wystarczy sama chęc zakupu AmigiONE :(

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 23:20:14 przez michal_zukowski
[#26] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@selur, post #20

Musisz jeszcze pokazać kim jesteś na forum AmigaOne. Bez tego nie ma szans.

Mam wrażenie, że w swoim antagonizmie jesteś ślepy kolego. Ostatnio wiele razy widzę takie zachowanie tu na forum u paru osób.
[#27] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #1

Ja pier.... Co tu sie wyrabia? Nie podoba sie to zrob lepiej jeden z drugim. Komus sie chcialo, zorganizowal wywiad, a stado "ekspertow" zaczyna ujadac. Po ile wy macie lat? Od dawna chcialem to napisac bo sie forum coraz ciezej czyta.
[#28] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #17

Dlatego chyba jednak lepiej jest wydawać gazetę i do niej pisać - przynajmniej nie ma pola na komentarze. Wywiad z Yerzmyeyem był w PPA#10 i nie spotkał się z takim lamentem.

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 05:46:35 przez mailman
[#29] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@michal_zukowski, post #25

No szkoda. Bo widzisz ja już ułożyłem pierwsze pytanie do Ciebie. Jak czuje się programista który pisząc program nie ma pojęcia jakie ma wymagania jego program.
Gwoli wyjaśnienia po dwóch a może nawet więcej latach udało mi się dojść czemu nie odpala mi się Skandal na OS 4.x otóż okazało się że program wymaga MUI 4.0 i zadziałałał dopiero po upublicznieniu tej wersji MUI. Niestety autor programu mimo moich pytań przez te dwa lata nie potrafił udzielić mi prawidłowej odpowiedźi
[#30] Re: Wywiad z Yerzmyeyem

@mccnex, post #17

To jest naprawdę zabawne. :) Była już dyskusja o tym co jest prawdziwą Amigą, teraz padł termin "prawdziwe amigowanie". Proponuję ropocząć poważną dyskusję na ten temat. Co znaczy dzisiaj ten termin. I co znaczył kiedyś? Czy amigowanie pod UAE jest PRAWDZIWYM AMIGOWANIEM czy tylko takim oszukanym. Oczywiście w odpowiednim temacie na forum.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem