Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo
Riverwash 2015 za nami - cóż, produktywność amigowej sceny była na tej imprezie raczej symboliczna. Rodzi się pytanie, czy na pażdziernikowym Loaderror będzie lepiej? Może nie wszyscy wiedzą, ale jak wynika z zapisków IPN, w Gdańsku obędzie się właściwie pierwsze Amiga Demo compo w Polsce od roku 2003. Myślę, że to wystarczająca okazja, aby (sprobować) coś na tej imprezie wypuścić.

Zatem Panie i Panowie z Appendix, Decree, Dinx Project, Dreamweb, Elude, Ghostown (tak tak, to się nazywa "automotywacja" :), Lamers, Mawi, Nah-Kolor, Wanted Team i wszyscy "niezrzeszeni, orbitujący i lewitujący", działamy cuś? Czy od razu zapalamy znicze?

ps. Od biedy to nawet w Amosie się coś da :) http://www.pouet.net/prod.php?which=66266 :)

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 13:39:10 przez slay
[#2] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #1

Zgłaszam mój akces.
Grafikę na OCS wydam na pewno.
[#3] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #1

heh - no pewnie, że działamy
produkcje będą
ja za grafikę ręczę a więcej.. nie chcę zapeszać, ale szanse są
[#4] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #1

Jakis pomysl na intro pod morphos'a/opengl?:)
[#5] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #1

Slayer: ja jeszcze dochodzę do siebie po RW i korpo strasznie daje mi w kość. Retrokomp zbyt blisko. Ale coś tam będę stukał-pukał :)
[#6] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@argasek, post #5

Ot jakoś mnie to nie dziwi :)
[#7] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #1

U nas rowniez "szanse sa" :) Postaramy sie, po gospodarsku, ugoscic :) A czym - to sie jeszcze okaze. Trzymamy kciuki za "konkurencje" OK tak samo jak i za siebie
[#8] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #1

@carrion + @jok: Szykuje nam się zatem ciekawy graficzny OCS'owy pojedynek :)

@stefkos: Na LE'15 kompo maszyny to A500 i/lub A1200 060, pomyśl więc może o czymś na 060. Ewentualne prodki na neo-Amig byłyby pewnie wrzucone do Wild Compo.

@argasek: koduj, koduj, cahirem polewaj :)

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 10:36:24 przez slay
[#9] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #8

Heh - mam nadzieję, że nie tylko my :)
Super byłoby przebić takiego GERP'a choćby, czy innego Datastorma ilością i jakością ami-grafik.

Zatem - raz jeszcze:
Odezwa do narodu! ;)
Wystawiajcie wasze prace, choćby "wysyłkowo"
Zawsze fajnie jest wystawić pracę, ale lepsza każda, nawet bardzo prosta grafika (muzyka, exe) w konkursie niż jej brak, albo głupi żart czy krap.
[#10] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #1

Jeden z organizatorów (Sachy) obiecał flaszkę wody ognistej dla każdego, kto wystawi coś sensownego na demo compo (czyli nie żaden fake, tylko normalne demo). Rozmawiałem z nim w lipcu gdy byłem na wakacjach i tutaj potwierdzam, że ta obietnica to prawda, nie plotka. :) Jest to jego prywatny gest aby rozruszać trochę twórców, niezależny od nagród w compo's.

Myślę, że ten wątek to dobre miejsce, aby o tym dać znać. :)
[#11] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #1

Decree odpada raczej na dobre z produkcji kodowanych na Amigę. Trzymam kciuki, żeby na Loaderror były przynajmniej trzy produkcje wykonywalne, żeby Amiga demo compo się odbyło.
[#12] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@CJ Warlock, post #10

Zgadza się, to nie fake, tylko moja chęć wyrażenia wdzięcznosci twórcom (a prywatnie - mogę tak zrobić) oraz pewien zabieg przyciągnięcia takim souvernirem uwagi ludzi z zagranicy, którzy Żubrówkę (a o tym mowa) najlepiej kojarzą z naszym krajem.

Są jednak 2 warunki:

1. musi to być poważna praca kodowana: intro 64kB i prace większe - fake i compo-fillers będą przerzucane do Wild Compo.

2. twórca pracy musi być na miejscu w trakcie trwania Amiga Demo Compo, żeby mógł ten souvenir odebrać osobiście - nie zamierzam bawić się w przesyłanie szkła pocztą, itd.

Uprzedzę pytania: "jak rozpoznam co jest pracą poważną"? -> Byćmoże powącham dyskietkę :)

Zapraszam do udziału.
[#13] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@gorzyga, post #11

Decree odpada raczej na dobre z produkcji kodowanych na Amigę. Trzymam kciuki, żeby na Loaderror były przynajmniej trzy produkcje wykonywalne, żeby Amiga demo compo się odbyło.


Trzymanie kciuków zawsze się przyda. Wiele osób zastanawia się, dlaczego na Silly Venture jest / był możliwy wysyp dem (zważywszy na fakt, że scene atarowa nigdy do "potęg" w naszym kraju nie należała), a ostatnie amigowe kompo w Polsce, w którym brały udział przynajmniej trzy dema na Amigę odbyło się aż 12 lat temu (Symphony 2004). Najwyższy czas coś z tym zrobić :)

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 14:52:51 przez slay
[#14] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@sachy, post #12

Ja bym delikatnie zasugerował nie wąchać tylko sprawdzić prodkę przed compo. Retroplatformy potrafią sprawiać niespodzianki. No u trzymam kciuki za compo. Z amigową sceną w Polsce jest trochę jak ze sportem - mamy tak dobrych zawodników, że wolą grać na wyjeździe.
[#15] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@Fei, post #14

Dziękujemy za życzliwe rady - trochę doświadczenia już mamy po poprzednich edycjach, wiadomo jednak, że zawsze może pójść coś nie tak. Zachęcamy też wszystkich uczestników compos do dokładnego zapoznania się z zasadami oraz do kontaktu z ogranizatorami najwcześniej jak to możliwe - właśnie w celu sprawdzenia prac na compo-maszynach. Z drugiej strony wiadomo jak to jest z deadline'ami... :)
[#16] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #13

Na SV jest wysyp dem bo tam jest organizator-mega-motywator o szerokich europejskich znajomosciach na scenie atari. Jego rola nie konczy sie na ogloszeniu terminu party tylko dzien za dniem motywowanie zachecanie i dopingowanie koderow, muzykow, grafikow...droga mejlowa, fejsbukowa, telefoniczna, osobista... To jest zmudna roczna praca, ktora daje nam piekny wysp demek na Silly.
[#17] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@pabloz, post #16

Tak, Grey jest jedyny w swoim rodzaju :) Ale nie jest to jedyny scenowy Gdańszczanin-motywator :) Na atarowcach Gdańsk się nie kończy.
Myślę, że chociażby dzięki invitro na Revision impreza gdzieś tam zagościła w świadomości...
link
[#18] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@pabloz, post #16

Jego rola nie konczy sie na ogloszeniu terminu party tylko dzien za dniem motywowanie zachecanie i dopingowanie koderow, muzykow, grafikow...droga mejlowa, fejsbukowa, telefoniczna, osobista...


Czyli produkcje są wyproszone, wybłagane i wyżebrane.
Chyba nie tak to powinno wyglądać...
[#19] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@AceMan, post #18

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą ;)
Byłeś na SV?
To była najlepsza krajowa impreza na której byłem od.... intela 2?
Było naprawdę dużo ludzi, w tym konkretna ekipa przyjechała zza granicy - nikogo nie bolało, że jak piszesz - "produkcje są wyproszone, wybłagane i wyżebrane". Produkcje były dobre, podobały się, było ich DUŻO - na pewno dały satysfakcję twórcom.
Akurat ja też byłem jednym z nich i przyznam, że support i zaangażowanie (bo raczej tak to widzę) Greya pomógł mi się zmobilizować i wesprzeć imprezę (chodzi o 2 dema + 2 grafiki).

Nie wiem jak "powinno to wyglądać"
Można też nic nie robić... skutki są dobrze znane
Jednak jako zainteresowany przede wszystkim amigą chciałbym w końcu party na którym będą amigowe produkcje.
Nawet "wyproszone"

peace
[#20] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@jokov, post #19

Jok, byłem na 2k13, na 2k14 nie mogłem. I również uważam, że impreza była świetna. Doskonale się bawiłem (pomijając alkoholowe zniszczenie na własne życzenie :D), produkcje były wyśmienite. W 2013 wystawiałem czipka na pokeya.

Nie wiem jak "powinno to wyglądać"


Ja wiem. Scenuje się z chęci tworzenia, rywalizacji, pokazania co się potrafi etc.
Kluczowy jest fakt, że ta chęć wypływa od twórcy, a fakt wystawiania czegoś motywuje "konkurencję". Ja nie mówię, że produkcje na SV były złe. Po prostu smutny jest fakt, że trzeba o nie żebrać. I na pewno nie jest to powód do dumy.
[#21] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@AceMan, post #20

No widzisz - ja też z tych samych powodów. Jednak jednym tworzy się łatwiej innym dużo trudniej. (np. mi ;P)
Jest zresztą udowodnione, że zdecydowana większość ludzi łatwiej działa "pod biczem", np. w pracy czy z innych przymusów niż z własnej motywacji. Nie dlatego, że nie chcą, po prostu "nie wychodzi". Nie wystarcza motywacji.

Nie chodzi by ten stan rzeczy zmieniać na siłę.
Ale też nie bez powodu wokół animatorów tworzą się środowiska - środowisko motywuje, można się przed kimś zaprezentować - rywalizacja jak sam piszesz. Po to są nagrody na compo (nawet symboliczne)
Sam ciągniesz np. modules - pełen szacun brawo!, można by powiedzieć po co - niech robią do szuflady.

Jeśli jest platforma do prezentacji, są produkcje, to łatwiej się zmotywować, dołączyć do innych.

Właściwie wszystko zawiera się w tym zdaniu
Kluczowy jest fakt, że ta chęć wypływa od twórcy, a fakt wystawiania czegoś motywuje "konkurencję".

Tylko, że my (wciąż mi chodzi o amigowe wytwory) NIE MAMY produkcji, nie ma tej konkurencji, nikt nie motywuje. To właśnie trzeba zacząć robić. I wystarczy zamienić słowo "żebrać" na "wspierać" by było wszystko ok.

Scena atari się kręci się sama (pomijając wojenki) zobacz ile eventów jest w roku - ale produkcje (np na RW) wychodzą też dzięki temu, co zrobił wcześniej Grey.
[#22] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@AceMan, post #18

Czyli produkcje są wyproszone, wybłagane i wyżebrane.
Chyba nie tak to powinno wyglądać...


Nope. To tak nie wygląda. To czy się pojawia produkcja to wypadkowa czasu, chęci i okoliczności. Nawet jakby orgi śpiewały serenady pod balkonem to jak nie będzie czasu lub chęci to z produkcji nici. Co do okoliczności to sprawa taktyczna. Produkcji kodowanych można zrobić w ciągu roku raptem kilka i trzeba podjąć decyzję na jakich party chce się to wystawiać.

Spodziewam się wysypu produkcji za 30 lat, jak większość obecnej sceny będzie na emeryturze. Siądziemy sobie pod palmami gdzieś na wyspie i będziemy całymi dniami prodki robić - od czasu do czasu dolatując na jakieś party.
[#23] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@jokov, post #21

produkcje (np na RW) wychodzą też dzięki temu, co zrobił wcześniej Grey.


Hm. Masz rację. To fakt, że Grey w 2013 (czy może wcześniej) tak rozruszał scenę Atarową, że wszyscy zobaczyli, że jednak można, a wielu zrobiło się głupio i też ruszyli zaspane tyłki ;) Mam wobec tego nadzieję, że już nie trzeba o prodki prosić tylko pojawiają się same, jak na RW. Mam też nadzieję, że może akurat LE rozrusza w ten sam sposób amigowców. Ja postaram się dorzucić małą cegiełkę w postaci zaków.
[#24] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@AceMan, post #23

Scenuje się z chęci tworzenia, rywalizacji, pokazania co się potrafi etc.


To prawda, ale... ilość parties w Europie jest obecnie duża większa niż 'moce przerobowe' sceny. Dlatego dem powstaje niewiele, a każda grupa może sobie dowolnie wybrać party, na którym wyda swoje demo (jeśli ofkoz ma w tym momencie zasoby czasowe i chęci) i ma do tego pełne prawo. Gdyby było tak jak piszesz, to parties nie były by potrzebne, wszak dema pojawiały by się same, bez żadnej okazji, jedynie "z chęci tworzenia".

Co by jednak nie mówić, to właśnie imprezy scenowe są (w większości przypadku) bezpośrednimi okolicznościami które powodują, że dema wychodzą. Większość grup wybierze więc w tym momencie party, na którym widać, że organizatorom "zależy' na produkcjach, jest "twórczy klimat" i na którym jest większa szansa, że będzie fajna zabawa związana z konkurowaniem z innymi grupami w compo.

Co do Silly Venture i "żebrania o prodki" - to nie wiem, jak to robi Grey, ale między nachalnym "zabieganiem" o produkcję (typu spamowanie co tydzień z textem, "ej! zróbcie mi tu demo!"), a zupełnym "tumiwisizmem" orgów (w stylu "mamy to w dupie, prodki zrobią się same, lub nie, who cares?") jest jeszcze sporo "faz pośrednich". Można motywować / animować w rozsądny sposób.

Zgadzam się tez z Jokiem, że wokół animatorów tworzą się środowiska i tak to sie powinno kręcić. Wokół amigowej sceny, nie ma obecnie w Polsce praktycznie żadnego środowiska "twórczego" , to są "lata zaniedbań", być może już nie do odkręcenia.

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 11:55:38 przez slay
[#25] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #1

Jak się wyrobię ze wszystkim co zaplanowałem to jeśli można zaprezentuje jakie cracktro, o ile taka pchełka może być wystawiona.

To będzie moje pierwsze coś scenowego ever :)
[#26] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@asman, post #25

@Asman: jak najbardziej cos a'la cracktro może być wystawione - WT wystawiło fajne cracktro na Nordlicht Party w Bremen i zajeło 5 miejsce. Każdy wysiłek się liczy, by wesprzeć polską scene OK Podobnego 1-screen intro wystawił ostatnio Dekadence na Solskogen'15. Może to będzie Twój start do wiekszych rzeczy na demoscenie - trzymam kciuki.

Widziałem nawet (chyba na ADA?) próby rozruszania nowego typu compo: "one-screener", pytanie czy to się przyjmie - to już inna sprawa.
[#27] Re: Loaderror 2015 - Amiga Demo Compo

@slay, post #24

Zgadzam się tez z Jokiem, że wokół animatorów tworzą się środowiska i tak to sie powinno kręcić. Wokół amigowej sceny, nie ma obecnie w Polsce praktycznie żadnego środowiska "twórczego" , to są "lata zaniedbań", być może już nie do odkręcenia.


Niestety w pełni prawda.
I ja ubolewam że więcej polskich demek nie powstaje na Ami. Chętnie widział bym demka na OCS/ECS.
Ale też z powyższego powodu zacząłem nieco przyglądać się kodowaniu w asmie na A500.
Ja osobiście służę pomocą graficzną gdyby ktoś chciał...
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem