Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Dema na AGA z max 030
Jako, że stałem sie szczęśliwym posiadaczem płyty głównej do A1200 mam problem...
Czy jest gdzieś lista dem które "pójdą" max. na 030 (mam karte aca 1232) Wiem że sporo wymaga 060 ale chyba nie wszystkie ? Najgorsze że rzadko kiedy na pouet.net w opisie produkcji są podane jej wymagania, a jako że na tą chwile nie mam nawet twardego dysku (to sie zmieni oczywiście) sprawdzanie po kolei wszystkiego doprowadza mnie do szału i odbiera radość z oglądania demek :(
Pomożecie?? XD
[wyróżniony] [#2] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

Specyfika platformy w przypadku dem AGA to 060/50 a najczęściej 060/80. Na słabsze procki nie opłaca się robić, bo w compo i tak będzie się konkurowało z czymś co chodzi na 060. Część z nich pewnie pójdzie na 030, ale prędkość będzie zdecydowanie marna.
[#3] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

Nie trafiłem jeszcze dema (pod whdload), które mi nie poszło. W sumie wiele nie oglądałem, może ze 30 ... Co do listy, to nie znam takowej.
[wyróżniony] [#4] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

Poszukaj starszych produkcji, z lat 1994-97, które w większości były pisane pod 030.
Moje dwa ulubione: Thug Life / Essence i Shaft 7 / Bomb.
Nie tak żwawo jak powyższe, ale przyzwoicie zaprezentują się choćby Captured Dreams / The Black Lotus i Showbase shape / C-Lous.
Na pewno sprawdziłbym też: C42 / Juliet & Case, Closer / CNCD, Television / Bizarre Arts - i zdecydowanie genialne Extralife / Abyss.
Poleciłbym sprawdzić także, choć nie gwarantuję prędkości: Smokebomb / Ozone.

Mam nadzięję, że coś Ci się spodoba. Pozdrawiam
[wyróżniony] [#5] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

Demo Rise zdaje się jest zrobione tak, ze odpali się nawet na 020. Kiedyś sprawdzałem na 040/25 i działa dobrze, a na 040/40 MHz śmiga. Myślę że warto spróbować także na 030.

Rise By Mellow Chips & TRSi (AMIGA DEMO AGA). Na YT jest wideo.
[#6] Re: Dema na AGA z max 030

@Andrzej Drozd, post #5

Dziękuje pięknie panowie :)
[wyróżniony] [#7] Re: Dema na AGA z max 030

@Andrzej Drozd, post #5

Trochę jest tutaj:
link

Ogólnie szukaj raczej starszych dem, w ostatnich latach na AGĘ powstają głównie dema na 060.
[wyróżniony] [#8] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #6

Obadaj ten wątek na www.pouet.net
Znajdziesz tam mnóstwo dem rekomendowanych na 030 :)
[wyróżniony] [#9] Re: Dema na AGA z max 030

@Sir_Lucas, post #8

W tym wątku jest też wymienionych parę dem które dopiero na 040/40, albo i 060/50 chodzą znośnie/należycie (WROOE/Skarla, Relic / NVX, Silkcut / TBL, Killer / CNCD, Klone / DCS, itp.).

Z wymienionych tam, to niewiątpliwie dobre produkcje do zobaczenia na 030:
- imho, ostatnie prawdziwe megademo Phase one / Capsule
- turboklimatyczne Remix / Limited Edition oraz bardzo żwawe Deus Ex Machina / Limited Edition
- dokonania grupy Artwork: Megademo IV i zapadające na długie lata w pamięć Exit Planet Dust

Zdecydowanie polecam :) OK
[wyróżniony] [#10] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

Jak nie masz dysku, to może na dyskietki ponagrywać demka 64, 40 i 4k. Polecam Scoopex, Extel Ambrosia i właśnie ArtWork BizzareArts. Jest mnóstwo interek, które śmigają bardzo ładnie na 68030.
Dzisiejsze dema w większości pójdą na 68030 (ale z koprocesorem) i strasznie klatkują.
[#11] Re: Dema na AGA z max 030

@flops, post #10

Dysk to kwestia niedługiego czasu - ale chciałem coś puścić "na już" by choć przetestować płytę - i doopa. Ale dziękuje pięknie wszystkim za sugestie :)
[wyróżniony] [#12] Re: Dema na AGA z max 030

@flops, post #10

Słuszna uwaga odnośnie introdukcji :). Scoopex zrobi robotę, choć raczej te wcześniejsze, po 97/98 sensowne minimum oscylowało już w okół żwawszej 040'tki.
Na ada wybór intr jest raczej skromny, ale na 030 na pewno sprawdzą się: Edit 0.5 / Haujobb, Awakening / Haujobb, Fetish / Ozone i dwie perełki: Red-eye / Sonik Clicque oraz Imitation none / The Black Lotus(ostatnie na 030 może nie iść w ramce ;) )
[wyróżniony] [#13] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

Hej Przyjacielu, odsyłam Cię na Pouet.net, wybrać Amiga AGA i prodki z 1993, 1994 i 1995 oraz niektóre z 1996 powinny chodzić. Tam znajdziesz masę stuffu, który możesz śmiało odpalać. Im później tym gorzej, bo są to prodki na 040-tkę i potem na 060-tkę.
[wyróżniony] [#14] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

Pulse/Nerve Axis http://www.pouet.net/prod.php?which=195
.Dziala, tylko na scenie z zatopionym okrętem bedzie slajdolot.
Bardzo dobra muzyka.
Z nowszych to koniecznie "Jesus christ motocross"
http://www.pouet.net/prod.php?which=52968
Bardzo dobre sa ostatnie dema na OCS :Sushi boys etc, działaja na "golasie".
Zasysaj, odpalaj i ciesz się życiem.
Pozdrawiam

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 20:44:12 przez Mikrobi
[#15] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

[#16] Re: Dema na AGA z max 030

@mccnex, post #13

Mimo to uważam, że skoro ktoś buduje katalog, to powinna być możliwość przefiltrowania katalogu po minimalnych wymaganiach sprzętowych, samo AGA jest za mało ścisłe. Dotyczy to tak samo pouetu jaki demozoo, bądź czegokolwiek innego.
[#17] Re: Dema na AGA z max 030

@Sokok, post #16

Zgadzam sie... Podobnie jest np. z demami na zx spectrum - prawie nigdy nie wiem czy pójdą na zwykłym gumiaku, 128-ce czy też wymagają pentagona. Gdyby jeszcze "wrzucający" opisywali swoje produkcje - ale często tego nie robią :(
[#18] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #17

może trzeba wspólnymi siłami coś z tym zrobić?
Paru fanów demek z czasem na ich oglądanie, w paru konfigach i ktoś ze zdolnościami robienia stron = problem rozwiązany. OK
[#19] Re: Dema na AGA z max 030

@zmiennik, post #18

To by się wiązało albo ze stworzeniem kolejnego katalogu (bez sensu), albo z pogadaniem z pouetem i demozoo, zeby dali ludziom mozliwosc wprowadzania tego typu informacji w ustandaryzowany sposób (też może być ciężko coś takiego wyprosić).
[#20] Re: Dema na AGA z max 030

@Sokok, post #19

To by się wiązało albo ze stworzeniem kolejnego katalogu (bez sensu), albo z pogadaniem z pouetem i demozoo, zeby dali ludziom mozliwosc wprowadzania tego typu informacji w ustandaryzowany sposób (też może być ciężko coś takiego wyprosić).


Właściwie to macie Koledzy możliwość utworzenia takiej listy na demozoo.org. Może nie do końca jest to rozwiązane "systemowe", ale ujdzie. Każda produkcja na tym serwisie ma zakładkę "TAGS", można tam dodawać "68030", tak jak "68060" w przypadku naszego ostatniego dema: http://demozoo.org/productions/147380/, a potem wylistować sobie produkcje po tym tagu: http://demozoo.org/productions/tagged/68060/
[#21] Re: Dema na AGA z max 030

@slay, post #20

o, niegłupie.
[#22] Re: Dema na AGA z max 030

@Mikrobi, post #14

Hej.
Wczoraj na ACA030@42 obejrzałem dema:
Substral EpHidrena
Shaft7
Pulse
World of Commodore
Nexus7
WildLife
Enigma phenomenon
Alien2
Dopisujcie proszę jak coś jeszcze działa na 100%
Sushi boys się wiesza-podlinkujcie proszę ewentualny wątek/rozwiązanie.
Pozdr
[#23] Re: Dema na AGA z max 030

@Mikrobi, post #22

Te powinny w większości działać:

http://www.ppa.pl/forum/scena/33666/aga-68030-amiga-demo-cd


Ostatnia aktualizacja: 05.12.2015 18:28:48 przez slay
[#24] Re: Dema na AGA z max 030

@slay, post #23

z tej płytki jak na razie nie moge uruchomić:
anarchy - 3ddemo2 (biały ekran),
abyss - dove nie uruchamia sie (biały ekran)
[#25] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #24

A próbowałeś instalować 3D Demo 2 za pomocą Whdload?
Tutaj link:

3D Demo 2 - Whdload install
3D Demo 2 - pouet
[#26] Re: Dema na AGA z max 030

@slay, post #7

ee tam na 060...
ja z głupoty odpaliłem sobie niedawno Starstruck na moim Blizzie 030 siedzi, pije i chrupki
i zonk! poszło idealnie : znaczy mam na myśli płynną muzyczkę i żadnych błędów ; )
no a ze FPS wynosił w częściach 3d od 1-2 FPS to już detal hehe, bo klimat był
[#27] Re: Dema na AGA z max 030

@sunater, post #1

mój faworyt http://www.pouet.net/prod.php?which=2857 swietnie chodzi na 030
[#28] Re: Dema na AGA z max 030

@juen, post #27

Łaaaał - Fajne to, a nie znałem. :)
[#29] Re: Dema na AGA z max 030

@juen, post #27

Zasuwa na 030? Oooo z jakim zegarem 030?
[#30] Re: Dema na AGA z max 030

@juen, post #27

Na ACA 1233/40MHz 128MB RAM po odpaleniu z shella ride.exe wywala guru Error:8100 0005 Task:00C28F98.

Pozdrawiam,

Azz

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 20:49:13 przez Azzorek
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem