Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Dema na Amigi 68k klasy Fantasy?
Amiga 68k klasy Fantasy = Vampire, PiStorm, UAE.

Są jakieś dedykowane dema pod te platformy? Znaczy pisane wyłącznie pod nie. Nie chodzi mi o dema pod 060 wykręcające w takich (i tylko w takich) konfiguracjach sensowne FPS (jak Delfinek z Push).

Do pytania sprowokował mnie post na jednej ze scenowych grupek FB gdzie powracający na scenę Lynx zaprezentował jeden z logosów do nadchodzącego dema pod Vampire.

https://pixeljoint.com/pixelart/155958.htm

"Well, after 32 years of distancing from the demoscene I decided to go back into. Hate&Love but the demoscene remain and will remain.
Lynx / Oranges ^ Nightfall

It is done! 😎Logo made for an upcoming demo for Amiga Vampire 68k/080 from Apollo Computers (Got the pun? 😄).
All by hand, my 3rd logo, this time I tried with a bit more extended palette for more AA."
1
[#2] Re: Dema na Amigi 68k klasy Fantasy?

@kempy, post #1

Nie słyszałem chyba o żadnym takim dedykowanym demie. Jeśli nawet jakieś były, to nie przebiły się do "amiscenowego mainstreamu"
3
[#3] Re: Dema na Amigi 68k klasy Fantasy?

@kempy, post #1

E255 chyba podpada pod tę kategorię?

Dema Domela z Xenium w sumie też.

Jak widać na razie tego rodzaju wynalazki się na scenie nie przyjęły.
2
[#4] Re: Dema na Amigi 68k klasy Fantasy?

@kempy, post #1

ale to się zdecyduj czy chcesz dema na Amigę czy na różnego typu emulatory różnych rzeczy...
1
[#5] Re: Dema na Amigi 68k klasy Fantasy?

@Jazzcat, post #3

Ktoś w komentarzu na YT napisał, że E255 działa dobrze na A600 z Fastem

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2024 14:02:01 przez Jacques
1
[#6] Re: Dema na Amigi 68k klasy Fantasy?

@kempy, post #1

O ile mnie pamiec nie zawodzi to byly na Vampire/Apollo, ale to raczej nie dema tylko intra, w mojej ocenie.
Pierwsze bylo chyba intro (?) Phoenix, ktore zapowiadalo V2.
Ale moze na PiStormie tez by to poszlo o ile nie uzywalo nowych rozkazow z 68080, bo to byl chyba tylko ECS.
Pozniej jeszcze byly rozne efekty, tego co mozna na Vampire/Apollo osiagnac jesli chodzi o grafike i muzyke, ale to raczej zawsze byly tylko krotkie wstawki.

Edit, i nie pamietam czy na jakims kompocie, nie bylo jednak wyswietlone demo z Vampire/Apollo w kategorii Wild.

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2024 15:27:06 przez Don_Adan

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2024 15:27:19 przez Don_Adan
1
[#7] Re: Dema na Amigi 68k klasy Fantasy?

@kempy, post #1

Zoom od mistrza Acryla. Tylko na Vamiprze nie klatkuje :), tak przynajmniej widziałem na yt. Oczywiście na mojej 060 działa 3 klatki na sekundę.

Inną taką produkcją jest Step by step od Elude ale tu z tego co pamiętam na juenowym Warpie1260 działało super na AGA i 100 mhz.

Zastanawiam się czy na PiStormie można by było napisać efekty w Amosie ale korzystając z instrukcji plot tak jak byś robił c2p :). Pod Jitem na WinUAE się da, ale na prawdziwych chipsetach???
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem