Aktualno¶ci Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#391] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Korni, post #388

Fajny. Takie co najmniej dwa mody w jednym. Skojarzył mi się z tym:
Blue Fox + Prophet (Subject) - go funk yourself
[#392] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #390

[#393] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #392

69KB szczęka opada!
[#394] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #393

[#395] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Dorian3d, post #394

Ale to nie mod!


To jest mod (tym razem nie youtube, bo brak). 52 KB pokłony

Essential Sound - Hagvar
[#396] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #395

Czasem muszę się upewnić czy to aby nadal 4 kanały
[#397] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #396

superfrog_world4_gbx_remix.mp3

którego¶ dnia obudziłem się i na uszach miałem znajom± melodyjkę. już po godzinie zaczęła mnie ona irytować. powstały z tego dwa problemy: co to jest? i jak się tego pozbyć. Siedz±c w kiblu dostałem ol¶nienia. Ta melodia jest z Amigowego SuperFrog'a. Pomy¶lałem, że poszukam czy istniej± jakie¶ warte uwagi remiksy. Niestety to co znalazłem w sieci było to nazywaj±c lekko słabe. Więc po¶więciłem dwie weekendowe noce (wreszcie miałem błogi spokój) i napisałem co mi ¶lina na klawiaturę przyniosła. Pozdro.
[#398] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #396

[#399] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #398

[#400] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #399

[#401] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #400

Co¶ w sam raz do rozbrojenia ¶wi±tecznej atmosfery
[#402] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #401

Skromny a złoty
[#403] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@groovebox, post #397

[#404] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ted, post #403

[#405] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #402

[#406] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #405

[#407] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #406

No a reszta ludzi gdzie? Nikt więcej nie znajduje spoko modułów?
Szkoda, bo dzięki temu w±tkowi znalazłem dużo perełek, ale w±tek jakby już tracił na popularno¶ci ostatnio :(
[#408] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Ralpheeck, post #407

Nie stracił tylko ja na przyklad nie mam czasu nic wrzucac z domowych zbiorów ale ¶ledzę co nogorg dzielnie zapodaje ;)))
[#409] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #406

Nie mogłem się zdecydować który kawałek Mutleya wrzucić, to s± dwa

[#410] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #409

Dzisiaj znowu podwójnie: "Throw a Bomb" by Twins. Naprawdę twins :)
[#411] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #410

Czy kojarzy kto¶ tę muzę?
https://www.youtube.com/watch?v=LPfp4bqAPFk
[#412] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #411

podchodzi pod Jean-Michel Jarre
[#413] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@Norbert, post #412

No tak podchodzi, ale przestałem ¶ledzić jego twórczo¶ć na¶cie lat temu, a od tamtej pory nagrał ze 30% swoich albumów, których nie znam.
[#414] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@ZbyniuR, post #411

To nie Jean Michel Jarre, nie jego jako¶ć instrumentów, kompozycji i wykonania, to jest bardziej ciosane, niż jego dopieszczone, harmonijne utwory. To nawet nie jest cover niczego z jego utworów, tylko jaka¶ aranżacja stylizowana na jego twórczo¶ć z okresu Oxygene czy Equinoxe poprzez użycie charakterystycznych i podobnych sampli. Może zadaj w komentarzu pod filmem pytanie o utwór. ;)

EDIT: Konkretnie to jest podobny do utworu Oxygene VI.

Też EDIT: Jest spora grupa fanów Jarre-a będ±cych jednocze¶nie kompozytorami czy aranżerami na syntezatory, którzy chętnie robi± remiksy, aranżacje lub utwory własne wzorowane na stylu Jarre-a. Moim zdaniem to może być co¶ z tej kategorii.

Interesuję się w pewnym stopniu tym tematem to pomy¶lałem, że pomogę Ci jak umiem. :)

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 20:33:43 przez CJ Warlock
[#415] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@CJ Warlock, post #414

W rzeczy samej :D Shazam rozpoznal to jako "born to do this basti lourenz remix"
i jak sobie sprawdzicie shazamem i posłuchacie to faktycznie głowny motyw jest z tego kawałka z domieszk± Michaela ;)

A tak po Amigowemu to dzisiaj co¶ relaksuj±co-mrocznego :P
Miałem jaki¶ Amigowy mod Jarrowy wrzucić ale ten akurat mi się nawin±ł na ucho :)
[#416] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mikecios, post #415

Prawie cały rok mi zszedł na do¶ć intensywnym słuchaniu modułów i doszedłem do momentu, kiedy nasycenie materiałem mam już pełne. Dla mnie więc pora zmienić repertuar dlatego ze swej strony w±tek skonkluduję linkiem, który już wrzucałem w innym miejscu, do Protracker Modules Gpack'a który jest w zasadzie rezultatem tego słuchania, a słuchanie było rezultatem jego składania.

Aby tradycji stało się zado¶ć zostawiam film, tym razem z Amig± i modułem w tle, choć nie czterokanałowym ale za to Octamedowym.


_boor!
[#417] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #416

Fajny moduł dzi¶ słyszałem... ale nie pamiętam jaki. Niechajże mi kto¶ przypomni co to za amigowy kawałek leci w intrze (zaraz po tych wybuchach), bo od paru dni zachodzę w głowę

https://youtu.be/a6wvSRv2JFc?t=19
[#418] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #417

Skoro Ty kopalnia wiedzy mod-owej nie wie co to za kawałek to pozostaje spytać autora filmu =]
[#419] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@mikecios, post #418

Może nie będzie innego wyj¶cia. Ale jestem przekonany, że to bardzo znany kawałek. Tylko fragment tak krótki, że trudno skojarzyć.
[#420] Re: Fajny moduł dzi¶ słyszałem

@nogorg, post #419

Wcale a wcale bym się nie zdziwił gdyby¶ miał ten kawałek gdzie¶ u siebie zachomikowany.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane s± tzw. cookies (ciasteczka). Służ± ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jeste¶my zobowi±zani do poinformowania Cię o tym w wyraĽniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przegl±darki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem