Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
[#61] Re: Poszukiwane produkcje

@Ralpheeck, post #57

Witam.
Z tego co pamiętam to jedna dyskietka 880KB zajmowała minutę i 5 sekund.
Można też było zgrywać całe katalogi z twardego dysku.
Do nagrywania kaset wystarczył kabel Chinch.
Do odczytu potrzebny był prosty interfejs który wpinało się do gniazda serial w Amidze.
Dla Amig z AGA była osobna wersja programu.
Gdzieś w szufladzie mam jeszcze interfejs i dyskietkę.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 12:14:57 przez ted
[#62] Re: Poszukiwane produkcje

@mccnex, post #59

probowalem to odtworzyc (mam interfejs i soft) ale nie udalo mi sie nic poprawnie zrzucic do Amigi


Pamiętam taką sytuację:

1) Amiga 500 + VBS frmy A (tańszy)
2) Amiga 1200 + VBS frmy B (droższy)

Zestaw pierwszy odczytuje tylko kasety zapisane zestawem pierwszym.
Zestaw drugi odczytuje kasety zapisane zestawem pierwszym i drugim.
[#63] Re: Poszukiwane produkcje

@morph123, post #62

Tu bardziej chodziło to za wersja tańsza działała na kick1.3 czyli na standardowej a500.
Jeśli A500 miałaby kick2.+ wtedy można odpalić nowszy VBS

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 18:44:24 przez Norbert
[#64] Re: Poszukiwane produkcje

@Norbert, post #63

Ja na początku zbierałem wszystko benedyktyńsko, dziesiątki dyskietek, potem kiedy zaczęły się pojawiać cdromy, zauważyłem jak marna jest moja kolekcja. Na jednej płycie typu aminet było więcej rzeczy niż ja kiedykolwiek miałem u siebie :(
Dostałem kiedyś od jakiegoś pirata paczkę z wydrukowanym katalogiem, wszystko podzielone na c64, amiga i podkategorie: gry, gry polskie, dema, dema polskie, ziny, użytki....
Dosłownie tysiące tytułów. Nie wiem na czym ten koleś to trzymał, ale kolega pecetowiec mi wyedy powiedział, że musiałby mieć z 30 przeciętnych wtedy dysków hdd, i pewnie to trzyma na vbs’ach.....
Taki był mój kontakt z tym nośnikiem. Znaleźć kolekcję takiego gościa teraz, to byłoby coś.
[#65] Re: Poszukiwane produkcje

@Ralpheeck, post #64

Myślę że trzymał na płytkach CD.
Przy jego "obrotach", było go stać na nagrywarkę.
[#66] Re: Poszukiwane produkcje

@morph123, post #62

Ja działałem na A1200 KS3.1. turbo itd. Nie pamiętam jakiej firmy jest ten mój VBS, całkiem możliwe, że firmy "kszak". Softy też testowałem różne, podejrzewam, że większość jak nie wszystkie dostępne wersje... za dużo czynników, żeby z mostu określić dlaczego to nie poszło.
[#67] Re: Poszukiwane produkcje

@ted, post #61

A mi z VBSa to zostalo tylko pudełko.
[#68] Re: Poszukiwane produkcje

@JacK_Swidnik, post #67

To był raczej jakiś scenowiec, sądząc po obszerności spisu chociażby demek. Znajomy który jeździł po parties, nie mógł się nadziwić ile tego było, i chyba sam u niego zamawiał ziny na które polował.
[#69] Re: Poszukiwane produkcje

@JacK_Swidnik, post #67

A mnie został sam VBS bez pudełka, mam jakiś niemiecki.

Swego czasu "królem" VBS w Polsce był Korsarz, miał ponad sto składanek w ofercie i nieźle na tym wychodził, jak byłem u niego w domu, to pierwszy raz na "żywo" ( nie w gazecie) widziałem Amigę 2000 z kartą graficzną ( miał chyba Domino ) i CD-ROM.
Ale w czasach post-Amigowych już mu w interesach tak dobrze nie szło, jakiś czas temu oglądałem program w TVP ( Ekspres Reporterów lub Sprawa dla Reportera, Jaworowicz ) z nim w roli głównej, handlował na Allegro książkami które przynosili mu bezdomni, większość kasy im oddawał, a po kilku latach ścignął go fiskus o zapłatę VAT-u, bo sprzedał ich na tyle dużo że uznali to za działalność gospodarczą.
jak by wszyły na "rynek" jego zbiory to pewnie nie jedna "perełka" by się znalazła w nich.
[#70] Re: Poszukiwane produkcje

@UJP, post #69

Mówisz serio? Był w ER? Masz link lub więcej szczegółów?
Z jakiego był miasta, może to ten od katalogu?
Może dałoby się z nim jakoś skontaktować?
[#71] Re: Poszukiwane produkcje

@Ralpheeck, post #70

Korsarz jest z Warszawy, program był emitowany ponad 5 lat temu ( od 4 lat nie oglądam TVP ), wszedłem na strony tych programów, ale tak na szybko nie namierzyłem konkretnego odcinka, nie mają żadnej wyszukiwarki po tematach, jak będę miał chwilę to przejrzę dokładnie to może znajdę.

Ogólne to sprawa była taka, że bezdomni mu znosili różne fanty ze śmietników, a on przebierał co by się dało sprzedać i wystawiał na Allegro, w programie była mowa przede wszystkim o książkach, bronił się że pomagał tym ludziom, oddawał kaskę po odliczeniu kosztów, nie zarabiał na tym, a po latach US podliczył mu sprzedaż z 5 lat i kazał zapłacić zaległy podatek za 5 lat ( dochodowy i VAT ).
[#72] Re: Poszukiwane produkcje

@UJP, post #71

od 4 lat nie oglądam TVP

Witaj w klubie, ja już 19 lat

Aż mi się wierzyć nie chce, że ktoś robił interes na książkach od bezdomnych, chyba że chodziło o jakiś wyższy cel.

Znam pewne małżeństwo, które w Stanach prowadziło polski sklep. Przez cztery lata deklarowali zerowy lub ujemny zarobek, co już budzi podejrzenia (nie posiadasz innych źródeł dochodu, prowadzisz sklep dla idei? Dopłacasz do tego aby ludzie kupowali?) więc tamtejszy US wprowadził zakup kontrolowany, obserwację aktywności na kontach, liczenie klientów - wszystko przez pół roku. Po 13 miesiącach, jak po raz kolejny zadeklarowali stratę, dowalili im domiar za 6 lat na podstawie obrotu przez te 6 miesięcy obserwacji, którego i tak nie wykazali.
[#73] Re: Poszukiwane produkcje

@Ralpheeck, post #72

Nie no co Ty, nie wierzysz w prawdziwy altruizm? Zwłaszcza gościa, co pół życia handlował piratami?
[#74] Re: Poszukiwane produkcje

@Norbert, post #65

Na giełdzie komputerowej Amigowcy trzymali soft na 10 płytach CD, większość mieli jako obrazy dyskietek spakowane XPK i ponazywane liczbami.

Działało to w ten sposób że programem Sbase4Pro szukało się tytułu gry/programu, wynikiem był ciąg np. CD6:B/6785 i info że 4 dyskietki. Czyli płytka CD6 do napędu, w Dopusie4 zaznaczamy pliki i klikamy w przycisk WriteSD, wtedy ARexx wysyłka komunikat do SuperDupera i ten zaczyna nagrywać obraz na dyskietce.

Mam na plikopartycji ten soft do nagrywania, ale obrazów płyt CD niestety nie posiadam.
[#75] Re: Poszukiwane produkcje

@morph123, post #74

Dorwać takie płyty super sprawa ale chyba najszybciej można było coś takiego kupić w latach 1998-2005 max. Dużo softu po prostu poleciało na śmietnik jak ludzie posprzedawali amigi i pokupowali grzyby albo konsole :) Więc jeśli chodzi o kolekcje na CD to bardzo cieżko. Osobiscie szukam i ryje wręcz gdzie mogę za zbiorami na VHS właśnie :) już nawet po znajomości miałem spotkanie z kolegą z klasy z podstawówki który jest wysoko postawiony w Policjii i byłem z nim na spotkaniu odnośnie softu zarekwirowanego na giełdach, stadionie dziesieciolecia itp niestety policja z braku miejsca komputery oddawała bez twardych dysków, a płyty po kilku latach max 2 od sprawy poszły do niszczenia utylizacji. Chyba że na nią nie trafiły bo również tak się mogło zdarzyć tylko czy ktoś to jeszcze teraz by trzymał. Więc ten trop jest już spalony chyba że ktoś ma inne dojścia do sprawy z Policją. Pozostają jedynie stare znajomości z giełd bazarow starzy piraci itp może ktoś ma jeszcze gdzieś soft zabunkrowany płyty CD nie zajmują dużo miejsca gorzej z kasetami VHS ja szukam cały czas :)

morph123 ja mam takie zestawy płyty były tak zwane warszawskie oraz poznańskie w zaleznosci z jakiej giełdy zgrywane dałem za nie wtedy majątek :) każda skladała sie z 16 plyt CD w 1997 lub 1998 kupilem je za 3000zl i mam do dzisiaj :D wtedy moja wyplata to 900zł aby pokazac jak dużo to było kasy. Na płytach było najwięcej użytków i gier wszystko spakowane dms-em scenowych rzeczy było bardzo mało. Scenowe rzeczy to jako swapper sam sobie nagrywałem ale to w okolicach 1999 roku kiedy kupiłem nagrywarke x2 do Amigi niestety dużo softu scenowego przepadło tzn zostało sprzedane razem z amiga w 2001 roku. Amiga 1200 poszła do Konina razem z całym softem zostawiłem sobie jedynie te 32 płyty oraz swoje jakies osobiste nagrywki na których było troszke sceny ale takie "strikte" zgrywanie z HD na płyty to co dostawałem od ludzi przepadło. Żałuje że nie zrobiłem sobie kopi tych płyt ale brakowało kasy. 1 pusta plyta wtedy to koszt 7 - 9 zł wiec paczka to 70 - 90zł człowiek wtedy młody szczyl to kase tracił na inne rzeczy niz kopie jakiś tam bezsensownych płyt :) a były tam naprawde perełki jako swapper w latach 1996-2000 zgromadziłem sporo softu a kontaktów miałem ok 150 :D w kraju i zagranicą :D pozdro



Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 00:59:13 przez francdt
[#76] Re: Poszukiwane produkcje

@francdt, post #75

Te Twoje 32 płyty to prawdziwy "biały kruk" - nie sądzę żeby wiele bylo jeszcze takich pełnych kolekcji z czasów giełd komputerowych... zrób obraz i wrzuć gdzieś w chmurę by ocalić taką kolekcję od zapomnienia... kurcze ktoś musiał włożyć w przygotowanie takich płyt i programu sporo pracy i to jeszcze w "tamtych czasach" gdzie dostęp do praktycznie wszystkiego był bardzo ograniczony.
Chetnie przejrzałbym takie zbiory.
[#77] Re: Poszukiwane produkcje

@francdt, post #75

Ty, może zrób jakąś zbiórkę, i zapodaj nam takie zbiory. Ja chętnie bym się łapał.
[#78] Re: Poszukiwane produkcje

@mailman, post #1

Może wie ktoś dlaczego nie działa http://janeway.exotica.org.uk/ napiszcie gdzieś, pomóżcie to uruchomić.
Czy ma ktoś z was zapisane informacje o wszystkich grupach z tej strony ?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2020 04:01:59 przez rgrg2
[#79] Re: Poszukiwane produkcje

@mailman, post #1

Dzień dobry.
Podłączam się pod wątek.
Myślę, że wielu z Was w latach "90 miało okazję słyszeć zmiksowane reklamy. Nie pamiętam tylko czy był to track odtwarzany z dyskietki po umieszczeniu jej w stacji czy moduł do protracker'a.
Znaleźć tego nie mogę. Proszę o pomoc. Coś mi świta, że były dwa lub 3 takie twory na Amigę.

Dziękuję.
[#80] Re: Poszukiwane produkcje

@TUPCOM, post #79

Czy chodzi ci o dżingle z radia w postaci sampli?
Mam coś takiego od lat w postaci MP3.

Czy pamiętasz może jakieś konkretne słowa które w tym padały?
[#81] Re: Poszukiwane produkcje

@ZbyniuR, post #80

Było coś takiego : on jest szczęśliwy... Oczywiście można temu zaradzić....
Tyle pamiętam.
[#82] Re: Poszukiwane produkcje

@TUPCOM, post #81

To tego akurat nie kojarzę. A w necie miksów reklam zatrzęsienie, ale większość to filmowe a nie audio.
[#83] Re: Poszukiwane produkcje

@ZbyniuR, post #82

Tak, wiem.
Jednak ja szukam tych, które można było odtworzyć na Amidze.
[#84] Re: Poszukiwane produkcje

@TUPCOM, post #83

Mam jakieś ze 3 z lat 90 ale w mp3, akad je mam na Ami nie pamietam :)
[#85] Re: Poszukiwane produkcje

@mikecios, post #84

Czy mógłbyś wysłać mi ten materiał na mail?
[#86] Re: Poszukiwane produkcje

@TUPCOM, post #85

Masz tutaj dwie części
Cat/KTS-Reklamy
1
[#87] Re: Poszukiwane produkcje

@TUPCOM, post #85

Poszło
[#88] Re: Poszukiwane produkcje

@mikecios, post #87

A ja szukam prodki "scenowej" której nie widziałem ze 25 lat. Chodzi mi o zrippowany niepełny kawałek Helloween - Dr.Stein zajmujący jedną dyskietkę, odgrywany po trackach, do tego badziewny obrazek szt. jeden. Ktoś, coś...
[#89] Re: Poszukiwane produkcje

@waldiamiga, post #88

Jak badziewny to może to prodka z st ?
[#90] Re: Poszukiwane produkcje

@exolon, post #86

Dziękuję.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem