Aktualno¶ci Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#571] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #570

Faktycznie niezły kawałek, nie znałem go¶cia. Jeste¶ niezmordowany w wyszukiwaniu tych Protrakerowych perełek!

Postanowiłem sprawdzić, czy Prophet nadal co¶ robi i okazuje się, że tak: Prophet na Spotify. To taki kanoniczny Wyspiarski deep housik spod znaku Jimpstera, jak kto¶ lubi polecam. Ha, się okazuje, że jeden jego track miałem w ulubionych od wielu lat, nie wiedz±c nawet, że autor ma cokolwiek wspólnego z Amig±!
[#572] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Jazzcat, post #571

Dzięki, za uzupełnienie. Nie miałem pojęcia o nim od tej strony. A więc te klubowe inklinacje nie były wcale przypadkowe. Mnie się ten kawałek kojarzy z czym¶ czego słuchałem trochę po 2000 roku i ze składankami na których przelatywał czasem atJazz (czyli wiadomo kto) z tego typu utworami: atJazz - Wutchbender.

A jeszcze przy okazji - zacz±łem wstępnie eksperymentować z przegl±darkow± wtyczk± do zawężania stereofonii w filmach na Youtube (i nie tylko), które s± zrzucone w hardkorowym Amiga Stereo. Może być pomocna gdy słucha się na słuchawkach, ale na gło¶nikach czasem też. Na razie to wersja eksperymentalna, bo zakładam usprawnienia i dostrojenia w przyszło¶ci. Ale co¶ tam już działa i można popróbować sobie na Firefoxie: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/monobass/
1
[#573] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #572

Pobawiłem się dzisiaj Twoj± wtyk± i muszę przyznać, że pomysł zajebisty i aż dziw, że nikt wcze¶niej na co¶ takiego nie wpadł! Główn± maszynę mam oczywi¶cie podpięt± do miksera i w razie potrzeby monofonizuję sobie dema z YT, ale w przypadku laptopa Twoje rozwi±zanie ma sens. Jak dokładnie działa MonoBass i czy będzie można okre¶lać częstotliwo¶ć, od której sygnał zostaje zmonofonizowany? Zauważyłem też drobne artefakty - czasami pojawia się jakby lekki flanger (ale to może być akurat zasługa autora filmu, który na własn± rękę bawił się w poszerzanie stereo) i delikatnie zmienia się balans częstotliwo¶ci, tak jakby ¶rodek pasma się odrobinę zniekształcał.
[#574] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Jazzcat, post #573

Dzięki za te¶cik i opinię. Tak, charakterystyka się zmienia i wynika to ze sposobu w jaki teraz wewnętrznie przetwarzany jest sygnał. Mianowicie przez zastosowanie dwóch filtrów: HP i LP dla sygnałów ¶rodkowego i po bokach. Ale powinno dać się to zrobić na jednym filtrze + odwrócenie polaryzacji by przefiltrowany sygnał odj±ć od tego który pozostaje stereofoniczny. Tylko nie mam teraz czasu obczajać jak to zrobić we wtyczce do przegl±darki. Tak mi się wydaje, że to powinno wyeliminować czę¶ć niechcianych efektów ubocznych. Wydaje mi se, że kiedy¶ wspominałem Ci o wtyczce TP BassLane, która służy do tego mniej więcej tego samego i tam nie ma tych problemów - więc na pewno da się. Jeszcze kiedy¶ z tym poeksperymentuję. Poniżej filmik z jak to brzmi na tamtej wtyczce. Tak, docelowo chciałbym dodać możliwo¶ć regulacji podobnie jak w BassLane, ile komu pasuje tego monofonizowania. Jeszcze do tego wrócę.



O ile Hitler.ru pozwoli.
1
[#575] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #574

Nie wiem, co to za moduł muzyczny, ale fajny jest szeroki u¶miech

[#576] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mmarcin2741, post #575

Tytuł podany jest w opisie filmu szeroki u¶miech
[#577] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@AmiClassic, post #576

Ja też mam taki pokój tylko z lepszym sprzętem.
[#578] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #570

pomysł Moduł Whiskasa "Wild and/or refreshed" jest bardzo ciekawy pod k±tem technicznym, a mianowicie sposobu uzyskania efektu otwierania/przymykania filtra. Jest to kombinacja krótkich impulsów, tempa oraz manipulacji wysoko¶ci± dĽwięku. Nie jest to zbyt praktyczne i do zastosowania wszędzie, ale bardzo kreatywne.

[#579] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #578

Wła¶ciwie to udało mi się nieco ten pomysł stunningować i uzyskać też nutki o innych wysoko¶ciach :)

[#580] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #579

[#581] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #578

Progrocka chyba jeszcze nie było? No to jest:

Greippi/Limbo - "New_Deal":
http://amp.dascene.net/downmod.php?index=133593

(link prosto do Ampa, bo na jutubie nie ma)
[#582] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #581

Dopiero się zorientowałem, że dzisiaj wypada dzień metalowca. Wcze¶niejszemu modkowi bliżej niby do metalu niż do diskopolo, ale jednak trochę jeszcze brakuje. Więc będzie jeszcze taki kawałek obrazkiem z tematycznym z niniejszej okazji super


Doh - Sue Yin Dumb Dream

1
[#583] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #582

Gadiator "By The Piano (unf.)" - dedukuj±c po nazwie i długo¶ci utwór nieukończony. Krótki, ale przyjemny.

[#584] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #583

"Whaler" by Deelite

Zawsze mi się podobał klimat i te przestrzenne tematy. Wiem, sporo sekwencji, ale czysto trackerowa robótka również obecna.

Na YT sroga separacja, więc polecam Ľródło.

[#585] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #583

Nóżka się giba przy

Pirat - No Understanding

1
[#586] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #585

Trochę melodyjnego oldskulu, chociaż kawałek względnie nowy (2000).

1
[#587] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #585

Fajny moduł dzi¶ słyszałem https://www.youtube.com/watch?v=JEWuESAms4Q

Ups... nie ten link. To przecież nie moduł


Jogeir - Guitar Slinger

[#588] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@advantage, post #90

Kurcze, szukam demka z tym modułem, w sumie to był slideshow zdjęć.
Pamięta kto¶? Byłbym wdzięczny :)
[#589] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@karolb, post #588

Może to: link?

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 20:09:28 przez AmiClassic
[#590] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@AmiClassic, post #589

O dzięki wielkie dobry człowieku OKOKOK
[#591] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #587

Na przełomie wieku, w RMF był niejaki Monter, który w jakiej¶ swojej audycji wieczorem, gdzie wszyscy prowadz±cy się cały czas ¶miali z byle czego, od czasu do czasu wł±czał amigowe moduły. Głównie jakie¶ techno. No i pamiętam że pu¶cił Guitar Slinger Jogeira. Trochę byłem w szoku, że akurat to pu¶cili, bo audycja była co¶ bardziej na ravey z bardzo modnym wtedy The Prodigy. Ciekaw jestem czy kto¶ to jeszcze oprócz mnie pamięta, lub rozpoznał co oni jeszcze tam amigowego wtedy grali? Rok gdzie¶ pomiędzy 1996 a 1999.
[#592] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Ralpheeck, post #591

Program w RMF nazywał się JW23. Prowadz±cy to Marcin Jędrych i Marcin Wrona, a po odej¶ciu jednego z nich Witold Odrobina. Pamiętam jingle Montera i konkurs "Czułe ucho", ale amigowskich modów niestety już nie pamiętam :(
Swoj± drog±, miło powspominać.


Ostatnia aktualizacja: 24.05.2022 22:09:06 przez zyga64
[#593] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #587

Taki ładniutki kawałek na wieczór

Vocal - The Rebels Return

1
[#594] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #593

Taki modek o nieokre¶lonym tytule z intra 96 KB grupy Enigma "Coder Wanted Desperately" z 1992 roku, z fajnym refrenikiem autorstwa Herculesa & Razy.

[#595] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #594

Furmanka na lato "Summerwagon" by Fudge.

[#596] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #595

[#597] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mmarcin2741, post #596

A co to ma wspólnego z Amig± i modułami?
[#598] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@AmiClassic, post #597

Dj Bobo był Amigowcem.
[#599] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mmarcin2741, post #598

[#600] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #595

hide2
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem