Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#61] Re: Revision 2019

@HOŁDYS, post #59

Skorzystaj z nowszych technologi to będzie śmigać a nie ssać.

Ja też jeszcze nie znalazłem czasu na obejrzenie.
[#62] Re: Revision 2019

@waldiamiga, post #60

Na pouecie sa juz czesciowe wyniki.
link
[#63] Re: Revision 2019

@ZbyniuR, post #61

Zadna nowa technologia nie odda klimatu puszczania dema z dyskietki na realnym sprzecie
Emulatorow nie trawie
[#64] Re: Revision 2019

@HOŁDYS, post #63

Dokładnie. Co u siebie na ekranie to nie obcięte jakościowo przez YT.
[#65] Re: Revision 2019

@HOŁDYS, post #63

Demo TBL nie poszło mi z relokickiem :((((((
[#66] Re: Revision 2019

@HOŁDYS, post #63

Ja tak mam z każdą maszyną dlatego składzik komputerowy zawalony różnym sprzętem.

Co do dem to demo z 3 miejsca było moim faworytem, ale wiedziałem że wygra demo TBL bo to TBL no i na OCS.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 16:18:11 przez michal_zukowski
[#67] Re: Revision 2019

@michal_zukowski, post #66

Pod względem muzycznym najbardziej mi przypadł Signals i tak trochę jestem zdziwiony pozycją Unique, bo o ile demo sprzed dwóch lat było swego rodzaju novum, to nie licząc nowych paru efektów jest to dla mnie odgrzewanie kotleta po raz drugi...

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 18:25:27 przez tbone
[#68] Re: Revision 2019

@tbone, post #67

Będę nudny i powtórzę to co już napisano.
Dawno takiego Revision nie było. Compo amigowe, zwłaszcza dema na OCS - miazga.
Dla mnie tak powinna wyglądać scena amigowa w 2019.
Mam mega motywator żeby zabrać się za kolejne demko na Amigę.

Przy okazji cieszę się nawet bardziej, bo choć nie byłem to i dla mnie Revision jakoś szczęśliwe w tym roku.
Jutro zrobię post na moim blogu dla tych co niewtajemniczeni ;)
[#69] Re: Revision 2019

@retronav, post #68

Nie mogę się doczekać by odpalić na Warpie

[#70] Re: Revision 2019

@mikecios, post #65

W końcu obejrzałem (nie na żywo) i... na tygodniu spróbuję uruchomić to na real Amidze. Szok. Większość mi się podoba hehe Najlepsze jest to, że w końcu jest jakieś światełko w tunelu... Bardzo dobry poziom, super!

ps. olej relokicka - kup A500 OK
[#71] Re: Revision 2019

@X-Type^HVR, post #70

To chyba u Ciebie musimy pogrzebac w składnicy
[#72] Re: Revision 2019

@michal_zukowski, post #66

Piszę to nie oglądając prac na oryginalnym sprzęcie.


Też będę może na przekór niektórym tutaj ale:
Czy dema Lemon i TBL czy są rewelacyjne?
Pod względem designu jak pisałem wcześniej są super. Czy jako dema pod względem przygotowania?
To średnio. Widać że nikt nie "marnował czasu" na dopieszczanie pikseli w jakimś programie do pikselowania tylko szła obróbka czymś "lepszym" widać to szczególnie w grafikach Made'a. Nie wiem też czy to wina streamu czy nie dopatrzenie ludzi z grupy Lemon ale parę "skrolowanych" momentów cięło (no chyba że był tam wtedy robiony wstępny "prekalk").
Druga sprawa że ludzie z TBL pokazali jakie mogą sobie zaprogramować lub "pożyczyć" narzędzia do tworzenia cudownych animacji wektorowych ale nie jest to nic bardziej rewelacyjnego niż to co oglądaliśmy w Mobile Destination Unknown grupy Spaceballs w 1993 roku. Po prostu lepsze narzędzia i Panowie którzy zrobili demo EON mają eony doświadczenia w tym co robią.


To tyle.
Szkoda że Kiero się wycofał ale chyba proroczo już 12 lat temu napisał że "...przez kaprys ludzi przegrać z demem na pokemon-mini jakoś niezbyt mi się podoba:)...".
[#73] Re: Revision 2019

@jimiche, post #72

Nie zapominaj, że to dema OCS/ECS i o to chodzi - design + powrót do słabszych konfigów. To już nie tylko 060+AGA, to także fajne produkcje na starsze Amigi. Osobiście wolę dynamiczne 060+AGA/RTG, ale to te dema na ECS pokazały pazurki :) Po prostu przyjemnie się je ogląda...
[#74] Re: Revision 2019

@X-Type^HVR, post #73

No my właśnie z Andrzejem oglądaliśmy domo TBL "EON" na A500 z WARP540. Wszystko działało ...demo nie boi się MC68040 Nie chodzi dobrze na A1200 .. ale to twórcy zaznaczyli w opisie na stronie.

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 22:08:36 przez Cizar
[#75] Re: Revision 2019

@eightbm, post #1

Obejrzałem jak dotąd dwa dema na Amigę (TBL i Lemon), na emulcu (bo nic innego nie mam aż do czerwca). Na pouetowy 'thumb up' zasługują ale żeby "spadła mi szczena" - nie. TBL zdecydowanie lepiej wychodzi na AGA, gdzie faktycznie można powiedzieć, że nie mają sobie równych albo lepiej - żeby nie umniejszać innym ekipom - że niewielu im dorównuje.

Ciekaw jestem pozostałych produkcji. Mam nadzieję, że znajdę czas na dalsze oglądanie.

Strasznie się cieszę, że Amiga żyje i ma się dobrze. Wyraźnie lepszy rok demoscenowo niż poprzedni.
[#76] Re: Revision 2019

@mccnex, post #75

Oj w TBL za jaja design złapał. Nie wiem czy akurat na nich byl głosowa z najwyższą oceną, ale demo epickie.
[#77] Re: Revision 2019

@eightbm, post #1

niesamowita edycja revision. ogromny skok w jakości i ilosci amigowskich dem. zaskakuje słaba część 8-bit i pc...
co do amigi, cholernie podoba mi się częste używanie trybów ham w aga oraz wspaniałe udzwiękowienie dem na a500 - demo tbl - górna półka!
ogólnie dawno nie było tak świeżego powiewu w amigowskiej demoscenie, wspaniałe 3 dni.

ps. intro spaceballsów rozwaliło system
[#78] Re: Revision 2019

@marianoamigo, post #77

Amiga 500 dostala swierze miesko w postaci dem
Trackmo Eon znakomite oczywiscie efekt byl widziany w 1993 r w 9 fingers ..ale opowiedziana jest tu jakas historia a technicznie swietny designe zgranie z klimatyczna muzyka (580kb modul a dziala na A500 0,5 mb chip i 0,5 mb fast) ,akcja dema fajnie prowadzona widac tu jakies poukladanie wysmaczone a nie chaotyczny blysko trzaski

Za samo logo TBL po 30 latach pewnie dostaje to demo kilka punktow
Arcydzielo OCS nie
Dobre dzielo dla oka i ucha tak

Jutro zabiore sie za A1200 060

Ps.zacieram rece ze na revision 020 bedzie taki wysyp dem ze OCS 1mb nie bedzie rywalizowal z wypasionym AGA 060 64 mb w tej samej kategori

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 00:29:59 przez HOŁDYS
[#79] Re: Revision 2019

@zzielinski, post #37

Zastanawiam sie, czemu nowe fpsy amigowe nie uzywaja do sterowania myszki i klawiatury. Przeciez bieganie na samych strzalkach i strafe na alt to kompletny relikt przeszlosci.
[#80] Re: Revision 2019

@pecet, post #79

A tam "free look" w ogóle jest zaimplementowany, żeby można było myszką grać tak jak mówisz czy tylko ruszamy się lewo-prawo-boki-przód-tył? Faktem jest, że bez tego co piszesz gra najzwyczajniej trąci niegrywalnością.
[#81] Re: Revision 2019

@HOŁDYS, post #78

Ps.zacieram rece ze na revision 020 bedzie taki wysyp dem ze OCS 1mb nie bedzie rywalizowal z wypasionym AGA 060 64 mb w tej samej kategori



O tak, brak rozbicia na A500 / AGA 060 strasznie wkurza.
[#82] Re: Revision 2019

@Cizar, post #74

Chodzi u kogoś EON na 020?
[#83] Re: Revision 2019

@marianoamigo, post #81

O tak, brak rozbicia na A500 / AGA 060 strasznie wkurza.


Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 09:29:32 przez slay
[#84] Re: Revision 2019

@Drakon, post #82

Na ktorej Amidze ?
[#85] Re: Revision 2019

@mikecios, post #84

A600 z Furią.
[#86] Re: Revision 2019

@Cizar, post #74

TBL-EON - demko prima sort :)

Na A2000 (ECS) z Vampirem działa idealnie :)
[#87] Re: Revision 2019

@marpla, post #86

Na gołej A1200 z wybranym OCS fiksuje zdrowo.
[#88] Re: Revision 2019

@tbone, post #87

A spróbuj z Relokickami. U mnie akurat nic to nie daje, a nie chcę otwierać zbytecznie CD32 bo każde otwarcie skutkuje później fiksacjami.
Muszę w końcu zrobić ten fizyczny pstryczek odłączający procka i fast.
[#89] Re: Revision 2019

@tbone, post #87

No ok....może z czasem wypuszczą wersję na AGA bo jednak się pokusiłem, odciąłem zworką 030 i fast, relokick i...... guru :> to tyle u mnie z testów na AGA :>
[#90] Re: Revision 2019

@slay, post #83

mnie też się wydaje że nie ma problemu aby demka A500 i 060 były w tej samej kategorii.
Publiczność na Revision potrafi dostrzec różnice i docenić lub nie kunszt pracy zarówno na low end i high end amigach.
Atarowcy zdaje się przechodzą teraz podobną dyskusję (w kontekście SV) w której IMO padają dobre argumenty z jednej i drugiej strony, ale moje zdanie jest takie że nie trzeba tego rozdzielać.

tak czy siak - Revision 2019 bardzo mnie nakręca aby coś znowu zrobić na Amigę.

i na koniec moje spojrzenie na Revision 2019
http://retronavigator.com/post/184408540223/revision-2019-as-seen-by-carrionbonzai
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem