Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] [POSZUKUJĘ] Intro 64k/demo
Cześć!

Wydaje mi się, że jest to rodzima produkcja (Appednix??), prawdopodobnie 64k, ale nie dam sobie łapy uciąć. Charakterystycznym elementem intra/dema jest przejście w tryb 8-bit - scena kojarzy mi się z tym, że kamera jest umiejscowiona za lecącym w tunelu owadem, muzyka płynnie przechodzi w kozacki chiptune, natomiast wszystkie obiekty zmieniają się w "druciaki". Być może coś pomieszałem, ale sądzę, że prodka będzie łatwa do namierzenia.
Za cholerę nie potrafię doszukać się tej produkcji - ktoś coś?
[#2] Re: [POSZUKUJĘ] Intro 64k/demo

@Lokaty, post #1

Sam jestem ciekaw o jaką produkcję Ci chodzi, bo brzmi intrygująco (szczególnie owad w tunelu .

Jeśli chodzi o przejście w tryb 8 bit to kojarzę tylko nasze demo "Metropolice" i ten fragment:
https://youtu.be/rbFndrip_KM?t=2m35s
[#3] Re: [POSZUKUJĘ] Intro 64k/demo

@Lokaty, post #1

Jedyne demo które przychodzi mi do głowy to Amiga Scenedemo Metropolice - Final by Ghostown & Rno
Od 2:38 masz przejście w tryb C64.
[#4] Re: [POSZUKUJĘ] Intro 64k/demo

@Sir_Lucas, post #3

@slay & Sir_Lucas

Dzięki Panowie - "Metropolice" znam i lubię, jednak to nie ta produkcja.
Nadal biorę pod uwagę, że mogłem coś pokaszanić i pomieszało mi się. Poszukam jeszcze, może mi się coś przypomni, bądź ktoś jeszcze dopisze jakieś sugestie... zobaczymy.

Na początku myślałem, że to Electricity^APX, ale jednak nie - chociaż chiptune kozacki!

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 11:39:21 przez Lokaty
[#5] Re: [POSZUKUJĘ] Intro 64k/demo

@Lokaty, post #4

Kamera lecąca za owadem kojarzę tylko na C64 w Comaland 2014 (5:10), są też druciaki.
https://youtu.be/90AEamQCLog?t=307
[#6] Re: [POSZUKUJĘ] Intro 64k/demo

@ZbyniuR, post #5

Dzięki za sugestię, ale to nie było na komodorka. Powyższe demo znam bo odkrywam scene komodorową od niedawna - bardzo fajne, lecz przydługawe. :)
[#7] Re: [POSZUKUJĘ] Intro 64k/demo

@Lokaty, post #6

W C42 są owady (motyl i osy), ale trybu 8-bit tam nie ma...
[#8] Re: [POSZUKUJĘ] Intro 64k/demo

@Lokaty, post #1

Albo pomieszałeś 2 produkcje? Pierwsza to intro 64k z Xenium99 pod tytułem "Impact" grupy Moons, a drugie to produkcja grupy Nature pod tytułem "Zeon" z M&S2k+1. Z resztom "Zeon" posiada bardzo fajne efekty typu ray tracing.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem