Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] A500 demo i plik *.exe
Witam, jak uruchamiać te dema, które mają rozszerzenie po pobraniu *.lha , a po rozpakowaniu w środku są pliki *.exe?
Np demo na A500 :

te
lub te

Pzdr.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 08:58:52 przez zmiennik
[#2] Re: A500 demo i plik *.exe

@zmiennik, post #1

Musisz nagrać je na czystą dyskietkę (z bootblockiem).
Utworzyć na niej katalog "S" i stworzyć w nim plik tekstowy "startup-sequence" w którym wpiszesz nazwę pliku który chcesz uruchomić.
[#3] Re: A500 demo i plik *.exe

@at0m, post #2

.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 10:33:09 przez zmiennik
[#4] Re: A500 demo i plik *.exe

@zmiennik, post #3

Jakbyś nie wiedział jak zrobić dyskietkę z bootblockiem, to podpowiem.
Po sformatowaniu dyskietki, w CLI wpisz komendę install DF0 i wciśnij enter, przedtem włóż dyskietkę do DF0
[#5] Re: A500 demo i plik *.exe

@SuperBuster11, post #4

hehe dzięki za odpowiedzi :)
Jakoś dałem rade zrobić to na Amikicie, ale trochę się najadłem nerwów, a koniec końcem nic mi to nie dało.
Problemy napotkałem dwa:
1. Niektóre z tych plików zajmują po 500-ileś tam kb w *.lha, a po rozpakowaniu 890kb i nie mogę ich nagrać na pusty.adf bo zajmują za dużo. Nie wiem czy coś źle robię czy one naprawdę zajmują więcej niż dyskietka i są pisane do odpalania z dysku twardego.
Tego akurat nie przeskoczyłem i olałem te dema...

2. Te które zajmowały mniej i dało się je nagrać wymagają nagle kickstarta 2.04 lub wyższego, nie wiem czy to dziwny zbieg okoliczności, dosłownie wszystkie ze strony www.pouet.net ,które sprawdzałem, które po pobraniu są właśnie w *.lha, a po rozpakowaniu w *.exe nie dzialają na kickstarcie 1.3
Reszta pobieranych plików jest w adf lub dms i normalnie działą na A500 z 1.3.
Wkurzyłem się :P
Musze wyposażyć moją A500 w jakiś przełącznik kickstartów - a najpierw dowiedzieć się z czym to się je...

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 14:02:14 przez zmiennik
[#6] Re: A500 demo i plik *.exe

@zmiennik, post #5

Oba dema zmieszcza sie na dyskietce.
Boogietown_ks13.exe to wersja dla kick1.3
[#7] Re: A500 demo i plik *.exe

@Norbert, post #6

@zmiennik: Mam sporo demek przerobionych z wersji plikowej na ADF'y, działających na Amidze z 1 MB i KS 1.3. Odezwij się do mnie na maila lub GG to ci podeślę.

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 14:41:10 przez at0m
[#8] Re: A500 demo i plik *.exe

@zmiennik, post #5

Niektóre z tych plików zajmują po 500-ileś tam kb w *.lha, a po rozpakowaniu 890kb i nie mogę ich nagrać na pusty.adf bo zajmują za dużo. Nie wiem czy coś źle robię czy one naprawdę zajmują więcej niż dyskietka i są pisane do odpalania z dysku twardego.


Jeśli plik rozpakowuje się z 500 do ponad 880 KB to możesz go spakować na Amidze programem Titanic Cruncher ... z tym, ze przy takiej wielkości pliku jest duże prawdopodobieństwo, że demko nie ruszy na Amidze z 1MB RAM.
[#9] Re: A500 demo i plik *.exe

@at0m, post #7

no spoko, dzieki wielkie. Odezwałem się na maila.

Szczerze mówiąc to myślałem, że jest jakiś program prosty napisany by przerabiać te pliki.
Bez tego no to muszę przyznać, że jest zabawa...

@Norbert - rzeczywiście dałem się zrobić w konia z tym Boogietown.
w środku były 2 pliki, różniły się wersja kicka, nie zauważyłem.

Podobnie jest w major release, tylko, że tam jest jakiś dziwny plik, który sporo zajmuje, a bez niego też działa...
Kombinacje alpejskie...
[#10] Re: A500 demo i plik *.exe

@zmiennik, post #9

Gdyby każda Amiga miała twardy dysk nie dziwilbys sie na demo w postaci pliku wykonalnego, a nie gotowej dyskietki.
A wystarczy ze odpalisz system z dysku , z wb, cli czy filemastera wybierasz plik i demo odpalone.
To takie proste.
[#11] Re: A500 demo i plik *.exe

@zmiennik, post #1

Nagraj na dysk twardy do wybranego katalogu. Następnie uruchom CLI, wpisz ścieżkę do pliku. Niektóre mogą wymagać uruchomienia komputera bez sekwencji startowej.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem