Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Podziękowania dla muzyka MaXyM/Casiopeia - Comeback.mod
W związku z tym , że moduł "Comeback" z 1996, autorstwa MaXyM'a/Casiopeia (Michał Kożusznik) dostarczył mi przez te wszystkie lata niesamowitych wzruszeń, chciałem w tym miejscu podziękować autorowi za jego napisanie. Po prostu...

W sierpniu 1996 słuchałem "Comeback" na okrągło, w dniu kiedy urodził się mój pierwszy syn.
Potem też...
Dla mnie jest to najpiękniejszy moduł, jaki kiedykolwiek powstał na Amidze, i w ogóle jedna z bardziej przejmujących melodii, jakie było mi dane usłyszeć w całym moim życiu.

Dziękuję Ci zatem serdecznie, nieznany mi niestety osobiście autorze!

Zrobiłeś coś wspaniałego, przynajmniej dla jednej osoby na tym świecie


https://www.youtube.com/watch?v=tnXv5a7IohM
[#2] Re: Podziękowania dla muzyka MaXyM/Casiopeia - Comeback.mod

@Motyl, post #1

Muszę poszukać, czy jeszcze mam namiary do Maxyma i forwardne mu. Wydał również kompletna płytę audio.
[#3] Re: Podziękowania dla muzyka MaXyM/Casiopeia - Comeback.mod

@Motyl, post #1

Ha, nie ma przypadków! :) Wczoraj gadałem z MaXyMem; po latach przerwy ma ochotę wrócić do muzykowania. Twoją wiadomość mu przekazałem. Bardzo się ucieszył. "I to w momencie jak probuje wrocic do muzy" - odpisał

Fajny, klimatyczny kawałek w typowym dla MaXyMa stylu; słychać tam trochę Jarre'a, trochę XTD, a przede wszystkim mocno amigowy klimat lat 90. Btw - widziałem, że zgrałeś go na YT z częściową seperacją stereo. Oczywiście lepsze to niż pełne stereo, ale osobiście nigdy nie byłem fanem takich zabiegów. 4-kanałowce najlepiej jednak brzmią w mono. Ciekawe efekty można uzyskać bawiąc się w monofonizację dolnego pasma i eksperymenty z trybem Mid/Side, ale to już bardziej zaawansowane metody.
[#4] Re: Podziękowania dla muzyka MaXyM/Casiopeia - Comeback.mod

@Motyl, post #1

Przesłuchałem całość. Ciekawy numer, nie znam tej produkcji.

@Jazzcat - przypominam, że wykorzystywanie układu L-R-R-L do zabawy panoramą stereo absolutnie nie należało do rzadkości, nawet w latach 90-tych. Wsadzam szpilę w ten bias w kierunku mono.
[#5] Re: Podziękowania dla muzyka MaXyM/Casiopeia - Comeback.mod

@Motyl, post #1

Słucham tego modułu od kilkudziesięciu minut. I chociaż jest fajny, to bardziej mi podchodzą inne modki Maxyma
Autorowi postu, chodzi zapewne o wartość sentymentalną, miło wspomina czasy, kiedy ten moduł był soundtrackiem jego życia ok, racja
Chyba kazdy z nas znalazłby taki modek, demko, za który wypadałoby teraz podziękować (Dzięki Peters za Utopię, Scorpik za io-d dream driver).
Thanks
[#6] Re: Podziękowania dla muzyka MaXyM/Casiopeia - Comeback.mod

@Motyl, post #1

No fajny można go gdzieś jeszcze pobrać w oryginalnym formacie .mod ?
[#7] Re: Podziękowania dla muzyka MaXyM/Casiopeia - Comeback.mod

@HanSolo, post #6

http://amp.dascene.net/detail.php?detail=modules&view=4731&varsort=download
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem