Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#31] Re: Poszukiwane produkcje

@HOŁDYS, post #24

Wypas :)

Czy pamięta ktoś nazwę slideshow, w którym były futurystyczne obrazki, tekst zachęcający do pikslowania (pamiętam, że obiecywali "We gonna make you fly" :) W pamięci utkwiło mi ostatnie zdanie:

"Don`t hesitiside to use your pen now"

Nie będę ukrywał, że chodzi mi głównie o moda. Bardzo fajna produkcja.

[#32] Re: Poszukiwane produkcje

@advantage, post #31

Ok. Co do Warszawskiego party o którym mówiliście wcześniej (bo były dwa w Warszawie w 92) to zwycieskie moduly wyglądaly nastepujaco:


1. Jakub Husak - Hi Copyparty
2. Przemek S - The Jungle
3. Mr.Root - More Than Enigma

Pod tym względem nie było party zbyt ciekawe. Wszytkie mody sa na ampie.


Kto napisal muze do Pierwszego Tilta? Tez Xtd?

Czy mozesz zapodac modsy do tego dema z binary? Chetnie poslucham.



Ostatnia modyfikacja: 28.06.2011 04:49:34
[#33] Re: Poszukiwane produkcje

@mailman, post #1

To ja też się dołączę do wątku. Poszukuję dema grupy Phuture 303 (P303) polskiego oddziału. Nie pamiętam nazwy dema, ani gdzie było wystawiane, ale wiem że to było ich jedyne demo. Wujek Google nic mi nie podpowiedział, nic nie znalazłem. Może ktoś ma to demo w swoich prywatnych zbiorach. Lata około 1996-1998.
[#34] Re: Poszukiwane produkcje

@flops, post #33

Ma ktos to demo w kolekcji., oczywiscie chodzi mi o wersje na Amige. Z tego co pamietam to byla to konwersja z Atari ST i zrobili ja Polacy, ja jeszcze wtedy dem nie zbieralem, a to byl rok bodaj ze 1992, kiedy to demo widzialem na Amidze.
http://atarionline.pl/v01/index.php?subaction=showfull&id=1258503422&archive=&start_from=&ucat=1&ct=nowinki
[#35] Re: Poszukiwane produkcje

@flops, post #33

czyzby to demo Sensor Phuture 303?
http://bitworld.bitfellas.org/demo.php?id=30256


ps.
chwila w google

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2012 21:08:19 przez Norbert
[#36] Re: Poszukiwane produkcje

@Norbert, post #35

Ni będę zakładał nowego wątku więc podłączam się do tego :) Mianowicie poszukuje od jakiegoś już czasu pewnego modu, który dość często słyszałem u kolegi kilkanaście latek temu na Amidze :) Tytułu za bardzo nie pamiętam - miał go chyba podpisane (przynajmniej w części tytułu wpisane) KOTO. Dzisiaj wertowałem neta i znalazłem coś takiego podpisany jako KOTO - Visitors:

http://www.youtube.com/watch?v=dOh4B7zPx70

Moduł melodyjnie zaczynał się chyba od kilku uderzeń perkusji a dalej leciała melodia z w/w utworu która pojawia się mniej więcej od 1:14. Jak dla mnie ten moduł z Amigi był rewelacyjny i wszędzie go szukam i nie mogę znaleźć. Podobne wykonania, czy mixy znalazłem na sieci w formacie mod, ale to nie jest to czego szukam :(

Może ktoś z Was ma w swojej kolekcji taki utwór?? Jak tak to bardzo prosiłbym na e-maila.

Polecam do odsłuchania kawałek z w/w linka
Pozdrawiam
[#37] Re: Poszukiwane produkcje

@tomii81, post #36

[#38] Re: Poszukiwane produkcje

@grg, post #37

tam już sprawdzałem wszystko co ma w nazwie koto lub visitor (visitors) ale bez powodzenia - niektóre te mody są tylko częściowo podobne do tego czego poszukuje dlatego dałem odnośnik do linka na youtube z zbliżonym melodyjnie utworem (przynajmniej w części) :(
[#39] Re: Poszukiwane produkcje

@tomii81, post #38

hm, po hasle 'koto' patrzac, na modlandzie jest jeszcze jeden kawalek, ktory nie wystepuje:
visit koto - Lazer / Silents - from the demo - Viva The Silents - by TS

http://asle.free.fr/groups/Silents/intros3.php3

edit: albo moze lepiej http://bitworld.bitfellas.org/demo.php?id=456

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 13:45:27 przez grg
[#40] Re: Poszukiwane produkcje

@grg, post #39

Dzięki za linka. Sprawdziłem to wykonanie i to też nie odpowiada tamtemu modowi, którego melodia ciągle krąży mi po głowi. Tamten mod nie był zbyt długi, czy "bajtożerny", może w tytule były inne podpisy, ale jestem na 100% pewien co do melodyjności moda, która przewija się od 1:14 tego utworu:

http://www.youtube.com/watch?v=dOh4B7zPx70
[#41] Re: Poszukiwane produkcje

@tomii81, post #40

No to już więcej nie 'pomogę', chyba, że natrafię to dam znać (tak do 2017 ;))
[#42] Re: Poszukiwane produkcje

@tomii81, post #36

Przypuszczalnie chodzi o moduł "Leave the Brain" Frederika Andersena (Faba) z dema Drunk Desert.

Demo tu: http://www.youtube.com/watch?v=G395qCmRa0I
Moduł tu: http://www.modules.pl/?id=module&mod=6036
[#43] Re: Poszukiwane produkcje

@Norbert, post #35

Dzięki OK
Tak to to Pojawiło się jakiś czas póżniej, pamiętam że dwa dni po tym jak się pojawiło je znalazłem i zapomniałem napisać.
Jakby ktoś chciał je uruchomić, to trzeba bez fast ram, Nico chyba zapomniał dać section data,data_c
[#44] Re: Poszukiwane produkcje

@flops, post #43

Witam nie chce zakładać nowego tematu dlatego odgrzewam starego kotleta :) czy istnieje jakaś lista poszukiwanych produkcji scenowych polskich jak również innych części świata ostatnio nabyłem w Belgi w USA i w PL kilkanaście kaset oczywiście VBS oraz kilkadziesiąt płyt "ręcznie" nagranych z tematyką scenową zdziwiłem się bo wszystko udało się zgrać i mam to w wersji fizycznej na HDD PC oraz na płytach CD czy istnieje jakis spis czy trzeba sprawdzać kazdą produkcje osobno pozdro
[#45] Re: Poszukiwane produkcje

@francdt, post #44

Hej Franc! No nie ma raczej takiej listy. Musielibyśmy ją sami stworzyć. Kto co pamięta i opierać się na magazynach dyskowych. Co jakiś czas wypłynie jakaś perełka na Janeway exotica. ale to kropla w morzu.
Jak się zapewne domyślasz jestem bardzo zainteresowany Twoim stuffem. Już po pobieżnym przeglądnięciu, będę wiedział czy coś się odnalazło z polskiej sceny.
Daj znać czy jest szansa zapoznać się z Twoimi zdobyczami.
[#46] Re: Poszukiwane produkcje

@exolon, post #45

To może na początku sama lista plików do wglądu.
[#47] Re: Poszukiwane produkcje

@Norbert, post #46

moge podeslac spisy plikow prosze o email zainteresowanych
[#48] Re: Poszukiwane produkcje

@francdt, post #47

Me, me, me to. Ja chcieć. Może masz coś, czego nie mam a szukam. :) Dzięki.
[#49] Re: Poszukiwane produkcje

@francdt, post #44

A mógłbyś ten spis udostępnić na forum?

Z polskich produkcji poszukiwane są np.: Ramones/Joker, Magic Code/Action Direct, Megademo/Zack Team, Sigh/Old Bulls (jest tylko wersje z dwoma uszkodzonymi modułami).

A ze światowych np. Bruno's Musicbox #1 z 1989 roku.


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 21:58:15 przez Jazzcat
[#50] Re: Poszukiwane produkcje

@Jazzcat, post #49

wrzucilem spis który dzisiaj zrobiłem z tego co mam dostępne reszta jak zrzuce dane z vbs-a. Spis bedzie dostępny do 7 lutego 2019

link

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 23:04:37 przez francdt
[#51] Re: Poszukiwane produkcje

@francdt, post #50

To co wrzuciłeś od dość dawna jest na ftp.grandis.nu.

Bippy M
Jope

Ze staroci nas interesujących niestety nic nie wypłynęło.
Ale polecam te składanki VBS-CD. Dużo fajnego stuffu.
[#52] Re: Poszukiwane produkcje

@exolon, post #51

Cześć, szukam tej produkcji:

PolkaB-Inside
[#53] Re: Poszukiwane produkcje

@Deftronic/..., post #52

PolkaB-Inside: link
[#54] Re: Poszukiwane produkcje

@Deftronic/..., post #52

To demko jest TUTAJ
Ma ono też druga nazwę.


Inside (Demo) by Polka Brothers
aka In a World of beauty
[#55] Re: Poszukiwane produkcje

@Norbert, post #54

Dzięki wielkie! :)OK
[#56] Re: Poszukiwane produkcje

@Deftronic/..., post #55

Panowie na allegro pojawiła sie oferta sprzedaży kaset VBS z produkcjami może są tam jakieś perelki cena torszke wysoka lata 1995 i dalej może złożymy sie na zakup ew moze ja to kupie a ktoś zrzuci to mi na pendrive ??????? cały vbs z kabelkami dyskietkami mam ;) jedynie brak czasu aby to wszystko logistycznie opanowac

link
[#57] Re: Poszukiwane produkcje

@francdt, post #56

Pomysł świetny, ale ta cena...
Ile tego może być na takiej kasecie?
[#58] Re: Poszukiwane produkcje

@Ralpheeck, post #57

[#59] Re: Poszukiwane produkcje

@francdt, post #56

Z tego co widze, to tylko jedna kaseta jest opisana jako "demos", reszta to gierki i uzytki. Obstawiam, ze jest tam co najwyzej kopia Scene-X-plorer'a albo cos podobnego, w zadnym razie nie wyglada mi to na stuff rasowego scenowca. EC95 to Eurocharts 95 jak mi sie zdaje, czyli praktycznie nic co bysmy nie znali.

Swego czasu dostalem od kumpla 4 albo 5 kaset z zachomikowanym stuffem stricte scenowym (Hi Qix!) i probowalem to odtworzyc (mam interfejs i soft) ale nie udalo mi sie nic poprawnie zrzucic do Amigi. Nie wiem, moze wina magnetowidu, moze kasety zbyt dlugo lezaly tu czy tam. W kazdym razie nic z tego nie wyszlo.

IMHO - ta oferta, jak i 90% amigowego Allegro to strata czasu. Odradzam.

-------------

PS. Dalej mam te kasety od Qix'a, wiec jak ktos mieszka w miare blisko mnie i ma magnetowid i VBS oraz checi, to mozemy zrobic ustawke w wolnej chwili i sprobowac to zgrac.
[#60] Re: Poszukiwane produkcje

@mccnex, post #59

Znam kogoś, kto w latach 90tych z powodu braku miejsca na nowe dyskietki i problemów z błędami na tych dyskietkach zgrywał to na VHS, jak z nim rozmawiałem parę miesięcy temu to dziwił się czemu do Amigi wróciłem (on z dziećmi na PSX albo XBOXie gra i nie widzi sensu wracania wstecz) - mówię, że fajnie wrócić do korzeni, on znowu pyta - ale po co? jaki to ma sens?

Kojarzę, że dyskietek miał około 2000-3000 sztuk (mogę się nieco mylić co do tej ilości). Mówił, że monitor Commodore z jego Amigi ma uszkodzony - stoi w pobliżu pieca w piwnicy. Resztę sprzętu też ma, z tego co pamiętam to miał specjalny interfejs do tego nagrywania i odtwarzacz VHS, którego używał tylko do archiwizacji.

Jestem przekonany, że ma to wszystko gdzieś bezpiecznie schowane (mam nadzieję, że nie przy piecu w piwnicy). Kiedyś (lata 90te) brałem od niego po kilkanaście dyskietek z różnymi tytułami co tydzień i "przeglądałem" - większość co miałem okazję zobaczyć to 99% pozycje gier i softu, które są dzisiaj dostępne w ADF itp. - zawartość i czas potrzebny na odtworzenie tego może nie mieć sensu, on nie był ani koderem ani grafikiem, miał kiedyś tylko dostęp lepszy niż ja do softu na Amigę.

Oprócz softu, interfejsu kluczowe było też dobre wyregulowanie odtwarzacza VHS - zdarzały się sprzęty z przestawioną bardzo głowicą i odczyt wtedy nie był możliwe, niektóre odtwarzacze miałem funkcję automatycznej kalibracji głowicy.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 08:45:15 przez Adinfo
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem