Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Dema
[#1] Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500
Stałem się szczęśliwym posiadaczem rozszerzenia w postaci HDD do Amigi 500, w której mam zainstalowane dodatkowe 4MB RAMu, co łącznie z 1MB pod klapką daje praktycznie 5MB po załadowaniu Workbencha.

Chciałbym zapytać gdzie i jak szukać demek, które korzystałyby z większej niż ten standardowy 1MB ilości pamięci ?
[#2] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@wlodi5, post #1

Moge sie mylic ale mi osobiscie nie jest znane demo na Amige500 z 68000 ktore wymagalo by wiecej pamieci. Co prawda sa takowe, nawet uruchamiajace sie na OCS/ESC ale wymagaja lepszego procka.

Mozna zawsze poszukac na link
[#3] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@wlodi5, post #1

Tak na szybko, z 2016: "e255" by Bomb & Sanity & Dreamdealers (http://www.pouet.net/prod.php?which=67956)
[#4] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@sachy, post #3

Tak na szybko, z 2016: "e255" by Bomb & Sanity & Dreamdealers (http://www.pouet.net/prod.php?which=67956)


To demo wymaga 1MB chipu. Próbowałem go parę dni temu uruchamiać bezskutecznie. W opisie niby mieli zrobić wersję na dyskietki wymagającą 0,5MB chip, ale chyba jeszcze tego nie ma.

Pouet przeglądam, pytanie jak szukać dem które wykorzystują więcej ramu, szukanie prodków na czuja to jak chodzenie w ciemnościach po omacku.
[#5] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@wlodi5, post #4

W bardzo prosty sposób możesz zrobić sobie CHIP zamiast SLOW z rozszerzenia pod klapką. Wystarczy zmienić ustawienie jednej zworki na płycie (wymaga lutowania).
[#6] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@perinoid, post #5

To wiem, natomiast chcę mieć jedną, zaplombowaną Amigę do codziennych posiedzeń. Kiedyś może odratuję jakiś egzemplarz, to będę się na niej bawił do woli.
[#7] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@Phibrizzo, post #2

Dokładnie. Ja bym bardziej skłaniał się za tym, że jakiś diskmag lub slideshow "coś udostępniał więcej" przy większej liczbie RAM, ale też nie mam pewności czy coś takiego istniało.
[#8] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@wlodi5, post #1

Sprawdź [url=://www.pouet.net/prod.php?which=51161]Hardknee Lotus[/url]
[#9] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@wlodi5, post #1

Mialem kiedyś taką składankę gier Tangram i Tanx. Dodatkowo były tam dwa dema. Nie pamiętam ich nazw. Pamiętam tylko, że na Amidze 600 jedno demo działało tylko częściowo -zawsze myślałem , że jest takie krótkie , ale po wielu latach, po uruchomieniu na A3000 był pokaz fraktali, który można było przełączać myszką. Nie wiem tylko, czy działało "lepiej" na A3000 z powodu lepszego procesora, czy z powodu większej ilości pamięci.

Mam, link

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 19:31:58 przez SuperBuster
[#10] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@voyager, post #8

Sprawdź [url=://www.pouet.net/prod.php?which=51161]Hardknee Lotus[/url]


To demko również wymaga 1MB chip :/
[#11] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@wlodi5, post #10

.

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 20:31:36 przez SuperBuster
[#12] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@SuperBuster, post #11

Grind - Dekadence & Accesion - Wymaga ECS , 8mb fast i 020 :

link
[#13] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@twardy, post #12

W ch*& dobra muza zapodaje z tego dema.
[#14] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@twardy, post #12

Grind to była moja pierwsza myśl. Ale niestety demo to przeznaczone jest na A3000, więc można założyć, że na bank wymaga 1MB chip. Dodatkowo w komentach piszą o 8MB fastu...
[#15] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@wlodi5, post #10

1 MB CHip wymaga większość produkcji tych lepszych, jak również gier. Jak chcesz z tego fastu skorzystać to niestety, ale trzeba do Amigi więcej pamięci chip dołożyć. Czasami to nawet 1 MB Chip jest za mało.
[#16] Re: Dema wykorzystujące dodatkowy RAM w A500

@gilban, post #15

A czy da się CHIPu dołożyć w jakiś bardziej cywilizowany sposób, np. dokupując kości ?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem