Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Grafika, Ludzie, Muzyka, Party
[#31] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #29

Zapytaj TR czy przyjeżdzą z całym rzędem Amig czy bardziej na luzie ;)
[#32] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #29

Nigdy nie robiliśmy rezerwacji, bo ciężko przewidzieć kto ile sprzętów przywiezie i jaki będzie układ sali (np. ile stołów zapewni SM GAK). Zasada ogólnie jest prosta - kto wcześniej przyjedzie, rozstawia się gdzie chce. Kolekcje Toma Raina, Pitera K. czy naszego muzeum mają oczywiście minimalny priorytet, bo są przekrojowe (np. wszystkie modele), uporządkowane i opisane - to daje odwiedzającym możliwość dobrego zapoznania się np. z niewidzianym wcześniej modelem. Z drugiej strony, chcemy by główna sala "żyła", więc zapraszamy tam właśnie i z pojedynczymi egzemplarzami - duzi wystawcy zwykle "kompresują" się w kilku warstwach i miejsce dla innych zapewne się znajdzie.
[#33] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #32

Okej. Jak przyjadę w czwartek wieczorem to ktoś mnie wpuści, czy będzie to przegięcie? ;)

EDYT: A oczywiście zależy mi głównie dlatego, że chciałbym by na tych moich Amigach moja gra się wyświetlała. O ile ją skończę na czas, hyhy.

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 22:22:46 przez teh_KaiN
[#34] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #33

Spoko, coś poradzimy :) Martw się raczej projektem, logistykę lokalną ogarniemy :)
[#35] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #1

Jak zapewne już zauważyliście w newsach na stronie głównej i SCENA.ppa.pl - w tym roku, chyba pierwszy raz na północy PL, będzie można usłyszeć i zobaczyć na żywo KATODa i MotionRide, i to z pewnymi niespodziankami szykowanymi specjalnie na tą okazję!



To już za dwa miesiące! Będzie się działo! szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2017 20:08:57 przez sachy
[#36] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #35

Będę. Moduł (tak, ProTrackerowy moduł, pierwszy od wielu lat) mam gotowy. Muszę jeszcze przygotować chipa na Atari. :)
[#37] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #36

O, to ja w sprawie Chip Compo.

Platformy inne niż wymienione w punktach 34 i 35 zostaną zakwalifikowane do odpowiedniej kategorii konkursowej na podstawie rodzaju architektury, wydajności, możliwości graficznych i muzycznych


Wiem, że dopuszczone jest C64, Atari XL/XE - 8bit
Dodatkowo amigowy AHX/FC + Atari ST - 16bit

Czyli mogę przyjąć, że sprzęt maksymalnie 16bitowy, z dźwiękami generowanymi specjalizowanym układem/układami, bez użycia sampli, będzie dopuszczony? :)
[#38] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #37

Śmiem wątpić, że organizatorzy zgodzą się na takie numery - tego typu pytania przypominają te z niezliczonych dowcipów o studencie i profesorze. :)

To jest podchwytliwe pytanie, bo tak naprawdę powinieneś zapytać o KONKRETNY sprzęt a nie kombinować na zasadzie "ha, mam stary ale wyrąbisty syntezator, wszystkie dźwięki są generowane przez specjalistyczne układy, syntezator jest oparty o 16-bitowy procesor, więc wystawię na nim muzę na chip compo". :)
[#39] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #38

Wiesz, ale może Ace chce napisać muzę na starą pralkę wirnikową z wielkim bębnem :)
[#40] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Jazzcat, post #39

Stara pralka wirnikowa z wielkim bębnem van Klompa? :)
[#41] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #40

Sęk w tym, że nie mam na myśli konkretnego sprzętu jescze.
Badam grunt, na ile sobie można pozwolić :)
[#42] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #41

To może tak:

- C64, Atari XL, Atari ST (nie STe) = wiadomo
- AHX, FutureComposer = softsynth rodzi problemy, no ale okej. FutureComposer bez sampli oczywiscie

- Gameboy (classic/color) = spoko? Ma 1 kanał krótkich customowych fali
- NES = spoko? Oczywiście bez kanału ADPCM
- Adlib = spoko? Synteza FM
- MegaDrive = spoko? FM + 4-kanałowy PSG, bez kanału PCM
- Protracker MOD używający wyłącznie prostych fal = spoko? AHX działa teoretycznie tak samo ;)
- Cinter by Blueberry/Loonies = spoko? Synteza prostych fal zupełnie jak AHX
[#43] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Jazzcat, post #39

Stara pralka wirnikowa z wielkim bebnem daje dobry bas... to by bylo nie fair wzgledem piszczaco-pikajacej konkurencji ;)
[#44] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #42

"NES = spoko? Oczywiście bez kanału ADPCM"
"FutureComposer bez sampli oczywiscie"
itp. :)

Zadam więc takie (retoryczne) pytanie - czy na RiverWashu można wystawić w Tracked MSX utwór napisany DigiBoosterze Pro? DBM? Ale "oczywiście bez użycia DSP"? :) Nie - żeby uniknąć jakichkolwiek problemów, dmuchacie na zimne i od razu wykluczacie DBM-a. Dlaczego więc kombinować w przypadku LoadError?
[#45] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #44

A co ma piernik do wiatraka...
Każde compo ma własne zasady, toteż właśnie dopytuję o LoadErrorowe, bo są nie do końca sprecyzowane (a raczej - co jest jasno napisane - doprecyzowywane są po konkretnym zapytaniu, co też właśnie czynię.)
[#46] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #45

A co ma piernik do wiatraka...

To, że wiatrak może być z piernika. :)

Na pozostałe pytania rzeczywiście niech odpowiedzą organizatorzy.
[#47] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #46

Dzięki za tę małą dyskusję - finalizujemy sprawy aktualizacji "compo rules", dogadujemy różne aspekty i postaramy się wkrótce udostępnić ich pełny zestaw. Jak to jest ogólnie przyjęte - w sprawach niejasnych i nieprecyzyjnych najlepiej jest odezwać się bezpośrednio do organizatorów. Wszelkie konkretne sugestie na pewno weźmiemy pod uwagę. ok, racja
[#48] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #47

No i super :)
Czekam zatem na full rulesy. Miałem też właśnie pisać żebyście udostępnili, nawet jeśli są kopią z poprzednich lat, bo jednak do tych z 2015 musiałem się przez Googla dokopać :)
[#49] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #48

Aż tak źle nie jest z poszukiwaniem poprzednich lat, zostawiłem wersje całych stron z poprzednich lat:
2014.retrokomp.org
2015.retrokomp.org
Sachy kończy aktualne zasady.
[#50] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Raybeez, post #49

Raczej polecam poczekać na aktualizacje (a nie grzebać w googlowych śmietnikach ;)), bo są pewne zmiany. Pracujemy pełną parą i opublikujemy je wkrótce. Ze względu na dociekliwość zainteresowanych - chcemy podać jak najbardziej jasne i precyzyjne zasady. Cierpliwości.
[#51] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #1

Hej,

Przekonałem żonę do pomysłu, zaczynam sobie organizować urlop, nocleg i przejazd..

Powiedzcie mi proszę, macie jakiś ogólny harmonogram? Żebym wiedział na którą warto wyjechać na party i o której zacząć wracać etc.

Dzięki!
Kokos
[#52] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Sokok, post #51

Na party zawsze najlepiej przyjechać jak najwcześniej a wyjechać jak najpóźniej.
[#53] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #52

Tylko, że to moja pierwsza tam wyprawa i nie wiem nawet od której wpuszczają a od której wykopują.
[#54] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Sokok, post #53

Impreza zaczyna się w piątek (20.10), bramy otworzą się ok. 9-10j rano. Program wystartuje w okolicach popołudnia i trwać będzie gdzieś do północy - sobota bardzo podobnie. Zamknięcie imprezy w niedzielę, w okolicach 13-14j. Na miejscu jest sleeping-room dla zmęczonych, prysznic, parking. Po otrzymaniu indentyfikatora (czy opaski) można spokojnie wychodzić i powracać na imprezę dowolną ilość razy. To typowy schemat party, popytaj kogoś kto był już na podobnych. Pozdrawiam!
[#55] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #54

Dzięki, podobnie jak na AmiParty. Wiem już co i jak.
[#56] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #52

Na party zawsze najlepiej przyjechać jak najwcześniej a wyjechać jak najpóźniej.


Jeżeli żona i wątroba pozwolą :)
[#57] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #52

Na party zawsze najlepiej przyjechać jak najwcześniej a wyjechać jak najpóźniej.


Zgadzam się w 100%. W ten sposób czas spędzony w podróży proporcjonalnie zmniejsza się w stosunku do czasu spędzonego na party.

Poza tym Gdańsk* to ciekawe miejsce nawet gdyby jeszcze bramy party place były zamknięte (albo gdy party się skończy). Warto więc rozważyć przyjazd np. dzień wcześniej, na miejscu załatwić sobie nocleg, pozwiedzać chwilę, wyspać się i rano przyjść wypoczętym. Zdecydowanie milej, niż być zmęczonym po podróży.

* dotyczy też innych duże miejscowości, w których organizowane są parties.
[#58] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #29

Ja jeszcze nie wiem co wezmę :P
Nie będę wszystkiego podłączał, może 3-4 maszyny jedynie (A1200EBox, A3000D, A3000T i A4000D - o ile uporam się z przegrzewaniem się bebechów po naprawie mediatora).
A czy resztę jako ciekawostki wezmę to się zastanowię - nie chcę zapieprzyć sobie samochodu, chcę się kulturalnie przejechać, a i szkoda mi nerwów potem.

Jeszcze nie wiem, ale może już w czwartek przyjadę :)
[#59] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@baderman, post #56

Heh ja już z żoną miałem pierwszą przeprawę. Niestety dla niej postawiłem sprawę jasno - te 3 dni to świętość i nie ma najmniejszego prawa głosu do veta :)
[#60] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #44

XTD: Można. W Streaming Music .

A na poważnie - nad tymi rulesami (mówię teraz z perspektywy ex-organizatora) była w ubiegłym roku sroga debata (żeby nie było: z udziałem wielu aktywnych scenowych muzyków). Możemy zrobić kolejną nad mazurskimi jeziorami / w Grotnikach / combo :)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem