Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#1] Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)
Zakończyło się dzisiaj w Gdańsku kolejne party Silly Venture - edycja letnia.

Nie brakowało poza kilkoma amigowcami (oznakowanych i nie) także akcentów amigowych!

Demo Compo Atari ST.... aż na koniec dema cała sala zamarła... AMIGA RULEZ! :)

Czas 8:11 i 8:36 :) https://www.youtube.com/live/egDTbiwZExM

:)

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2024 21:54:56 przez aMifan
3
[#2] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@aMifan, post #1



oznakowanych i nie



Tzw. Czerwone Ludziki.
[#3] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@aMifan, post #1

Amigowy, znany muzyk Bartesek, wygrał 4ch Music Compo. Atari ;) rulez ;)).
1
[#4] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@XTD, post #3

Bardzo prawilny moduł :)
Snoopy i Bartesek oby wrócili do 4ch na dłużej. Teraz jeszcze Xtd i mamy kompoty jak 30 lat temu.
[#5] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@Ralpheeck, post #4

Snoopy i Bartesek oby wrócili do 4ch na dłużej. Teraz jeszcze Xtd i mamy kompoty jak 30 lat temu


XTD nie wroci do 4channel modules....przerosniete ego mu na to nie pozwoli :)
4
[#6] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@Easy_Rider, post #5

A może zamiast tego... Nie wróci, bo się rozwinął i nie będzie cofał się w amigowaniu. Ludzie skąd tyle jadu w nas. Dowalić dla zasady. Kiedyś pora z tym skończyć. Nie jest łatwo, ale próbujmy, wszyscy, bo inaczej zabijemy to forum.
3
[#7] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@KM_Ender, post #6

Spokojnie, Easy Rider strzelił po prostu swego czasu focha i teraz gdzie może, to mnie obsmarowuje. Zaczęło się od tego, że gdzieś tam napisałem o tym, że jakieś osobiste wycieczki ktoś uskuteczniał w komentarzach, a nie mam już 20 lat, żeby się pier... z gównarzerią, więc po prostu gościa zbanowałem. Drogi kolega Easy Rider stwierdził, że trzeba umieć znosić krytykę. Chciałem sprawdzic jego tezę i mu napisałem, że od jakigoś czasu jego głównym działaniem jest narzekanie na wszystko (łącznie ze sposobem zrobienia okładki do mojej płyty - że niby AI, że bez sensu itd). I nagle kolega wybuchł jakbym mu ktoś psa otruł - okazało się, że osoba, która radzi innym jak znosić krytykę, sam osobiście takowej nie znosi i zaczął szaleć, wypisywać jakieś brednie itd. Po czym, niestety (niestety, bo znajomość mimo wszystko długa, szkoda), mimo moich argumentów, że warto żeby zaczął dawać przykład jak dzielnie znosić krytykę, że może najpierw niech przeczyta mój tekst ze zrozumieniem itd. - zaczął coś pisać o cenzurze, PRL-u itd. Zachowałem się więc standardowo i kolega dostał bana. Teraz, jak to na scenie wśród niektórych bywa, nie omieszkuje (o czym mi donoszą znajomi) wykorzystywać każdą okazję do plucia. I takie rzezczy na scenie własnie powodują, że mam o niej tak niskie mniemanie - każdy nic nie wnoszący sfrustrowany gościu może sobie bluzgać innych, bo to łatwiejsze, niż coś rzeczywiście robić.

Wprawdzie postanowiłem wcześniej nic na ten temat nie pisać, ale jak widać - nie ja zacząłem. Nie wiem kto ma bardziej przerośnięte ego - ja, robiąc sobie hobbystycznie muzę, a jedyne czego oczekuję, to zwykłego normalnego podejścia bez plucia jadem, czy Easy Rider, któremu marzyła się wielka reaktywacja Mystic, organizowanie nowej edycji Intel Outside itd. A skończył jako scenowy maruda, z dorobkiem o takim - https://demozoo.org/sceners/29677/

Ludzie skąd tyle jadu w nas. Dowalić dla zasady. Kiedyś pora z tym skończyć. Nie jest łatwo, ale próbujmy, wszyscy, bo inaczej zabijemy to forum.

To nie jest takie proste. Nawet jeżeli większość ludzi dorosła na tyle, żeby nie wbijać innym szpil, to i tak zawsze się znajdą tacy, którzy będą chcieli komuś dokopać. A przy braku odpowiedzi ich narracja byłaby jedyną. Nieraz dobrze jest wytłumaczyć ludziom o co chodzi, żeby nie było jednostronnie.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2024 14:54:37 przez XTD
7
[wyróżniony] [#8] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@aMifan, post #1

Zakończyło się dzisiaj w Gdańsku kolejne party Silly Venture - edycja letnia.

Nie brakowało poza kilkoma amigowcami (oznakowanych i nie) także akcentów amigowych!

Demo Compo Atari ST.... aż na koniec dema cała sala zamarła... AMIGA RULEZ! :)


Byłem na miejscu, super że ludzie współpracują i robią dema na różne maszyny 68K. Pamiętam jedne SV gdzie były również wystawiane prace na C64 czy ZX Spectrum. Lubię odwiedzać SV ze względu na klimat. Pozdrawiam wszystkich, którzy byli na miejscu czy oglądani online :)
2
[wyróżniony] [#9] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@KM_Ender, post #6

Przy okazji, żeby nie było - nikt nie "wraca" do pisania modułów na Amidze. Niektórzy muzycy po prostu się bawią i niekiedy popełnią jeden czy dwa moduły. To już nie będzie tak, jak kiedyś, że się siedziało w domu przy ProTrackerze na co dzień. Teraz jak zbliża się party, to nieraz ktoś się aktywuje i postanawia coś zrobić.

Ja osobiście nie robię w PT dlatego, że zwyczajnie już nie za bardzo mi to wychodzi - nie mam starych zbiorów sampli, nie mam dawnej wprawy w ProTrackerze, męczy mnie ten program, mam inne przyzwyczajenia, nie "czuję" już pisania muzy w PT, nie jestem zadowolony z efektów (bo, owszem, próbowałem). A pisanie na zasadzie "wsadzę tam sekwencje i najwyżej wyjdzie moduł na 1,5 MB" to tylko udawanie, że się pisze w ProTrackerze. Nie chodzi o to, żeby cokolwiek napisać, "bo party się zbliża". Chodzi o to, żeby być zadowolonym z tego, co się stworzy.

PS. Natomiast mam parę jakichś muśniętych, zaczętych modów. Jakby się znalazł ktoś, kto to pociągnie dalej, to może chętnie oddam... :) ("może" i "chętnie" w jednym) :)


Ostatnia aktualizacja: 20.08.2024 16:03:11 przez XTD
5
[#10] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@XTD, post #9

Może ER chciał Ci tak pojechać, aby na zasadzie "potrzymaj mi piwo" zmusić Cię do zrobienia modka?
Warto się w naszym wieku o pierdoły gniewać? Za milion lat jak będziemy gwiezdnym pyłem, to nadal będziecie sobie to wypominać :) To będą wasze stardust memories :)

Z Barteskiem pisałem nie tak dawno (w kowidzie), i mówił dokładnie to samo o protrakerze, a tu proszę, taki mod. Wniosek: Nigdy się nie zarzekajmy.
[#11] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@Ralpheeck, post #10

Nie ma co tracić czasu na scenowych nakręcaczy. (...)

Co do zarzekania się - ja to traktuję nieco inaczej. Parę lat temu na którymś SV wystawiłem swoje ostatnie moduły (wcześniej na Load Error też), ale nawet wtedy, robiąc je, nie twierdziłem, że "wracam do ProTrackera". Zrobić dwa czy nawet 5 modułów, to jeszcze żaden "wielki powrót". Jak usłyszę moduły Barteska robione ot tak, nie na compo (ani nie do dema), tylko hobbystycznie, to wtedy uwierzę, że wrócił do tworzenia na PT. :) Myślę, że to dla niego bardziej odskocznia, retronostalgia, chęć zobaczenia "jak to się kiedś robiło". I myślę, że takich muzyków jest więcej.

Wracając jednak do SV - myślę, że pewna formuła tego party się wyczerpuje. Dwa kawałki na POKEY-a? Cztery moduły w 4ch tracked? Problemem są ludzie, którzy są słabo motywowani do tego, żeby cokolwiek robić na scenie (póki co atarowskiej). I nie mówię tu o nagrodach, tylko raczej o tym, że nasze parę kometnarzy na temat modułu Barteska to więcej, niż przeciętny uczestnik party dostaje od organizatorów, gdzie nawet na oficjalnych stronach imprez nie ma często informacji o zwycięzcach. Ale o tym już jakiś czas temu rozmawialiśmy tu na forum. Ostatnio widziałem gdzieś moje zdjęcie z odbierania nagrody w Żywcu (oraz zdjęcie Plutona, jak również Mad Elksów i innych ludzi też). Obecnie żaden scenowiec raczej nie może na to liczyć, bo nikomu się nawet fotki pstryknąć nie chce (chociaż mamy aparaty w komórkach).


Ostatnia aktualizacja: 20.08.2024 16:58:57 przez XTD
[#12] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@XTD, post #9

No nie wiem.
Ten ewidentnie napisal, ze wrocil.

link

Tutaj sa niektore jego MOD-y:

link

Zdaje sie, ze jest autorem konwersji na MOD wielokanalowych utworow z OutRun arcade.
Zdaje, sie ze jego mody maja byc uzyte w 1 lub 2 konwersjach OutRun.
A podobno konwersja na MOD nie byla latwa, wiec troche czasu poswiecil.
1
[#13] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@Don_Adan, post #12

To, że piszę coś ogólnie, nie znaczy, że nie ma wyjątków. Ktoś może i wrócił i pisze. :)
[#14] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@XTD, post #13

Formuła się wyczerpała, bo to już zupełnie inne czasy. Nie wyobrażam sobie dzisiaj, aby jakikolwiek siedemnastolatek siedział miesiąc nad napisaniem jakiegoś "all the way", aby zaprezentować go wąskiej grupce. Dzisiaj siedziałby na mediach społecznościowych, gdzie uchodziłby za jakiegoś geniusza muzycznego i interesował by się nagraniem z nim jakiś Mata lub Smolasty :) W sensie, wolałby taki wysyiłek lepiej spieniężyć, lajkami, zasięgami.
PS
AI w gfx compo to prawdziwy rak i zabije ten konkurs szybciej niż mp3 compo zabiło muzykę trackerową.
[#15] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@Ralpheeck, post #14

To nie AI zabije scenę, tylko charakter ludzi. Jak ktoś chciał oszukiwać, to zawsze mógł - skanowanie, obróbka, remaping kolorów, odpowiedni dithering i trochę pikselowania - i wychodziło "dzieło". Nie było potrzeby używania AI. To zawsze kwestia tego, czy ktoś chce pokazać co potrafi i się pochwalić tym, co robi, czy też liczy na "fejm" i podium za wszelką cenę (a robić sie nie chce). Jeżeli spojrzymy na to logicznie - zaganianie AI do tworzenia demoscenowych grafik nie ma sensu. Ludzie, którzy by to robili, tak naprawdę robiliby sobie na złość, bo jaka to radość podpisać się pod czyjąś pracą, w dodatku stresując się, że prawda wyjdzie na jaw? Ale tylko część ludzi tak myśli - jest to bowiem sposób myślenia ludzi, którzy lubią tworzyć i chcą tworzyć, a nie jedynie chwalić się, występować, być oklaskiwanymi itd. Nigdy nie mogłem zrozumieć pewnych rzeczy typu podpisywanie się pod czyjąś pracą itd. a jednak to nie są sytuacje niespotykane. Trudno to zrozumieć, ale to są fakty. Wszystko jest kwestią tego, czy scena to zaakceptuje - a prawdopodobnie tak (skoro przez tyle lat graficy przerysowywali wszystko i było ok).
4
[#16] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@XTD, post #15

XTD, kiedyś było akceptowane bo był nierówny dostęp do Internetu i ogólnie pojętej sztuki. Dzisiaj łatwiej i szybciej można piętnować plagiaty. Pewnie się łudzę, ale nadzieję można mieć.
2
[#17] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@kiero, post #16

(...) kiedyś było akceptowane bo był nierówny dostęp do Internetu i ogólnie pojętej sztuki. (...)

Nie nazwałbym tego akceptacją, tylko sprytnym oszustwem. :) Akceptacja byłaby wtedy, gdyby ludzie WIEDZIELI, że coś jest przerysowane. Skoro nie wiedzieli (z powodu braku netu czy też dostępu do sztuki), to jest to zwykłe oszukiwanie na zasadzie "może się nikt nie zorientuje".

Stąd też dziwne wydaje mi się obecnie wydawanie np. albumów z grafiką demoscenową.

Któż nie pamięta tego pięknego obrazka z jednego z najbardziej znanych dem: link

A oto oryginał: link

:)
4
[#18] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@XTD, post #17

Ta, zle słowo. Ślepa wiara w swoich idoli i ich nadludzkie umiejętności. Wiadomo o co chodzi.
3
[#19] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@XTD, post #17

XTD wymysliles sobie, ze ja na ciebie napadam czy atakuje bo wypomnialem ci uzywanie AI do okladki twojego albumu :) Naprawde, nie badz smieszny. Nigdy cie nie atakowalem ani twojej muzycznej tworczosci , ktora juz niestety nie ma nic wspolnego z demoscena...no ale coz , Twój wybór, kazdy ma prawo isc swoją drogą.
Takze ja tam nie mam nic do ciebie personalnie i nigdy nie mialem. Ty po prostu nie znosisz zadnej krytyki i to twoj problem.
Peace.
1
[#20] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@Easy_Rider, post #19

Przecież dokładnie w momencie, gdy Cię skrytykowałem za marudzenie i ciągłe narzekanie, puściły Ci hamulce i zacząłeś pisać takie bzdury, że głowa mała. I teraz też, z zapałem godnym lepszej sprawy, ciągle mi zarzucasz, że nie znoszę krytyki. Tak mógłby ktoś pisać, kto z krytyką sobie doskonale radzi, a Ty do takich ludzi nie należysz.

Krytykę zacznij od siebie.

Z okładką też okazałeś się wyrocznią - autor dokładnie opisywał jak ją stworzył, z jakich narzędzi korzystał, jak robił szkic początkowy itd. i gdzie zastosował efekt AI. Ale Ty przecież wiesz lepiej od autora jak była ona zrobiona, więc od razu poleciały oskarżenia, że w całości wygenerowana przy pomocy AI. A w ogóle - czy ja wydaję album z grafiką?

I jeszcze jedno - to, czy moja muzyka ma coś wspólnego z demosceną czy nie, to sprawa naprawdę drugorzędna (oraz indywidualna). I znowu - nie rób z siebie wyroczni. Jakoś tak jest, że kto najmniej robi, ten najbardziej uważa się za specjalistę.

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2024 22:25:28 przez XTD
2
[#21] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@XTD, post #20

I jeszcze jedno - to, czy moja muzyka ma coś wspólnego z demosceną czy nie, to sprawa naprawdę drugorzędna (oraz indywidualna). I znowu - nie rób z siebie wyroczni. Jakoś tak jest, że kto najmniej robi, ten najbardziej uważa się za specjalistę.


Moge miec wlasne zdanie szanowny XTD z przerosnietym ego ? Moge ? Dziekuje :)
papa
[#22] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@Easy_Rider, post #21

Już któryś raz powtarzasz te pierdoły o przerośniętym ego. Spójrz może w lustro. Nara.
1
[#23] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@aMifan, post #1

1
[#24] Re: Kolejne party atarowe SV - akcenty amigowe :)

@KM_Ender, post #23

W newsie na ppe.pl, o tej konsoli, jest takie zdanie:

Nowe Atari 7800+ stworzono przy użyciu nowoczesnej technologii, aby autentycznie odtworzyć oryginalną konsolę Atari 7800.


Moim zdaniem (czyli tylko moim), żeby autentycznie odtworzyć oryginalną konsolę, to trzeba by ją zrobić, za pomocą identycznej technologii jak wtedy, gdy powstała.

Clickbait działa, ludzie rzucą się na hasła o tej "nowoczesnej technologii"....
wymiotuje

----edit

@KM_Ender: Amiga i Atari Rulez :)

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2024 11:39:02 przez karolb
1
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem