Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?
Witajcie,

Chciałbym pooglądać i posłuchać wszystkich dem jakie wyszły na OCS i ECS. Potrzebne mi jest skompletowanie/pobranie ich z internetu. Pytanie, czy jest jakiś sposób aby pobrać to na zasadzie FTP lub wielkiej paczki ZIP/RAR? Ściąganie po kolei z Pounet jest strasznie czasochłonne (zajmie mi to chyba z rok :) ). Może Pounet ma dostęp FTP?. Na Aminecie też są - wiem, ale mało.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 13:09:30 przez Azzorek
[#2] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #1

Masz okazje sie przysluzyc dla spoleczenstwa amigowego. Zacznij wszystko sciagac pokolei w miedzyczasie szukajac kompletnej paczki. Jezeli nie znajdziesz kompletu to dociagniesz reszte i udostepnisz dla potomnych :D
[#3] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@zmiennik, post #2

[#4] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #1

[#5] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #1

[#6] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Sir_Lucas, post #5

Dzięki chłopaki za odzew. Właśnie kończę pobierać z Aminetu 2,6GB softu demowego (w tym też przy okazji AGA, bo był osobny katalog). Dalej pojadę z linków, które podaliście.

Pozdrawiam,

Azz
[#7] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #6

Jesli interesuja Cie TYLKO dema (nie intra, music diski, packi, magi itd.), to nie jest tak źle.

Na pouecie dajesz filtry OCS/ECS, type: demo, dla sortujesz wg 'release date' i sciagasz po kolei :) Np. "jeden rok na dzien".

LISTA

Masz wtedy pewność, że nic Ci nie umknie
[#8] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@slay, post #7

Na Pouet wychodzi 107 stron, po 25 pozycji każda.... . To chyba nie na moje nerwy . Aminet już ściągnięty. Zobaczę jeszcze pozostałe.

Pozdrawiam,

Azz
[#9] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #1

Ja proponuje BREAK AMIGA COLLECTION
wszystko ładnie popakowane i poukładane. Chyba najlepiej uporządkowana kolekcja. ftp.amigascne.org jest super ale to jeden wielki chaos.
[#10] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #8

Możesz pojechać tutaj jakimś narzędziem do mirrorowania stron - w czasach modemów były takie, które robiły kopię lokalną strony, abyś mógł rozłączyć modem i przeglądać stronę.
Ostatnio tak mirrorowałem stronkę z mp3 amigamusic :)

Przy okazji - jak już będziesz miał tą kolekcję - to ja poproszę komplet AGAtkowych dem ;) (i może jeszcze komplet C64 do X i Silly z 2014 :P jak masz przy okazji) - to bym zapodał sobie sesję na najbliższe kilka miesięcy :)
[#11] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@WojT_GL, post #10

Demka i wszelkie programy toolsy i gry jakie wyszły na C64 posiadam na moim ultimate1541II - w sumie karta 8GB. Z drugiej strony polecam ten Cartridge, jest THE BEST :D
[#12] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Oxyron, post #11

Janusz, fajna ksywka

Chciałem właśnie napisać o stronie Breaka, ale widzę, że niezawodny Exolon mnie ubiegł. Polecam autorowi wątku tę stronę z trzech powodów: 1) są tam właśnie głównie rzeczy na OCS, 2) można ściągać całe archiwa (pogrupowane alfabetycznie), 3) znajdują się tam tylko najlepsze (wg Breaka) pozycje.

Chcesz obejrzeć wszystkie dema jakie wyszły na OCS? Według mnie szkoda życia, spora część z nich to kaszana.
[#13] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Jazzcat, post #12

He he, Piotrek, masz racje pierwsze demka na Amigę to kaszana.... ale tez się znajdą rodzynki .... jak np. budbrain demo ... może nie ma powalającej wektorówki... ale demko fajne :D

budbrain demo
[#14] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Oxyron, post #13

Szukam dema muzycznego z 4 kibelkami :)
[#15] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Siege77, post #14

Prawdopodobnie chodzi o Audio-X by Crusaders, kibelki i ciasteczkowe fonty w scrollu :) Stare dzieje mi się przypomniały :)

Z tych klimatów polecam jeszcze Crusaders does Genesis i oczywiście Bacteria


Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 23:57:51 przez sachy
[#16] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@sachy, post #15

Bardzo dziekuje :) Niech Amiga zawsze bedzie z Toba :)
[#17] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #8

Heh, z tym Amigascne to niezła czapka. Zacząłem download przez mucommandera 13 marca. Transfer mam na średnim poziomie 30kB/s (moje łącze to 60Mbit/s). Dzisiaj mamy 16 marca, komputer jest nonstop włączony i cały czas pobiera. Na tę chwilę mam pobrane 5,5GB, a z tego co sprawdziłem jest ponad 9GB. Masakra.
Dzisiaj jadę w delegację do piątku. Mam nadzieję, że jak wrócę to już będzie pobrane (tydzień!).

Dzięki za kolejny link na pewno sprawdzę.

Pozdrawiam,

Azz
[#18] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #17

podłącze się pod temat:

Jest gdzieś wmiare dobrze napisana antologia/historia demosceny OCS/ECS ?? jak się wszystko zaczęło... grupy scenowe , kto co był prekursorem w czym (efekty ) itp ??
[#19] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@pabloz, post #18

Narazie chyba tylko Freax: http://www.vesalia.de/e_freax.htm, choc to nie tylko o Amidze.

Byc moze kolejna nowa ksiazka o amigowej scenie jeszcze kiedys powstanie.
[#20] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #17

Azzorek rzeczywiście ściąganie z ftp.amigascne.org ma ograniczenie do 50kb/s ale na ftp.scene.org jest mirror amigascne, na bieżąco aktualizowany a tu już idzie z maksymalnym transferem.
[#21] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@exolon, post #20

O rany, a ja jak łoś jechałem na tym wolnym transferze. Przypomniały mi się czasy pierwszych sieci kablowych, gdzie transfery 30kB to było ho ho :) .

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 12:35:12 przez Azzorek
[#22] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #21

Już pobrałem z Amigascnce :) . Jednak nie muszę zostawiać kompa włączonego na kilka dni OK .

Łącznie mam niecałe 18GB dem i music disków na Amigę. Jak wrócę to zacznę sprawdzać sobie najpierw te dla OCS/ECS - pewnie zejdzie mi z rok szeroki uśmiech .

Dzięki chłopaki za pomoc.

Pozdrawiam,

Azz
[#23] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #22

Wrzuciłbyś gdzieś na torty ten pack :)
[#24] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@belfegor, post #23

Wrzuciłbyś gdzieś na torty ten pack :)


Tylko po co, skoro wszystko jest na z ftp.amigascne.org?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2015 15:39:41 przez slay
[#25] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Azzorek, post #22

Jeszcze te 18GB należy przemnożyć przez liczbę godzin pracy artystów przy tych demach. Z reguły są to nie godziny, a lata. Wyjdzie bardzo dużo gigabajtogodzin
[#26] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@Hexmage960, post #25

Tzn wiecie, te 17,4GB to są dema itp. z trzech źródeł, czyli Aminet, Amiscnce i Breaks Amiga demo Collection. Na pewno są tam duble, więc realnie jest znacznie mniej. Inna sprawa, że z Amiscnce jest wszystko popakowane z7, zatem też po rozpakowaniu zawartość będzie większa. Reasumując nie mam pojęcia ile fizycznie jest tego wszystkiego bez dubli :) .

Ja to sobie na razie posegregowałem na zasadzie trzech katalogów o nazwach źródeł pobrania.

Pozdrawiam,

Azz
[#27] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@slay, post #24

Po to żeby nie babrać się z pobieraniem pojedyńczo dem. Skoro autor wątku już coś tam ściągnął to mógłby to udostępnić w jednej paczce.
[#28] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@belfegor, post #27

Skoro komuś nie chce się ściągnąć i obejrzeć nawet kilkudziesięciu najlepszych dem na ocs, to tym bardziej nie wierzę, że ten ktoś ściągnie i obejrzy 20 GB...
[#29] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@slay, post #28

Mógłbym dać parę złotych za fatygę :) Fatygę w postac wrzucenia paczuszki na torty :)
[#30] Re: Dema na OCS/ECS. Jak pobrać wszystkie?

@sachy, post #15

ooo! Bóg zapłać za Bacterie dobry człowieku :) Tego mi było trzeba!
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem