Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Grafika, Ludzie, Muzyka, Party
[#151] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@jokov, post #150

Hrw i Arson wyjezdzaja jutro rano autem ze Szczecina.


Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 18:28:20 przez sordan
[#152] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sordan, post #151

Arab też jest z okolic.
[#153] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #152

cały czas mój opłacony nocleg od dzisiaj do niedzieli 50m od party czeka na chętnego po ca ma sie zmarnować koleś mi kasy nie odda zapłacone już ponad miesiąc temu (240pln ) wiec może ktoś skorzysta a gdyby jeszcze coś wpadło kasy dla mnie to już super :)
[#154] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@francdt, post #153

patrz komentarz #148
[#155] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@kiero, post #154

Szukalismy noclegu na 3 osoby, ten jest na 1 osobe wiec zabookowalismy juz na szybko inny, dlatego wciaz oferta od francdt jest aktualna.
[#156] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@francdt, post #153

jakbym miał nocleg, to bym te paliwo przebolał już, jak nie ma chętnego to wziąłbym, tak żeby się nie zmarnowało :D
[#157] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #149

Pierwsze słyszę, żeby ktoś nie przyjechał na party, bo jest chory. Bym się wręcz zdziwił, gdyby ktoś zupełnie zdrowy przyjechał na party. :)


Prawda, a jeśli ktoś jednak przyjedzie na party zdrowy, to do domu wróci i tak chory ;) Więc na jedno wyjdzie.
[#158] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@slay, post #157

Do sponsorów nagród rzeczowych dołączył równeż Willy/Lamers^retro-cloud.eu ofiarując nam moduł SKUNKBOARD do ATARI JAGUAR. Serdeczne dzięki Willy!!!
[#159] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #158

Jest jeszcze szansa na podesłanie amigowej grafiki?
[#160] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Schizo_, post #159

"Jest jeszcze szansa na podesłanie amigowej grafiki?"

Kurcze, musiało być Ci ciężko na studiach


Może ktoś zapodać rezultaty i GFX i Music entries?
[#161] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Ralpheeck, post #160

Ja poproszę o wyniki z Gamedev Compo.
[#162] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Andrzej Drozd, post #161

Niedługo będą razem z całością wyników imprezy... cierpliwości ;)
[#163] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Ralpheeck, post #160

Kurcze, musiało być Ci ciężko na studiach

Eee nie, studiowało się fajnie tylko nauka czasem w tym przeszkadzała ;)
[#164] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Andrzej Drozd, post #161

Już się przewinęły w wątkach
[#165] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@twardy, post #162

Po pijaku przepierdzielilem koszulke, ktora kupilem :( Czy przypadkiem nie zostaly Wam jeszcze jakies sztuki? Chetnie przytulilbym jeszcze jedna XL.
[#166] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sordan, post #165

http://www.xtd.evil.pl/rozne/le2017.zip

Trochę fotek. Ale bez przesady - nie chciało mi się robić zdjęć. :)
[#167] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sordan, post #165

Jakaś koszulka wisiała na poręczy schodów przed GAKiem w sobotę rano ;)
[#168] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #1

Pan Szafa z grami popełnił takie coś:

link

:)

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 13:33:13 przez Daclaw
[#169] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Daclaw, post #168

0:47 - mistrzowski komentarz, jakby wykuty na blache, a pewnie byl wypowiedzany na spontanie :)

2:27 - druga mistrzowsta wypowiedz: w serduszkach



Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 13:38:34 przez sordan
[#170] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #158

Megaimpreza!!! Spodziewałem się, że będzie dobrze, ale nie że aż tak. 2 lata temu udało się zrobić najlepsze polskie Amiga compo od 15 lat, a w tym roku… To, co wydarzyło się w tym roku to kompletne szaleństwo. 14 produkcji! W tym kilka na światowym poziomie. Kiedy ostatnio zdarzyło się coś podobnego; chyba trzeba by się było cofnąć głęboko w minione stulecie.

Niesamowite demka KK i Carriona, intro Sachy’ego z zajebistą muza by MccNex, wreszcie „normalna” prodka Dreamweb, kolejne craptro Mandiego i Daktiego, które wygląda lepiej od wielu „poważnych” produkcji, powrót Joker Team (na razie na ZX, ale są plany amigowe)… Poza tym wysoki poziom kompotów graficznych, świetny jak dla mnie futurebassowy moduł AceMana w tracker compo i funkowy SID Micha (niestety nie słyszałem dwóch pierwszych kawałków z compo). Do tego kilka znakomitych wildów (Lamers, AceMan, Motion Ride).

To są rzeczy, które utkwiły mi w pamięci, na pewno kogoś i coś pominąłem, ale nadrobię to jak już stuff będzie online.

Orgowie LE – dzięki Wam za imprezę. Poprzeczka jest ustawiona tak wysoko, że chcąc ją przeskoczyć trzeba będzie się wdrapać na górę glenzów Jeśli idzie o parties to macie w tej chwili już tylko jednego godnego konkurenta.
[#171] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Jazzcat, post #170

No Hej! Ja nadal dochodzę do siebie, także psychicznie, bo obsługa wszystkich kompo amigowych + prodek na ZX, oraz organizacja całości Gamedev Compo przy takiej ilości entries to było mega zadanie. Tym bardziej, że na LoadError wszystko szło z true hardware. Wiem już co można było zrobić lepiej, ale patrząc na ogół przedsięwzięcia myślę, że było bardzo dobrze. Udało się pokazać wszystkie prodki tak jak miały być pokazane, udało się nie spóznić kompotow o więcej niż 30 min... To wszystko nie udałoby się gdyby nie zajebista ekipa :

Sachy - człowiek-maszyna, całe przedsięwzięcie odbyło się dzięki jego osobistemu poświęceniu i mega motywacji. Wielki szacun! Wiem, że w sobotę przed kompotami było ci ciężko to wszystko ogarnąć, ale wyszło zajebiście :)

Johny, Drygol, String, V-12, Yolk, Cichy, Tomek, Tom Rain
- you all rock! Razem ogarnęliśmy reżyserkę na dobrym poziomie. Jak się coś sypało, reakcja była od razu, jak brakowało kabla to się pojawiał, jak nie było zasilania to zaraz ktoś leciał i rozkminiał temat, jak nawaliła a500 to zaraz pojawiala sie kolejna ;)

Dotmod i Karolina - dzięki za mikser audio i nocne liczenie głosów. Ja już bym nie dał rady.

XTD - wielkie dzięki za support przy compo muzycznych ! Myślę, że dzięki tobie ogromna część entries zabrzmiała tak jak zażyczyliby sobie tego twórcy. Tak, wiem, muszę podszkolić się z protrackera :) BTW - zajebista płyta, szczególnie utwór nr 9.

Miro - dzięki za nagrody na Gamedev, support w ogarnianiu aftercompo syfu i ogolne wsparcie w działaniach organizacyjnych.

Lotharek - bez ciebie nie ma tej imprezy ;)

Mccnex - nieobecny ciałem, ale duchem jak najbardzej. Twój zestaw przedimprezowych porad organizacyjnych powinien stanowić biblię organizatora każdego party.

Katod, Motion Ride - mega występy, wiem, że granie o 3 w nocy po compo to był challenge :)

Adam Zalepa, TDC, Kaz - słuchać was można godzinami ;)

Ogromne podziękowania dla wszystkich którzy przygotowali entries. Niezależnie od zajętego miejsca, platformy, czy rodzaju zgłoszonej pracy, pokazaliście że jesteście światową ELITĄ.

Jeśli chodzi o same produkcje - MIAZGA, nie tylko w świecie amigowym narobiliśmy zamieszania. Pojedynek Elysium (pierwsze duże demo od 15 lat!) vs. Arise (epicka jednoplikówka) był jednym z highlightes party. Na łopatki położył nagrodzony owacjami na stojąco powrót Joker Teamu na scenę z rewelacyjnym demem na ZX Spectrum (ile to lat nieaktywności ? 18? 20?)...

A jeśli chodzi o compo amigowe.... czego tu nie było ? W Smaller Exe świetna produkcja Ghostown z kodem Tygrysa (chociaż po tym co pokazał Joker, chyba jeszcze podniesiesz spectrumową rękawicę ? ;)), świetna produkcja Phibrizzo i V0yagera na AGA+060, czadowe twistery Slummy'ego ... W Bigger Exe mieliśmy wszystko: produkcję Sachego i Mccnexa która pójdzie na A1000 z 512k, Craptro4 w którym Mandi pokazał, że w Amosie można prawie wszystko, demo Carriona z muzą Acemana, kolejną perełkę TEK na A500, no i przede wszystkim pojedynek KK/Altair z jego kodowaną do ostatniej chwili produkcją na A500 z połączonymi siłami Haujobb i Ghostown i ich Beam Riders... powiem tylko, że dema z pierwszych dwóch miejsc przejdą do historii demosceny... no ale obejrzcie sami ;)

dzięki,
Tfardy/RKLE Team
[#172] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@twardy, post #171

Myślę, że następnym razem należałoby postawić stoły z komputerami tuż przy kolumnach, żeby ci, którzy podczas compo grają albo zajmują się czymś innym, mieli popękane uszy a ci, którzy chcą posłuchać, zamiast siedzieć tuż przy kolumnach, mogli sobie spokojnie zająć miejsce w odpowiedniej od nich odległości. :)

Starać się starałem - jak coś za bardzo dudniło, to odpowiednio reagowałem, jak było czegoś za mało - podbiłem. Robiłem tak, jakbym sam chciał dany kawałek usłyszeć - w końcu nawet w domu każdy ma inny sprzęt i nikt nie robi muzyki na wielkich kolumnach estradowych. :) Paru osobom, w tym muzykom, brzmienie się spodobało (o czym poinformowali mnie bezpośrednio), więc chyba źle nie wyszło. Niestety, początkowa koncepcja, żeby jednak zrobić lekką separację, wzięła w łeb, gdy zobaczyłem, ze jedyne miejsce na słuchanie, oprócz zastawienia wejścia na salę, to były miejsca tuż przy kolumnach. Mogłem to pewnie puścić ciszej, ale nieprzerwanie chodzące komputery na sali i ogólny hałas samych partowiczów zepsułby pewnie niejednemu muzykowi cały wysiłek włożony w robienie utworu.

Mam nadzieję, że większość ludzi rzeczywiście usłyszała swoje utwory tak, jak chciała. Chociaż pewnie ciut głośniej, niż by chciała, biorąc pod uwagę w jakiej odległości siedzieli od kolumn najwięksi twardziele.

Prywatnie - dzięki wszystkim za głosy oddane na moje skromne produkcje. Mam nadzieję, że jeszcze Was czymś nieraz zaskoczę.
[#173] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #172

ZENER DRIVE - 1st place w Bigger Amiga Exe Compo . Wybierajcie 720p60 .



Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 16:42:24 przez twardy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 16:43:02 przez twardy
[#174] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #172

Na music compo i na dżinglach było bardzo głośno, wręcz za głośno. Dwa lata temu siedzieliśmy w rządku Toma Raina i było ok, a w tym roku musieliśmy miejscami zatykać uszy.

Jeśli przeszkadzają dźwięki komputerów i ludzi na sali, to można grzecznie poprosić o wyciszenie wszystkich sprzętów - myślę że znakomita większość się posłucha. Nasz rządek był i tak wtedy już prawie cały wyłączony/wyciszony. Hałasów od ludzi nie uświadczyłem w trakcie trwania utworów, ale to pewnie z powodu głośności.

Wszystko inne było super. No może poza długopisami. Długopis z RKLE13 mi się rozpadł, '15 się jakoś trzyma a na '17 nie było. :(

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 16:46:51 przez teh_KaiN
[#175] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@twardy, post #171

Wszyscy napisali już wszystko, więc dodam tylko od siebie, że party było wyborne i z chęcią zawitam na nim ponownie za 2 lata :)
[#176] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@twardy, post #171

Dziekuje w pierwszej kolejnosci Organizatorom za bardzo udana impreze. Oby tak dalej.
Nastepne podziekowania naleza sie Autorom wszystkich wystawionych prac. Ciesze sie ze sa jeszcze tacy ludzie ktorym sie chce cos robic.
Podziekowania naleza sie tez wszystkim Uczestnikom samej imprezy dzieki ktorym naprawde bawilem sie swietnie.

Do zobaczenia na nastepnej edycji.
[#177] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Phibrizzo, post #176

Na wstępie rzecz oczywista: gratulacje dla organizatorów - szacun za kawał dobrej roboty!
Zaskoczyła mnie na duży plus ilość uczestników jak i produkcji!

Wysoki poziom konkurencji na 8-bitowe platformy zmusi mnie do jeszcze większego zaangażowania :)

Nie powiem - bardzo mnie cieszy tak dobry odbiór mojej małej produkcji, przynajmniej widzę że powrót po latach dał nie tylko mnie odrobinę radości :D Wielkie dzięki tym wszystkim którzy na nią głosowali i pozwolili mi zająć 1 miejsce ;) Thx!

Chciałbym też publicznie powiedzieć to, o czym mówiłem nie raz (i nie jednemu;) na samym party: powrót na Amigę, to mission impossible. Jeśli już, to na przyszłe RK/LE i to praktycznie z produkcją(ami), które od zeszłego wieku leżą na dysku twardym mojej 1200... No ale nigdy nie mów nigdy :)

No i na koniec taka mała uwaga: Joker a nie Joker Team - drugi człon w nazwie, grupa utraciła praktycznie przy pierwszym party w Gdyni w 1991 roku :P :P :P
No ale było to tak dawno że starsi mieli prawo zapomnieć a młodsi nie wiedzieć :)
[#178] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Dalthon, post #177

tak jak pisze Agrasek juz powiedziano wszystko na temat party!

Było Mega Zajebiście.
Dzięki za imprezę i cieszę się że moje (i AceMana) demko się podobało. Nie spodziewałem się tak wysokiej pozycji. Ale to tylko motywuje do robienia nowych dem i gier.

UWAGA
Gorąca prośba. Dodałem produkcję na Pouet ale link jest "broken" bo chyba nie działa z Dropboxa (chyba trzeba mieć tam konto)
Jeśli ktoś może to pohostować .adf'a to poproszę. TIA
[#179] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@retronav, post #178

Kilka produkcji:

http://www.lamers.art.pl/produkcje_video.php
Tutaj znajdziecie "in motion" (2. miejsce w True Wild) oraz "In Motion Announcement" (nie wiadomo jeszcze które miejsce, pewnie ostatnie - ale to taka ciekawostka).

http://www.xtd.evil.pl/?sel=rmt
Tutaj znajdziecie mój chip z 1. miejsca z 8bit chip competition.

http://www.xtd.evil.pl/?sel=password
Stąd, po wprowadzeniu hasła "Amy", możecie przejść do działu "moduły", żeby pobrać mój moduł z 2. miejsca.

Dla tych, którzy nie kupili mojej płyty na party (bo np. nie zbierają) a chcieliby posłuchać moje nowe kompozycje - zapraszam na http://www.xtd.evil.pl/?sel=closer (komentarze: link).
[#180] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #179

Każdego roku coraz bardziej zajebista impreza :) Zawieszacie bardzo wysoko poprzeczkę, ale fajnie bo przez to RK/LE staje się coraz bardziej prestiżowy i coraz więcej ludzi wystawia swoje prodki co było bardzo dobrze widać w kompotach. No i powrót Daltona :) Ciekawy jestem ile osób zajarzyło w ogóle że to ten Dalton :)

Hehe powinniście pożyczyć od Extenda jego powiedzenie i je sparafrazować:

"RK / LE - podaj to co najlepsze"
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem