Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Fat Agnus 19
Chodzi mi o zin jak w temacie. De facto był to magazyn stworzony w HTMLu i nawet jeśli przeczytać załączony plik readme istniała wersja online. Niestety zamieszczone w 1996 roku linki od lat nie działają. Gdzieś tam szukając po Wayback Machine udało mi się dotrzeć do numeru 20 online, lecz taka wersja dziewiętnastki chyba zaginęła już na dobre.

Oczywiście teoretycznie nie ma problemu bo można sobie z kilku różnych miejsc pobrać wersję dyskietową i teoretycznie poczytać te artki w htmlu (zakładając że nie zostały dodatkowo czymś spakowane) pod nowoczesną przeglądarką. Niestety tylko pierwszy dysk jest sformatowany pod FFS i bezproblemowo da się go podmontować pod AmigaOS 4 na X1000. Dysk numer dwa gdzie znajdują się wszystkie artki jest w standardzie PFS.

Oczywiście tego systemu plików nie ma standardowo w AmigaOS 4.1, nie słyszałem też by ktokolwiek próbował tego używać, samemu też nie chcę tego instalować bo przypuszczam że i tak na mojej A1 X1000 nie zadziała.

W związku z tym mam prośbę, czy ktoś kto używa tego filesystemu, mógłby przekopiować zawartość drugiej dyskietki i gdzieś mi ją udostępnić?
[#2] Re: Fat Agnus 19

@MUFA-amigaone-pl, post #1

FA20

sprawdzałeś tu FA19?



Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 11:39:13 przez Arturo
[#3] Re: Fat Agnus 19

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Jednak już ktoś 3 lat temu napisał o używaniu PFS na OS4 na x5000.
To dlaczego miałoby nie działać na x1000?

Czyżby ten dział na forum był ukryty ?
https://www.ppa.pl/forum/fat-magnus/

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 11:53:37 przez Norbert
[#4] Re: Fat Agnus 19

@Arturo, post #2

sprawdzałeś tu FA19?


Oczywiście od tego zacząłem, tam jest jak zresztą we wszystkich innych znanych mi miejscach wersja z drugim dyskiem na PFS.
[#5] Re: Fat Agnus 19

@Norbert, post #3

Jednak już ktoś 3 lat temu napisał o używaniu PFS na OS4 na x5000.


A tak konkretnie to kto i gdzie? Byłoby pomocne wiedzieć czy trzeba np. używać tego filesystemu tak jak to jest standardowo w AmigaOS 4, czyli wrzucić to do kickstartu i zrobić przypis w kicklayout, czy może ruszy po staremu z L Ok mimo wszystko dzięki za info, jak mi nikt nie pomoże to będę się bawił i kombinował, pisząc tu liczyłem że zaoszczędze sobie czasu i przygód.
[#6] Re: Fat Agnus 19

@MUFA-amigaone-pl, post #5

Znalezienie tego nie jest trudne.

Przy hobby nie ma oszczędzania czasu i przygód.
To jest czas przygody.
[#7] Re: Fat Agnus 19

@Norbert, post #6

Ha ha dobry tekst szeroki uśmiech
[#8] Re: Fat Agnus 19

@MUFA-amigaone-pl, post #1

Na płycie Scene Xplorer jest wersja HDD. Jak nie znajdziesz daj znać to Ci podeśle.
[#9] Re: Fat Agnus 19

@exolon, post #8

Dzieki za pomoc. Mam te płytkę, jutro sprawdze, a niebawem, mam nadzieję odwdzięczę się ciekawym artkiem.OK
[#10] Re: Fat Agnus 19

@MUFA-amigaone-pl, post #9

[#11] Re: Fat Agnus 19

@Arturo, post #10

Dzięki, artykuły HTML, było co prawda jeszcze dodatkowo pakowane, no ale to już było do ogarnięcia przez systemowy UnArc.

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc. Mam to co chciałem, temat do zamknięcia.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem