Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] ustawianie apollo 1260
Witam.
Co minimum potrzeba do poprawnego działania 060 obecnie?
68060library+setpatch060+hsmatchlibs i to wszystko wrzucić remapollem do ramu?
Co polecacie?
Czy jest dobry starter do Demek spod startupsequence/lmb?
Pamietam wbstartup i checklmb
Pozdr
[#2] Re: ustawianie apollo 1260

@Mikrobi, post #1

Sprawiłeś sobie nowy sprzęt?
[#3] Re: ustawianie apollo 1260

@Mikrobi, post #1

Ja mam u siebie ustawioną mikro (trochę za mała) partycję 50mb gdzie mam postawiony prawie czysty 3.1. Do oglądania/testowania po prostu odpalam czysty lekki system. Co do reszty się nie wypowiem bo mam blizka.
[#4] Re: ustawianie apollo 1260

@Mikrobi, post #1

Do poprawnego działania potrzebujesz mieć 68060.library oraz tzw. dummy 68040.library w swoim SYS:LIBS, obecnie i zawsze i na wieki wieków
Obraz dyskietki instalacyjnej z m.in. w/w bibliotekami znajdziesz np. tutaj
[#5] Re: ustawianie apollo 1260

@Mikrobi, post #1

Tutaj masz wątek, który ja założyłem S-S. Posiadam też Apollo 1260. Zobacz mój obecny s-s.
[#6] Re: ustawianie apollo 1260

@Tomski, post #5

Wielkie dzięki.
Zapomniało mi się, bo mam 040, a docelowa maszyna stoi u kolegi.
Jako najstarszy stażem powinienem to wiedzieć...
Ciekaw jestem rozwiązania sprawy remapollo boota.tez mnie denerwuje kilkakrotne resetowanie się.
Pozdr
[#7] Re: ustawianie apollo 1260

@Mikrobi, post #1

Podepnę się pod temat, bo mam podobne pytanie, a odnoszę wrażenie, że odpowiedź nie padła (poza tym upłynęło już 14 lat od założenia tego tematu, więc z pewnością przyda się uaktualniona wiedza).

Stałem się radosnym (tymczasowo) posiadaczem karty Apollo 1260 z fabrycznie podkręconym (w sklepie ) procesorem do 66MHz. W Libsach mam:

  • 68040.library (392 bajty) wersja 08 Dec 1995 Z.Urwani
  • 68060.libary (64632 bajty) wersja 22 Sep 1996 Z.Urwani
  • 68o4o.library (43888 bajtów) wersja 37.30 18/01/93

Coś starawe te biblioteki i domyślam się, że są już dostępne nowsze.
Czy jest potrzebny jakiś specjalny wpis w s-s żeby karta pracowała lepiej/wydajniej? Jakieś dodatkowe programy inicjujące?

I pytanie nr 2: Czy mogę wierzyć w to, co WhichAmiga wyświetla odnośnie rewizji procesora? Wg niego na karcie siedzi rev. 1. A może jest inny program, który podaje szczegółowe informacje o procesorze? (Niestety radiator jest mocno przyklejony do procka, a że nie mój, to nie będę tego odrywał żeby sprawdzić organoleptycznie)

[#8] Re: ustawianie apollo 1260

@Umpal, post #7

W s-s wpisujesz:

CPU60 /B

Programik ten jest na dyskietce do karty. Jeśli nie masz mogę podesłać. Co do bibliotek to też mam nowsze, przynajmniej jeśli chodzi o 68060.library (jest dwa razy większa). Podaj e-mail na priv to podeślę te biblioteki i cpu60.

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2016 23:14:26 przez Tomski
[#9] Re: ustawianie apollo 1260

@Tomski, post #8

PM sent OK
[#10] Re: ustawianie apollo 1260

@Umpal, post #9

Wysłałem dwa e-maile.

A dla informacji posiadam takie wersje libsów:
- 68060.library v.46.15
- 68040.library v.60
- 68o4o.library v37.300

Może, ktoś ma nowsze wersje?
[#11] Re: ustawianie apollo 1260

@Tomski, post #10

Dzięki za pliki OK
Z mojej strony polecam BlazeWCP oraz SpeedyChip.
[#12] Re: ustawianie apollo 1260

@Tomski, post #8

Poprawka do tego co napisałem. Powinno być:

CPU60 B

lub lepiej

CPU60 B >NIL:

aby nie wyświetlało na ekranie informacji o załadowaniu "obsługi" Apollo 1260.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem