Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#1] Music for Everyone
https://www.xtdmusic.eu/index.php?sel=player&song=leftovers_Music_For_Everyone

Kawałek, który wystawiłem na Xenium, tym razem w normalnej jakości i tempie.

Zająłem zaszczytne 15. miejsce na 18, ale nie jest to istotne w tego typu utworze. Ważne, żeby rozweselić, nieco przebić balonik z poważnymi produkcjami itd.

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2022 15:28:50 przez XTD
7
[#2] Re: Music for Everyone

@XTD, post #1

Fajne, małe latynoskie bity z odrobinä houseowej stopy na końcu...
Tak trochė jak tango
[#3] Re: Music for Everyone

@Mikrobi, post #2

Tango zdecydowanie
A jakie fajne, dzięki!
[#4] Re: Music for Everyone

@XTD, post #1

Skoro miejsce 15 na 18 to raczej kawalek nie rozweselil nikogo .....porażka. Nie idz w te stronę XTD :)
3
[#5] Re: Music for Everyone

@Easy_Rider, post #4

Nie bardzo wiem co ma miejsce do pozytywnego wesołego odbioru... Ale mi to pewnie kiedyś wytłumaczysz.
1
[#6] Re: Music for Everyone

@XTD, post #1

Nie jest to rozweselenie na miarę Twoich odpowiedzi na artykuły niejakiego Wojewnika w magazynie ZIG ZAG (pewnie tego nie pamiętasz, ja ostatnio trafiłem i się zdrowo ubawiłem), ale można się uśmiechnąć jak najbardziej szeroki uśmiech
[#7] Re: Music for Everyone

@XTD, post #1

A mi przypomino nieco mod z dema Yaga
Poczatek wogole ciebie nie klarowal..

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2022 23:17:27 przez HOŁDYS
[#8] Re: Music for Everyone

@XTD, post #1

Fajne OK
Zaczyna się oczywiście na tyle "nieciekawie", żeby oczekiwać za chwilę dużego kontrastu- mocnego dynamicznego wejścia i soczystych dźwięków i to dostajemy, fajne wariancje na fortepianie i gitarze elektrycznej i basowej w całkiem oryginalnym klimacie (połączenie wielu stylów: walc/tango, rock, blues, muzyka weselna, techno etc).
Tych soczystych dynamicznych dźwięków mogło by być deko więcej (szczególnie jak wchodzi na prawie na końcu mocniejszy bit, to aż się prosi żeby go podkręcić i pociągnąć dłużej), ewentualnie nawet jakieś zapętlenie, bo za szybko w baloniku kończy się powietrze ok, racjaOK

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2022 09:32:07 przez BULI
[#9] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Music for Everyone
[#10] Re: Music for Everyone

@BULI, post #8

Dłużej się nie dało, bo na party był limit 3 minut.
I tak wersja normalna trwa 3:14, a na party wystawiona była wersja lekko przyspieszona, z malutkimi cięciami, żeby zmieścić sie dokładnie w 3:00.

A, no i jednak 14. miejsce (różne info dostawałem od różnch ludzi; teraz są wyniki). W sumie to bez znaczenia. I tak trzeba by się pewnie kiedyś zastanowić nad tym jak inaczej przygotować głosowanie przy tak małej liczbie głosujących (np. utworowi z 16. miejsca wystarczyłoby 10 głosów, żeby wskoczyć na miejsce 10). Ale znając scenę i jej niechęć do zmian, pewnie głosowanie również nie zmieni się w najbliższej 10-latce (chociaż mam pewną koncepcję).
[#11] Re: Music for Everyone

@XTD, post #1

Mam wrażenie że znam początek utworu z innego Twojego MOD'a, albo mi się wydaje bo po prostu masz tak charakterystyczny styl :)
[#12] Re: Music for Everyone

@XTD, post #10

I tak trzeba by się pewnie kiedyś zastanowić nad tym jak inaczej przygotować głosowanie przy tak małej liczbie głosujących (np. utworowi z 16. miejsca wystarczyłoby 10 głosów, żeby wskoczyć na miejsce 10). Ale znając scenę i jej niechęć do zmian, pewnie głosowanie również nie zmieni się w najbliższej 10-latce (chociaż mam pewną koncepcję).


I tak jest lepiej niż 10 lat temu. Na ~140 osób, które odwiedziły party, do systemu głosowania zarejestrowało się 99. Niestety nie mam (jeszcze) dokładnych danych dot. liczby głosujących, ale zakładając, że zwycięskie exeki otrzymały same piątki (skalę głosowania mamy 1-5), to wychodzi 60 aktywnie głosujących osób w najważniejszych (obiektywnie) compos. To 2x więcej niż na parties z zeszłej dekady z papierowymi votkami etc.

Music compos nigdy nie cieszyły się jakimś wyjątkowym zainteresowaniem na parties, chociaż liczba ~40 głosujących (201 pkt. ma zwycięski utwór w streaming music) oraz pełna sala podczas samego compo to i tak IMO wynik bardzo dobry. Ogólnie mam wrażenie, że zainteresowanie muzyką scenową wśród scenowców wzrosło w ostatnich latach.

Do głosowania nikogo się nie zmusi. Są tacy, co nie głosują z zasady. Są tacy, których compo nie interesuje, albo im się po prostu nie chce. Przy obecnej formie głosowania (gdzie wystarczy siedząc sobie z piwkiem przy stoliku z kolegami kliknąć od czasu do czasu na telefonie gwiazdkę) nie mam już więcej pomysłów jak jeszcze ułatwić i uprzyjemnić ludziom tę czynność. Chyba jedynie rozpoznawaniem mowy ("OK XENIUM, zagłosuj mi 5 na XTD, a reszcie przyznaj od 1 do 3, randomizując") ;)
1
[#13] Re: Music for Everyone

@AceMan, post #12

Ależ ja mam gdzieś jak liczycie głosy, po prostu lubię na różne tematy rozmawiać, nie trzeba tu się doszukiwać drugiego dna. Rozumiem, że Wy wiecie najlepiej wszystko, więc spoko. Reakcja ludzi mi się podobała (zarówno przy streaming jak i przy animation) i wystarczy.
1
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem