Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Najlepsze cracktra z gier.
Witam. Tak mnie jakoś natchnęło do założenia tematu... Bo szukałem cracktro z gry Mortal Kombat II, które uruchamiało się przed grą po wystartowaniu z dyskietki, i znalazłem:



Dodatkowo cracktro z Super Froga:



Znacie jeszcze jakieś fajne cracktra z gier?

EDIT: Jeszcze mi się przypomniał Paradox z gry War in the Gulf:



Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 18:51:34 przez Ponki1986
4
[#2] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #1

MK II oczywiście najbardziej, ale jeszcze któryś Dizzy mi utknął w pamięci, o ten:

[#3] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #1

TYLKO i wyłącznie https://flashtro.com/ w temacie cracktr, miłego oglądania !

1
[#4] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Lapka555, post #2

tu można sobie go pobrać: http://janeway.exotica.org.uk/release.php?id=8523
kiedyś to były cracki, panie. Teraz nie ma cracków. buuu! Tylko sięgając jego początków można zrozumieć prawdziwą naturę crackingu - kiedy był sztuką również dla ducha, a nie zawirusowanymi warezami od ruskich i "łapaj pirata!".
Amiga w dużym stopniu zapisała się w historii dzięki crackingowi, tymczasem po latach stało się modne "pirat? A fe. Kupuję tylko oryginały, oto moja kolekcja pudełek" i oskarżanie piractwa o upadek Amigi.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 20:42:15 przez snajper
1
[#5] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #1


To cracktro utkwiło mi w pamięci. Przepiękna muzyka. Takie samo było do Dune II

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 20:35:49 przez WojoS
[#6] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@WojoS, post #5

Ja pamiętam dwie ciekawostki:

Kiedyś jak uruchomiłem piracką wersję gry Alien Breed 3D II na ekranie w pewnym momencie pojawił się napis "Digital Corruption". Komputer nie reagował na żaden klawisz.

Nieco później okazało się, że to crack i wystarczyło o ile pamiętam wpisać dowolny kod i nacisnąć przycisk Enter by przejść dalej. Nie wpadłem na to.

Druga historia dotyczy gry Lemmings 3 (All New World of Lemmings). Na ekranie po zaliczeniu poziomu pojawiał się napis "Cracked by Hoodlum".

Dzisiaj obie te gry mam w oryginalnym wydaniu, więc w Alien Breed 3D II muszę wpisać kod, ale w All New World of Lemmings mam normalne napisy po przejściu poziomu.

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2022 21:35:11 przez Hexmage960
[#7] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Hexmage960, post #6

No oczywiście to!
https://www.youtube.com/watch?v=Q7YziceAVBk
[#8] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #1


to jest całkiem niezłe.

To też bardzo lubiłem:
1
[#9] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@_arti, post #7

Pamiętam to OK
Ja ja kocham tego 'chip'a' Organic'a, nawet w telefonie mam jako dzwonek szeroki uśmiech
1
[#10] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@AmiClassic, post #9

Najlepsza muzyka jaka znam z cracktra:



Moj Another World byl z tym cracktro I tak utkwila mi ta muzyka w pamieci ze jest jakby czescia gry

1
[#11] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@AngryRod, post #10

Jeśli chodzi o fajne muzyczki z crack'ów to 'Monday' plasuje się w mojej pierwszej trójce:
[#12] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@AmiClassic, post #11

W kwestii fajnej muzyczki. Troszkę zboczę z tematu w kierunku C64. Nie pamiętam dokładnie, ale na którejś z licznych kaset miałem grę lub demo. Kojarzy mi się tytuł Graystock... Greystock... czy jakoś tak. Intro przedstawiało jakby kosmiczną drogę w stylu gry F-Zero z N64, ale z czarnym tłem. Natomiast w tle leciała fajna nuta. Nie potrafię tego nigdzie znaleźć. Pomoże ktoś, coś?
[#13] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #1



Za czipka głównie.

---

PS. Polecam też Paradox Intro Collection na szaraka. Po zakończeniu "kariery" na amiśce, wiele grup kontynuowało na konsolach np. Paradox. Warto sobie sprawdzić, bo te intra trzymają amigowy feeling.

https://www.pouet.net/prod.php?which=86974

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2022 08:47:16 przez kempy
[#14] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@_arti, post #7

No oczywiście to!
https://www.youtube.com/watch?v=Q7YziceAVBk


Tu akurat brakuje pierwszych dwóch sekund. Tak wygląda w całości.

1
[#15] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #12

może Greystorm ....
[#16] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@AngryRod, post #10

Ta pierwsza kojarzy mi sie z jakimś Pinballem, ale mam ten modułek w playliście jako "dream off (mco)", 56KB, w środku wpisane że stworzone w 1992 przez HMC production dla alphaflight cracks.
[#17] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #1

No dobre!
[#18] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #1

A takie fajne z globusem ziemia chyba też TRSI? Nie pamietam do jakiej gry było może do Road Rash?
[#19] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@aMifan, post #18

Ja wtedy będąc dzieckiem nie miałem pojęcia że to jakieś piraty itp. Myślałem ze te demka (cractro) i trainery są normalną częścią gry. Wtedy na trainer mowilem z tatą "unlimited lives" . Dzwonił ktoś kiedyś na jaki kolwiek numer podany w tych cracktrach? Jakie to wtedy oficjalne było, adres telefon, dlatego myslalem wówczas że to twórcy gry :)
Gdyby nie crack to gry nie dało się skopiować? Miałem parę oryginalnych gier np soccer kid, kajko i kokosz, forest dumb, a chyba przegrywałem je komuś jeśli mnie pamięć nie myli. Domana miałem sam skopiowanego z oryginału, musiałem sobie obrazki przepisać tylko z książeczki, ale pamiętam że pojawił się w pewnym momencie napis "Dysk dupa" musiałem znów nagrać tą dyskietke i działało.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2022 05:49:22 przez Biegu86
[#20] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Biegu86, post #19

Gdyby nie crack to gry nie dało się skopiować? Miałem parę oryginalnych gier np soccer kid, kajko i kokosz, forest dumb, a chyba przegrywałem je komuś jeśli mnie pamięć nie myli. Domana miałem sam skopiowanego z oryginału, musiałem sobie obrazki przepisać tylko z książeczki, ale pamiętam że pojawił się w pewnym momencie napis "Dysk dupa" musiałem znów nagrać tą dyskietke i działało.


Były różne metody zabezpieczania gier. Od uniemożliwiających normalnie kopiowanie dyskietek np. w x-copy do takich prostych jak karty kodów do wpisania. W krajowych grach częściej stosowano te drugie (bo to było prostsze do wykonania).

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2022 13:36:42 przez kempy
1
[#21] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@kempy, post #20

Może nie gra i żadnego cracktro nie było, ale pamiętam jak w liceum, przed poznaniem WordWortha używałem Pisarza. Za każdym Uruchomieniem wymagał podania kodu z takiej posrebrzanej karty.
[#22] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #1

[#23] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@mmarcin2741, post #22

Gdzie tu jest cractro?
[#24] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@AngryRod, post #23

Ano ni ma. Ale za to muzyka pochodzi z demosceny i sam soundtrack
jest fajny. Powinienem był ten filmik wrzucić do tematu najlepsze
soundtracki z gier, ale w tamtym wątku jestem zbanowany. Może
mod przeniesie posta do bardziej odpowiedniego tematu?
Czas pokaże.

Czy ktoś kojarzy wersję gry Swiv, gdzie w cratro leci muzyka
z Never ending story?


Ostatnia aktualizacja: 27.12.2022 03:15:22 przez mmarcin2741
[#25] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@mmarcin2741, post #24

tak z tego filmu na 100 procent znam ten film
[#26] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@kempy, post #13





Jeśli ktoś chce tego czipka, to jest on tutaj szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 22:33:05 przez p0su

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2023 22:34:26 przez p0su
[#27] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@Ponki1986, post #1

hej. doszedłem do wniosku, że moje ulubione cractra to dwa Paradoxu (podobają mi się efekty):


Jest jeszcze parę innych staroci które "dźwięczą" w mojej głowie ale ostatnio te 2 powyższe.

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2023 12:55:20 przez zbrożo
1
[#28] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@zbrożo, post #27

Najlepsza trójka.


[#29] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@amikoksu, post #28

Jest i moje ulubione. Road Rash od Skid Row :)

https://www.youtube.com/watch?v=iweBgxzofYM

I zdecydowanie do MK2 wskazane w pierwszym poście od tego tematu :)
[#30] Re: Najlepsze cracktra z gier.

@aMifan, post #29

Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem