Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Materiały nt. Ditheringu
Witam.
Znalazem takie coś:
DIP Lecture 20: Dithering and halftoning
https://www.youtube.com/watch?v=UJtV3DdjCVY
Znacie coś lepszego i po polsku?
Może jest dobra książka?
Nie umiem pixelować obrazków a chciałbym poprzenosić co fajniejsze do 16 i 64 kolorów.
[#2] Re: Materiały nt. Ditheringu

@Mikrobi, post #1

Chodzi Ci o dithering i pixel art? W zasadzie to bardzo prosta rzecz, nie wymagająca czytania książek Opisał to nawet Koyot w sąsiednim temacie: http://www.ppa.pl/forum/strefa-tworcow/30887/pixele-piksele/4#m441930. Dodatkowo, ze swojej strony poleciłbym Ci obejrzenie sobie w powiększeniu pod lupą w programie graficznym kilku najlepszych scenowych prac, aby zobaczyć różne - nieco bardziej zaawansowane techniki.
[#3] Re: Materiały nt. Ditheringu

@Mikrobi, post #1

[#4] Re: Materiały nt. Ditheringu

@codi, post #3

Dzięki!
Wątek Koyotowy znam i pixel Jointa tez trochę.
Chodziło mi o to czy w dzisiejszych czasach są jakieś nowe warianty.
W 90-ch najfajniej wychodził Floyd Steinberg, dzisiaj ludzie potrafia zrobic obrazek złożony z małych kwadratów,trójkątów i innych, to może nowe roztrząsanie też jest?
[#5] Re: Materiały nt. Ditheringu

@Mikrobi, post #4

Ostatnio bawiłem się trochę konwersją 24bit do ham6 i najlepsze rezultaty dawał Atkinson. Polecam pobawić się programem ham-convert.. Jakiekolwiek warianty ditheringu tyczą się jedynie automatów - przy pixelowaniu najważniejsze jest doświadczenie i oko grafika. Ja akurat bardzo lubię przejścia robione za pomocą jakiś tam kształtów, a nie pojedynczych pixeli, nadaje to pracom fajnego charakteru.
[#6] Re: Materiały nt. Ditheringu

@codi, post #5

Dzięki!
Problem jest dla ,mnie wiecznie żywy, bo ostatnio wrócił
jak zobaczyłem e-czytniki. Wszystkie mają 16 odcieni szarości...
Potrzebuję dobrych obrazków do Video Creatora na cd32 i jak się nauczę - do Skali.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem