Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Pliki MaxTrax z Dune 2 - problem z odtwarzaniem pod Windows
Witam :)

Próbuję sobie posłuchać na PC muzyki z Dune 2,
chodzi mi w szczególności o ten kawałek:
https://www.youtube.com/watch?v=XoNPy5ttpd4
ale były też inne.

Używam DeliPlayer 2 na Windows XP i niektóre pozycje z tej listy:
http://www.mmnt.net/db/0/0/ftp.modland.com/pub/modules/MaxTrax/Frank%20Klepacki

- np:
ftp://ftp.modland.com/pub/modules/MaxTrax/Frank%20Klepacki/dune%202%20intro%201a%20eng.mxtx

odtwarza mi (chyba) poprawnie, słyszę na jednym kanale "Dune"

- a przy innych, np:
ftp://ftp.modland.com/pub/modules/MaxTrax/Frank%20Klepacki/dune%202%20intro.mxtx

słyszę tylko ciszę, chociaż program akceptuje plik i twierdzi, że coś odtwarza.

Te same pliki można znaleźć w obrazach dyskietek instalacyjnych
i sytuacja z nimi wygląda identycznie.


Czy ktoś zna jakiś sprawdzony sposób na otworzenie tych plików pod Windows?

Ew. jeśli to niewykonalne, czym je potraktować pod emulatorem Amigi, żeby je przekonwertować na jakiś powszechniejszy format, albo chociaż zgrać na chamca do wave.

-------

Komunikaty głosowe udało mi się wydłubać z PC-towej wersji gry, ale PC-towa wersja muzyki do Dune to już jakaś pomyłka.

p.s. Z góry dziękuję za pochylenie się nad moimi lamerskimi problemami ;)

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 20:33:53 przez Freja_Draco
[#2] Re: Pliki MaxTrax z Dune 2 - problem z odtwarzaniem pod Windows

@Freja_Draco, post #1

albo chociaż zgrać na chamca do wave.


Rejestrator Dźwięku nie działa.

Start/ProgramyAkcesoria/...
[wyróżniony] [#3] Re: Pliki MaxTrax z Dune 2 - problem z odtwarzaniem pod Windows

@Freja_Draco, post #1

MaxTrax ma subsongi, muza z Dune2 intro ma ich 11, z czego pierwsze osiem jest pustych. Tak wiec musisz przeskoczyc do minimum 9 utworu jak chcesz cos posluchac.
[#4] Re: Pliki MaxTrax z Dune 2 - problem z odtwarzaniem pod Windows

@Don_Adan, post #3

Wielkie dzięki :)
Po rozdzieleniu na subsongi moje nieme pliki przemówiły.

Wiem, że to może nie jest muzyczne mistrzostwo świata, ale jak się kiedyś słuchało tego ambientowego pomrukiwania z otwartą gębą i ciarkami na skórze, no to chyba rozmiecie... szeroki uśmiech
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem