Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"
Mam takie pytanie:
Czy byłby ktoś z muzyków na PROTRACKER chętny do nagrania modułu z zawartością utworu Johna Carpentera?
nr.3 Abduction at Airport
[#2] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@mrcha_67, post #1

Ależ takie pytanie to nie pytanie. Plik PROTRACKER z zawartością można pobrać stąd adupctionatirapotr.mod
[#3] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@mrcha_67, post #1

Ejże mości panie mchyrcha... Ja rozumiem, że zlecone arcy-dzieło zostało przyjęte bez żadnych uwag, aczkolwiek nie wiem na jaki adres wysłać za jego wykonanie rachunek! Wszak pochłonęło ono ni mniej, ni więcej 10 minut z bezcennego wieczornego czasu musi być słony jak słone paluszki.

Tak się bawić nie będziemy panie mryrcha69 stopa!
[#4] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@nogorg, post #3

Ha, ha a nie robiłeś tego dla własnej satysfakcji z tego że umiesz i że możesz?
Bo jeśli nagrodą miała być wdzięczność, czy zwykłe przyzwoite dziękuję to zostałeś..

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 07:40:42 przez BULI
[#5] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@BULI, post #4

mrcha, łasy niesłychanie,
Moduł chciał na zawołanie.
grogon marzy: "Będzie po nim
Dyplom, puchar, uścisk dłoni..."
Siada, pisze godzinami
Patterny za patternami.
Wreszcie - gotów. Gdzie nagroda?
Nawet ręki nikt nie poda?
Usiadł grogon i zapłakał.
Wielka wyszła z tego draka.


Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 08:17:26 przez recedent
4
[#6] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@BULI, post #4

Ha, ha a nie robiłeś tego dla własnej satysfakcji z tego że umiesz i że możesz?
Bo jeśli nagrodą miała być wdzięczność, czy zwykłe przyzwoite dziękuję to zostałeś..


Absolutnie! Zrobiłem to całkowicie dla satysfakcji strollowania forumowego trollbota . Ale niewykluczone, że jego AI jeszcze nie obsługuje plików na PROTRACKER z zawartością, albo nie podołał przebić się przez reklamy w tamtym serwisie i dalej gdzieś pomiędzy nimi błądzi. Zacząłem się martwić!

@recedent Dat łos łonderful!


A kawałek Carpentera jest bardzo fajny i nawet zmotywował mnie by obejrzeć film przy najbliższej okazji szeroki uśmiech
[#7] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@nogorg, post #6

Recedent wydziela rymy jak trzustka enzymy!

Że też Ci się chciało robić ten moduł "z zawartością" Całkiem fajnie to wyszło swoją drogą, może klient jednak wykorzysta.

Tak się składa, że przypomniałem sobie ten film niedawno - fanom ejtisów i dzieciakom nadal może sprawiać frajdę, chociaż dla mnie największym atutem były ładne panie.
[#8] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@nogorg, post #6

Taka ciekawostka - winamp odtwarza mod'a normalnie a bassoontracker jakby w kółko początek pierwszego sampla.
[#9] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@karolb, post #8

Tak, Fasttracker nie obsługiwał zmiany sampla samym jego numerkiem, bez nuty i widocznie Basoon tak samo tego nie robi. Słabe do słuchania chiptunów z Amigi.
[#10] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@karolb, post #8

Ten Bassoon to w ogóle jakiś dziwny. Nie wiem czy słuchałeś 'Vite & Plack' który jakiś czas temu zalinkowałeś? Albo ja mam coś ze słuchem, albo ten program gra jak mu pasuje: pattern 10 (przytłumiony), pattern 11 (normalnie), pattern 12 (przytłumiony), pattern 13 (normalnie) i na tym zakończyłem słuchanie bo nie zdzierżyłem tego
Traktowałbym go tylko jako ciekawostkę.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 17:03:52 przez AmiClassic
[#11] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@AmiClassic, post #10

Tu winna jest prawdopodobnie kwestia interpolacji sampli, dlatego te o niższych częstotliwosciach są bardziej przytłumione. Player powinien pozwalać to wyłącząć ręcznie albo samemu wyłączać dla MODów.
[#12] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@nogorg, post #11

Nie wiem co to jest, myślałem, że może jakaś komenda załącza filtr, ale nic takiego tam nie zauważyłem.
Tu jest to co zalinkował karolb: link - posłuchaj paternów o których wspomniałem czyli 10, 11, 12, 13... nie wiem jak jest dalej bo nie słuchałem.
[#13] Re: Nowy modul z filmu "Big Trouble in Little CHina"

@AmiClassic, post #12

No ja rozumiem. Interpolacja tak właśnie działa jak filtr dolnoprzepustowy usuwający zniekształcenia z obszaru wyższych częstotliwości. Na Amidze muzycy brali poprawkę na to, że takie brzęczenie aliasingu występuje. Tak to wygląda:




ps: chociaż dopiero po nagraniu tego filmiku zwróciłem uwagę, że tam jest coś więcej skopane. Werbel ma jakby zaokrąglony/zjedzony początek, czego sama interpolacja nie tłumaczy.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 20:53:25 przez nogorg
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem