Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Ludzie, Party
[#1] Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych
Zapraszam do wysłuchania nostalgicznego podcastu o latach 90, prowadzonego przez członków crazy grupy amigowej Odbyt Design.
Odcinek 20:

Odcinek 19:

Odcinek 18:

Odcinek 17:

Odcinek 16:

Odcinek 15:

Odcinek 14:

Odcinek 13:

Odcinek 12:

Odcinek 11:

Odcinek 10:

Odcinek 9:

Odcinek 8 część 2:

Odcinek 8 część 1:

Odcinek 7 część 2:

Odcinek 7 część 1:

Odcinek 6:

Odcinek 5:

Odcinek 4:

Odcinek 3:

Odcinek 2:

Odcinek 1:


Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 22:29:36 przez shogoth

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 12:45:36 przez shogoth
[#2] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #1

O, widzę, że słynny "pierścień miłości" z Pump up the Volume rozbudził nie tylko moją wyobraźnię!

Przyjemnie się słuchało.

A ten Blizzard już się nie odnalazł pewnie?
[#3] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #1

Co do wyjazdów na Party to moja Mama też wierzyła że to zloty grzecznych chłopaków.

Oczywiście dziękuje świetna robota.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 21:41:30 przez jimiche
[#4] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@Jazzcat, post #2

Przyjemnie się słuchało.
A ten Blizzard już się nie odnalazł pewnie?


Dzięki, fajnie, że ci się podobało.
Co do Blizzarda to się niestety nie odnalazł, musiałem przetrwać chyba z rok czasu na gołej Amidze, dopiero później jakiś M-Tec 020 25mhz trochę mnie podratował. Ale trauma została ze mną do tej pory :)
[#5] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@jimiche, post #3

Oczywiście dziękuje świetna robota.


Dzięki!
[#6] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #1

Ja o Was wtedy (od 1997) to tylko w Magazynie Amiga czytałem, ale staram się od paru lat nadrabiać ;)

Fajnie się słucha, osobiście mam głód wiedzy o tamtym okresie demosceny który mnie ominął.
[#7] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@alt_, post #6

Fajnie się słucha, osobiście mam głód wiedzy o tamtym okresie demosceny który mnie ominął.


Dzięki alt_! Będziemy się starać publikować nowy podcast co czwartek.

Pozdrawiam!
[#8] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #7

Czekam z niecierpliwością :).
[#9] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@jimiche, post #8

Witam Wszystkich! Najnowszy, 3 odcinek podcastu jest już dostępny pod linkiem:


Pozdrawiam!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:05:04 przez shogoth
[#10] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #9

a tak sie sklada ze na ktoryms astrosynie pilem z ktoryms z was i słoniem spiryt rozrabiany ;) była MOC




Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 10:05:53 przez HOŁDYS
[#11] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #4

Brzmi jak my, zawsze mieliśmy dobry spirol z mety, zwykła była czy cytrynowa? :D

z Astrosynami wiąże się kilka ciekawych historii, na pewno poruszymy temat parties :)

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 00:50:52 przez uhu
[#12] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@uhu, post #11

Witam wszystkich,

Chciałbym zakomunikować, że najnowszy odcinek jest już dostępny na YT:


Pozdro!
[#13] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #1

Początek podcastów brzmi znajomo. :)
Nie to, żebym się czepiał albo protestował, ale zazwyczaj jak ktoś chce mój kawałek wykorzystać, to się pyta i nie robię problemów. Że o jakichś creditsach w filmie albo na YT nie wspomnę...
2
[#14] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #12

PS. Demo Lamebomb było w Amosie, prawie wszystkie nasze produkcje były w Amosie (może poza jednym crazy demkiem Shexbeera). A w ogóle to po latach odkryłem, że w oryginalnym demie ("Smokebomb") był na początku tekst zsamplowany z jakiegoś telewizyjnego badziewnego Batmana & Robina (a myślałem, że autorzy sami tak ładnie gadali).
[#15] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@XTD, post #14

Lamebomb czy Mute13 klasyka. To był świetny okres bo można było zobaczyć świetne parodie świetnych produkcji. Naprawdę wiele razy śmialiśmy się z żartów zawartych w produkcjach Lamersów. Były zawsz WYŚMIENITE. :)
[#16] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@HOŁDYS, post #10

Przepraszam, ale to tylko taki nick czy naprawdę Pan Hołdys ?
[#17] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@XTD, post #13

Nie to, żebym się czepiał albo protestował, ale zazwyczaj jak ktoś chce mój kawałek wykorzystać, to się pyta i nie robię problemów. Że o jakichś creditsach w filmie albo na YT nie wspomnę...


Cześć XTD, masz absolutnie rację. Postaram się pododawać w najbliższym czasie listę credits do wszystkich materiałów video. Pozdrawiam, Shogoth
[#18] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@ingenic, post #16

Odszedlem z Perfectu na rzecz Amigi
4
[#19] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@ingenic, post #16

Przepraszam, ale to tylko taki nick czy naprawdę Pan Hołdys ?


To może byc prawdziwy p. Hołdys. Pisał, że dziś to można
sobie kupić mercedesa i jest fanem Unii Europejskiej.
[#20] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #17

Spoko, to jeszcze rzuć maila, ja Ci odpiszę i będziesz miał ładną "podkładkę".
[#21] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@ingenic, post #16

Tak. Na scenie działała też ta piosenkarka C.C.Catch i Zodiak, którego szukała cała policja w Californi. No bo przecież w internecie wszyscy mają prawdziwe nicki.
[#22] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@XTD, post #20

Spoko, to jeszcze rzuć maila, ja Ci odpiszę i będziesz miał ładną "podkładkę".


Cześć, dodałem info do podkastów i do filmu, a email do kontaktu to: odbytdesign1@gmail.com

Dzięki i pozdrawiam.
[#23] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@jimiche, post #15

Gdzieś te świetne dema odbytu można zobaczyć? bo na Pouet to tylko jakaś bieda jest.
[#24] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@QkiZ, post #23

Jimi odnosil sie do produkcji Lamers.
[#25] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@kempy, post #24

Ok, ale te dema odbytu, to wszystko co jest pouet? Nie ma więcej?
[#26] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@QkiZ, post #25

Wejdź na scene.org/Parties i w polskich imprezach kategoria wild albo crazy. Pamiętam że staff z rr miting był na płycie do gazety w której współredaktorem był Fei . Ale wypadło mi z głowy jak się nazywała. To było po magazynie Amiga chyba było kilka numerów. Najlepiej to jak by może Kempy u siebie pogrzebał to by wrzucił gdzieś na jakiś dysk sieciowy 😇. Bardzo dawno temu miałem taką płytę od Azzaro "antologia dresu" gdzie były chyba wszystkie Crazy Dema do 99 roku. Niestety płyta przepadła na którymś copy-party. Możliwe że ktoś z ludzi na PPA ma taką samą składankę i się podzieli.

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 10:59:36 przez jimiche
[#27] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #22

Cześć, dodałem info do podkastów i do filmu, a email do kontaktu to: odbytdesign1@gmail.com

Hehe, to ja mam pisać maila z pytaniem, czy zechcecie wykorzystać mój kawałek w swoim podcaście? :)
Miałem na myśli oczywiście maila w drugą stronę, ale fakt - dwuznacznie to wyszło. Spoko - niech będzie, że oficjalnie pozwalam z antydatowaniem. :)
Tyle, że poproszę o podpis XTD / Lamers jeżeli można. :) Jakoś dziwnie unikacie faktu, że Lamersi w ogóle istnieli. W Waszym filmie o crazy scenie nawet jedno słowo nie pada - a jakby nie było, crazy scena aż tak duża nie była (to taka ciekawostka, którą kiedyś zauważył jeden ze scenowców oglądających Wasz film).

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 15:02:55 przez XTD
[#28] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@XTD, post #27

Hehe, to ja mam pisać maila z pytaniem, czy zechcecie wykorzystać mój kawałek w swoim podcaście? :)

Hej XTD, nie mam twojego email, trochę niezręcznie to wyszło. Wysłałem ci listę utworów, których użyliśmy w prywatnej wiadomości.

Miałem na myśli oczywiście maila w drugą stronę, ale fakt - dwuznacznie to wyszło. Spoko - niech będzie, że oficjalnie pozwalam z antydatowaniem. :)Tyle, że poproszę o podpis XTD / Lamers jeżeli można. :)

Dzięki! Dodałem nazwę grupy tak ja prosiłeś.

Jakoś dziwnie unikacie faktu, że Lamersi w ogóle istnieli. W Waszym filmie o crazy scenie nawet jedno słowo nie pada - a jakby nie było, crazy scena aż tak duża nie była

W filmie jest wymieniona twoja xywa i nazwa grupy Lamers: https://youtu.be/3vOkjDRzW2A?t=3210 ale już po tytule filmu: Odbyt Design The Movie, można się domyślać, że będzie sporo nepotyzmu :) Ale tak na poważnie, to objęcie demosceny w jednym filmie, to jest bardzo ciężkie zadanie, nie wiem czy w ogóle możliwe, tyle grup, ludzi, wydarzeń, dlatego po prostu skupiliśmy się na naszym częstochowskim podwórku. I muszę też wspomnieć o tym, że ten projekt był w całości finansowany z moich skromnych funduszy - potrzebnych chociażby na przeloty między UK i Polską, które i tak bledną w porównaniu do setek godzin poświęconych zbieraniu materiałów i edycji video, po to tylko by film został opublikowany za darmo dla wszystkich chętnych na kanale, na którym nie ma nawet monetyzacji, tak, zrobiliśmy to pro-bono. Zapraszamy do nas do podcastu, chętnie byśmy z tobą pogadali i posłuchali o twojej historii demoscenowej i o Lamers oczywiście, ale to na priv.

Pozdrawiam serdecznie, i jeszcze raz dzięki za support i Amiga Rulez!

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2021 20:45:42 przez shogoth
[#29] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@shogoth, post #28

1. A rzeczywiście, zwracam honor - jest grupa wymieniona, z obowiązkową informacją, że nasze produkcje były coraz słabsze. :) A tak na serio i może nieskromnie, ale Lamersi byli pierwszą grupą tego typu na polskiej scenie, na długo zanim pojawiły się inne. Gdy się robi film o tak wąskiej dziedzinie jaką jest polska crazy scena, to zdawkowe napomknięcie o naszej grupie wydaje się dziwne. To jakby robić film o thrash metalu i wspomnieć gdzieś w połowie, że była taka grupa jak Metallica, ale wydawała coraz gorsze płyty. Natomiast jak najbardziej uznaję, że to wasz film i możecie nawet cały zrobić o grupie Odbyt Design. Pytanie tylko, czy wówczas będzie to film o crazy demoscenie, czy o konkretnej grupie.

I mogę się zgodzić, że było sporo tych grupek "crazy", ale tak naprawdę tych, które coś wydawały, były 4 lub 5. I nieraz z kolegami z grupy byliśmy mocno załamani poziomem, gdy nasze kodowane (w Amosie, ale jednak) produkcje, na które często poświęcaliśmy tygodnie, konkurowały z robionymi "na kolanie" w godzinę slideshowami w DemoManiacu, które poziomem humoru mogłyby konkurować z pracami 10-letnich dzieci (nie, nie mówię tu o Waszych produkcjach, ani też nawet o żadnej konkretnej, ale wiemy jak wyglądało 90% produkcji - i tak, Lamersi też mieli kilka takich bieda demek na koncie).

Zrobiłem małe zestawienie - przecież obecnie mamy internet, prawda? Wszystko jest w necie, a więc zajrzałem na POUET i zestawiłem listę produkcji 4 najpopularniejszych crazy grup.

LINK do obrazka

Warto zwrócić uwagę zarówno na ilość produkcji, jak i na oceny. Owszem, Lamers nie jest już jedynie crazy grupą, bo wypuszcza normalne dema, które wygrywają na parties, ale jednak jakieś porównanie jest.

Ale to tak przy okazji dyskusji o crazy demoscenie. Nie piję do filmu ani nie zabraniam nikomu dorabiania ideologii. Sam nie uważam, żeby crazy demoscena wymagała jakiejś szczególnej atencji, bo to były tylko wygłupy i żarty - odskocznia od normalnych produkcji i nic więcej. Ale nostalgia pewnie też działa.


2. No jasne, że tego typu filmy i produkcje robi się za darmo, niezależnie od ilości włożonej pracy. Inaczej byłoby to dziwne nawet. Niemniej jednak doceniam pracę.


3. Co do mojego e-maila to fakt, nie wiadomo skąd go wziać. Gdyby tylko istniała jakaś wyszukiwarka, która by potrafiła znaleźć w sieci słowo "XTD". I gdyby tak można było kliknąć pierwszy wynik z listy... :) Jak to się mówi - dla chcącego nie ma nic trudnego.


Na prywatne wiadomości odpowiem (nie)bawem. :) (EDIT: odpowiedziałem)

Pozdrawiam!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 02:18:27 przez XTD
[#30] Re: Podcast o latach 90, dużo wątków scenowych

@XTD, post #29

Postawmy kropkę już w temacie filmu, który jest subiektywną historią (i to bardzo osobistą), i temat został przedstawiony tak, a nie inaczej. Nie ma tutaj żadnego intencjonalnego działania, ani nie miały na to wpływu żadne animozje między muzykami sprzed prawie 25 lat. Może ktoś kiedyś jeszcze weźmie się za temat w sposób, który wszystkich zadowoli. Uważam, że nawet wygłupy z przeszłości, powinny być zachowane dla potomności, bo jednak była to część subkultury demoscenowej. ps. W tamtych zamieszkłych czasach traktowałem Lamersów bardziej jako normalną grupę scenową, która robiła kodowane dema.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem