Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Ludzie
[#1] Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm
Nie wiem czemu na PPA w moim nostalgicznym temacie poznikały moje wykopane z czeluści amigowego - powoli padającego dysku - prace. To se tu wkleję o ile nie macie nic przeciw, choć nie wiem czy nie bardziej pasowałoby do działu grafika.

"Tunel" - pierwszy pre-render testowy do wideo "Ufus" gdzie starałem się połapać czy dam radę... Oj liczyły się te klatki aż dysk cięło (VMM)...

[#2] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #1

A tutaj nawet całkiem fajnie - ostro renderowany "Tower City", zajął jakieś 3cie miejsce na którymś Gravity w sekcji raytrace... Dziś to se byle silnik na komórce takie coś w RT renderuje 60 fps.... ech...

[#3] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #2

o... kolejny krajobraz zterraformowanego marsa w pracy wystawionej na bodaj jakimś IntelOutsajdzie z Madbartem. Chyba zajęło coś koło 6-8 miejsca (gdzieś znalazłem w wynikach pod jednym z linkowni z wynikami historycznymi parties na tej stronie)... Nawet nie wiedziałem , że coś zajęło.... Ale było.... po tylu latach znalazłem! Co ciekawe praca powstała i owszem na Amidze, ale w Bryce 3D na Shape Shifterze... Potem niektóre obiekty zostały dorenderowane w LW na Ami... tak to pamiętam zdaje się było kompilowane.

[#4] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #3

Najbardziej świńska i chu.....owa animacja jaką popełniłem w Imagine.... chyba jeszcze v.3.0. Z tego co pamiętam scena była ustawiona na Ami i eksperymentalnie przeniesiona pod DOS na Imagine na PC i tam zrenderowana...



Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 02:03:22 przez xtro
[#5] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #4

A tu moja odpowiedź na żarty w czasach naśmiewania się z blaszaków i okienek...



Oczywiście w Imagine... Dobra ide w kimono bo tak bym siedział i wklejał do jutra....

Heh jeszcze taka anegdotka związana z tym obrazkiem... Jeden gość napisał mi w jego sprawie maila, a raczej w tamtych czasach Fido-maila (był podany w file id diz na aminecie) jak osiągnąłem tak fajny efekt świeczki w imagine... Pamiętam , że biedny Madbart musiałmi tłumaczyć zarówno co gość napisał po angielsku jak i pisać mu moją odpowiedz... Iś kajne ja tolka pa russki gawarić....

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 02:19:55 przez xtro
[#6] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #5



Genialne!
[#7] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #4

Śmiechłem :D Dobre!
[#8] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@Koyot1222, post #7

A i trafiały się komercje. Tu animka gdzieś z roku '97 wykorzystana bodaj na jakąś płytkę wydawnictwa o Szczecinie. Jedna z pierwszych anim , którą zrobiłem w 768x576 interlace pod program ClariSSA i potem konwertowałem na PC. W zamyśle miało to być 50i. Całość została wykonana pod LW bodaj 4.0 ... Na ostatniej klatce otwartej knigi wjeżdżało z góry 3D menu i można było nim sterować co się pokazuje na tej otwartej stronie - jakoś tak to było (dokładnie nie wiem bo nigdy nie miałem tego wydania potem do obejrzenia). Pamiętam tylko , że za sam projekt zakasowałem równiutkie 10 mln starych złociszy (A1200 kosztowała w sklepie wtedy ok 12mln) - a więc całkiem nieźle jak na młokosa na początku studiów.



Zachęcam innych do wklejania swoich bojów z ami i opisywania ich historii (o ile admini nie mają nić przeciw). Przy okazji pytanko: wiele z moich prac mam na jednej kasecie VHS z czasów posiadania A500 z HD 85 MB. Kiedyś zgrałem cały dyski VBSem jednej z polskich firm na kasetę wideo , którą zapewne kiedyś odkopię. Ma ktoś z Was opcję odzyskania danych VBS z VHS? Niestety nie pamiętam kompletnie jakim programem VBS to było zgrywane i potem trzeba odtworzyć... a sporo tam pracek miałem, bo był w moim posiadaniu skaner i digitizer....

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 16:02:22 przez xtro

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 16:03:52 przez xtro
[#9] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #8

Do odzyskania danych z VBS potrzebne oprócz oprogramowania jest też urządzonko/interface.
Moge podjąć się temu wyzwaniu.
Nie daje gwarancji, zże uda się wszystko zgrać. Wiele zależy od kasety i magnetowidu

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 17:03:46 przez Norbert
[#10] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@Norbert, post #9

Tak pamiętam, nie jestem jednak pewien jakiej firmy VBS miałem. Wiem tylko że był polski. Miało to nieco mniejszy rozmiar od samplera HDP i podpinało pod port drukarki - były jeszcze 2 czincze jeden prowadził z video out do tego urządzenia drugi - osobny z czarno - białego Vout A500 do wideo. Tak w zasadzie można było nagrywać tym programem generującym te kody kreskowe (animowane protoplasty QR) bez tego urządzenia, ono było tylko do odzyskania z kasety na dysk. Dobra dzięki za info teram muszę jedynie przejrzeć ok 300 kaset VHS gdzie to mogłem zgrać, bo są niepoopisywane (filmy i wszystko jak to ja - kiedys się w tym łapałem bo każda miała swoje miejsce na półce) poza jedną - z kolekcją Fish Disk , którą kupiłem z MA.
[#11] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #10

A tu znalazłem fragment bardzo ciekawej produkcji , którą zaczynałem z kolegą imiennikiem na A500, a potem kontynuowałem na A4000. Wszystko dzięki temu, że posiadałem digitizer Vidi Rombo 1.01 i kamerę Sony Video 8. Oglądałem u rzeczonego kolegi na wczesnym PC produkcję firmy bodaj Laser Games pt. "Mad Dog McRee" (chyba dobrze to piszę) i postanowiliśmy zrobić bardzo krótką gierkę bazującą na dygitalizowanych sekwencjach na Amidze w AMOSie wzorując się na pomyśle interaktywnego filmu. Oczywiście gra nie powstała, ale parę sekwencji - niektóre w kolorze niektóre cz.białe przetrwału. Tu scena włączania przez kolegę wirtualnego holograficznego monitora Amigi 4000 :)



A montowało to się nie jakimś Adobe After FX a w DPaincie IV - zresztą originalnym. Na boku można dostrzec początek rzędu moich oryginalnych ami - softów jak Ami Text Pro , czy Microcosm na CD32.
[#12] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #1

Forum to nie jest najlepsze miejsce, aby zamieszczać swoją twórczość. W dziale Graffiti jest stosowna kategoria i daje gwarancję, że na pewno nie zniknie, o ile nie zniknie portal. W poście na forum musisz do czegoś podlinkować, a tutaj już nie masz pewności czy za 2-3 lata (a może jutro), witryna nie zapadnie się w nicość.
[#13] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@mailman, post #12

ok zaprzestaje :) bałem się własnie , że to może takie nie bardzo i do grafiti zaglądałem, ale nie bardzo widzę jak podpiąć.

To jak nie teges to zlikwidujcie temat, coś innego pomyśle... wiem wideokast wspomnieniowy pomysł

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 18:14:12 przez xtro
[#14] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #13

Ale nie zaprzestawaj:). Fajnie się to ogląda. Powrót do przeszłości.
[#15] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #13

To jest DOSKONAlE :). Bardzo fajne prace.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2016 21:32:08 przez jimiche
[#16] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@jimiche, post #15

Szanuje Cię, xtro za twój ogólny wkład w forum... Ale te animki to po prostu masterpiece
[#17] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@fazior, post #14

Nie no już nie wklejam, Masterzy sie wkurzą i bedzie... Ale kurde klikam na Grafitti i nie mam jak tam sobie galerii wykreować, albo opera nie widzi przycisków.... Może to grafitti pod Aweb tylko?
[#18] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #17

Galerii wykreować? Klikasz Dodaj obrazek i tyle.
[#19] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@grxmrx, post #18

a..... no ale Tobie chodzi o PPA, a ja klikałem tu na scene :) Tu nie mam opcji...
[#20] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #19

To jest ta sama baza. Obojętnie gdzie dodasz.
[#21] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@grxmrx, post #20

Istotnie.. na stronie nie widze przycisku do dodawania obrazków...
[#22] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@redstonecraftpl, post #21

To nie wymaga zgłaszania, od początku dział nie miał przycisku na tej wersji strony. Jest to jeszcze do zrobienia. Nie wszystko na raz.

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 09:10:10 przez grxmrx
[#23] Re: Sami o sobie ... undeleted old anim5/8/iff ilbm

@xtro, post #11

Super- nie przestawaj- wklejaj dalej.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem