Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Muzyka
[#601] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@nogorg, post #600

Ha, ha - sympatyczna "rzeźnia" OK
[#602] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@BULI, post #601

[#603] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@mrcha_67, post #546

Ostatnio kupiłem paczkę dyskietek. Wśród nich było kilka dyskietek "moduły". Zgrałem, spakowałem i wrzucam. Może to bardzo znane moduły, a może ktoś właśnie któregoś szukał? Miłego słuchania
link
[#604] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@nogorg, post #600

Dzisiaj bez tradycyjnego linka do Youtube, bo nie ma tam kawałka, który chciałem wkleić. A jest to "Raver's Trance" autorstwa Antica (PL). Za to podaję link do jego profilu na AMPie, bo jest tam tylko siedem modków, a każdy na swój sposób ciekawy. Z tego co widzę to stworzył je w latach 1994-1996.

Link do AMPa
[#605] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@nogorg, post #604

Podają, że z naszego łez padołu zeszło się znanemu francuskiemu muzykowi Maf'owi. Nie pozostaje nic innego jak uhonorować ten fakt symboliczną chwilą ciszy i kilkoma chwilami jego modków.



1
[#606] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@nogorg, post #605

The Warlock - Guitarous

1
[#607] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@nogorg, post #606

Dzisiaj moduł z dołączonym do niego intrem (bo czemu nie, skoro dają?) z 1995 roku. Ciekawostką jest to, że to jeden z tych rzadkich utworów, które robią dobry użytek z amigowej stereofonii.

Maza - Bonampak

[#608] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@nogorg, post #607

Shout - Spiral Mechanism (1995)

[#609] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@nogorg, post #608

Ok, ponieważ trochę znudziło mi się cedzenie pojedynczych kawałków to dzisiaj taki półgodzinny secik z jesiennych kawałków dla zwolenników depresji i fanów smutaskowania.



W seciku są same czterokanałowe kawałki. Chyba wszystkie sprzed 1995 roku. Minimalna ingerencja w brzmienie, lekkie wyrównanie tu i ówdzie.
[#610] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@nogorg, post #605

Bardzo smutna wiadomość z Mafem, bo chyba ktokolwiek lubi mody to musiał prędzej na niego wpaść i coś polubić.
Miał swój styl, aspartame.mod i !Bao!Bao.mod są w paczce moich ulubionych :(
Jakoś inaczej jego mody brzmią po tym newsie :(
[#611] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Ralpheeck, post #610

ELYSIUM JESTER -daje rady dalej po 30 latach ;)



Ten też spoko:

Stardust Memories by Jester.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2022 09:35:31 przez Hubez
1
[#612] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Hubez, post #611

1
[#613] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Easy_Rider, post #612

Świetny "secik" OK
[#614] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@BULI, post #613

JazzCat - Electric City:

[#615] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@nogorg, post #609

Dokładnie 30 lat temu odbywało się The Party 3 i to chyba dobra okazja, żeby przypomnieć sobie tamto music compo. Było niezłe. Sporo kawałków gitarowych - blues, rock, funk, wygrał oczywiście miszcz Moby (miażdząca przewaga).

Playlista:

00:00 Defined as a Mess by Jason / Lemon. (6th place)
01:52 Jammin' in the Wind by Braintumour and Heywood / Stone Arts (8th place)
05:17 Elekfunk by Moby / Sanity (1st place)
08:17 Fuckthenons by Chromag / DCS (11th place)
09:57 Blow-up by Arios & Feyd / Delight (3rd plaxe)
11:53 Hideaway Blues by Chorus & Sid / Razor 1911 (2nd place)
13:46 Banana Split by Dizzy / CNCD (24th place)
15:16 Defloration by Emax / TRSI (17th place)
18:29 No corners by The Master / Silents DK (9th place)
21:45 World of Spirits by Sowel & Prime / Razor 1911 (10th place)
23:54 A Shade in Waiting by Fash / Indy (12th place)
28:38 Kenmare River by Doh / Cryptoburners (4th place)



Ostatnia aktualizacja: 28.12.2023 14:25:25 przez Jazzcat
2
[#616] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Jazzcat, post #615

30 lat... co to jest w amigowym świecie. Raptem 2-3 obietnice temu.
Przypomnieć to sobie nie przypomnę (bo dopiero w 1994 kupiłem Amigę), ale jakoś The Party 93 często się gdzieś przewijało tak jakby było jakieś wyjątkowe. Nigdy nie sprawdzałem dlaczego miałoby być wyjątkowe ale już po music compo widzę dlaczego. Absolutnie legendarne utwory, które słuchało się wiele razy i zawsze bez świadomości, że konkurowały ze sobą na jednej imprezie.
Przy okazji zerknąłem też jakie dema wtedy wystawiono i jeszcze bardziej zrozumiałem dlaczego było to wyjątkowe party. Pierwsze cztery dema absolutnie kultowe (chociaż może nie w tej kolejności).
1
[#617] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@MDW, post #616

Yep, sporo fajnych rzeczy się wtedy ukazało. Na The Party 3 wystawiali również Polacy - interka Investation i Alchemy na wysokich miejscach. Niewiele zabrakło, a demo Impulse 2 też by poszło w compo, ale z tajemniczych powodów tak się jednak nie stało (będzie o tym w kolejnym odcinku historii amisceny!).

A jak ktoś chce poczuć klimat to tu filmik z TP3 - są fragmenty konkursów, m.in. intro compo (widać fragment prodki Investation) i music compo:

1
[#618] Re: Fajny moduł dziś słyszałem

@Jazzcat, post #617

Adventure by Sebek (jeden z modułów zawartych w zinie Necronomicon#1)

http://janeway.exotica.org.uk/release.php?id=44360

Nadaje dobry klimat podczas czytania ok, racja
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem