Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategorie: Dema, Grafika, Ludzie, Muzyka, Party
[wyróżniony] [#91] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Pentanteles, post #88

Czy znany jest plan imprezy?
Nie udało mi się znaleźć takiej informacji


https://scena.ppa.pl/aktualnosci/rk-le-2017-oficjalna-invitka-i-program-imprezy.html

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 08:23:39 przez slay
[#92] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #89

jest dokładnie odwrotnie - plan pozwala zobaczyć co naprawdę się odbędzie (prędzej czy później się odbywa) zaplanować kiedy się pojawić i nie chodzi o przyjechanie punkt 13.00 na prelekcję czy pokaz, tylko świadomość, że niczego się nie przegapia wybierając późniejszy pociąg. Albo o której mogą się spodziewać rozdania nagród czy rozpoczęcia dnia - wtedy inaczej się planuje podróże. Bo gdybyś chciał być na otwarciu bram to musiałbyś jechać już o 3.00 w nocy, a masz pierwszą prelekcję o 17.00. Ja i tak lubię przyjechać wcześniej, i porozmawiać z ludźmi przed planowanym wydarzeniem tylko że przy dużych odległościach nie jest to komfortowe, bo ilość połączeń komunikacyjnych jest śmiesznie niedostateczna i trzeba wybierać czy będzie się za wcześnie czy na styk itp. Plan dużo daje. A opóźnienia są oczywiste i jestem wyrozumiały.

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2017 20:49:39 przez Creonix
[#93] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Creonix, post #92

Nie rozumiem do końca tej idei i jest to bolączka parties od kiedy pamiętam. "Otwarcie bram" jest o godz. 9:00 i to jest godzina rozpoczęcia party.

Po co wybierać późniejszy pociąg? Jeżeli przemierza się xxx km i w pociągu spędza się np. 6 godzin w jedną stronę, to ja osobiście staram się, żeby czas spędzony w pociągu był proporcjonalnie jak najkrótszy w porównaniu do czasu spędzonego na imprezie. Jeżeli każdy będzie planował na zasadzie "eee, w piątek to niewiele się dzieje, przyjadę w sobotę, compo się kończą o 23:00, więc sobie wtedy pojadę do domu", to będzie jak zwykle - tłumy ludzi na konkursach i pustki na rozdaniu nagród.

Sam pamiętam z moich młodzieńczych lat, jak wybieraliśmy się na party do Warszawy (lub jeszcze dalej). Z Gdyni do Warszawy jechały dwa przedziały ludzi a po drodze jeszcze się nowi dosiadali. Wszyscy radośni, że jadą na "wielkie wydarzenie". Party było dwudniowe, więc krótsze, niż obecnie. A i tak wracałem raptem z dwoma osobami lub nieraz nawet jedną, bo inni zbierali się jak najwcześniej się dało. Niektórzy nawet tego samego dnia, którego przyjechali. "Bo nic się już nie dzieje, compoty się skończyły". Albo "bo my mamy akurat pociąg" (nic to, że z Wawy do Gdyni co 2 godziny jeździły). Zawsze wydawało mi się to słabe, że ludzie niby są razem na scenie ale już nie na tyle, żeby chcieć ze sobą spędzać czas.

Dla mnie plan party jest idealny - początkowo myślałem, że np. music i gfx compo będzie pierwszego dnia a drugiego będą demo compo, żeby dać trochę więcej luzu i nie upakować wszystkiego w jednym dużym (i często męczącym) bloku konkursowym. Ale nic to - mam nadzieję, że nie będzie tak, że piątek będzie dniem wyludnionym, bo "nic się nie dzieje". Party to ludzie - warto się lubić na tyle, żeby lubić również wspólne spędzanie czasu.
[wyróżniony] [#94] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #89

Wymagałoby to zdecydowanej zmiany sposobu organizacji imprezy i postawienie na szybkość i mocne przygotowanie organizatorów, włącznie z jakimś elektronicznym systemem odliczania. A nikt nie kwapi się do bycia masochistą.


Dokładnie tak to wygląda na największych obecnie parties, również polskich.
Jeździj więcej :)

Organizowanie party to już jest pewna forma sadomasochizmu... ;)

Niemniej jednak:

nie wierzę, że wszystko będzie się odbywać z dokładnością szwajcarskiego zegarka - nigdy tak nie było i raczej nigdy tak nie będzie.


Sprawa oczywista. Byłoby to wręcz nieludzkie.
[#95] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #89

IMO publikowanie planu imprezy jest bezcelowe.


Bezcelowe jest wtedy, kiedy organizatorzy mają uczestników w de. A dzisiaj, tak jak pisze Ace, sporo się zmieniło na plus jeśli idzie o organizację parties.

Ludzie chcą znać plan imprezy, ale nie po to, żeby później "rozliczać" organizatorów tylko np. dlatego, że nie każdy może/chce być na całej imprezie. I to nie zarzut, jeno konstatacja, jak powiedziałby Lem.

A "prawdziwych scenowców" już dawno nie ma, wyginęli z Leninem/Freezers ;)

chociaż wierzę w to, że plan imprezy zostanie mimo wszystko podany, nie wierzę, że wszystko będzie się odbywać z dokładnością szwajcarskiego zegarka - nigdy tak nie było i raczej nigdy tak nie będzie.


No to gdybyś się wybrał na Revision, przeżyłbyś szok ;)
[#96] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Jazzcat, post #95

Może nie sprecyzowałem - chodziło mi o polskie parties. :)
Wierzę, że gdzieś tam na świecie są tacy maniacy, że wszystko jest ustalone co do sekundy.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 11:33:20 przez XTD
[#97] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)
[#98] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@slay, post #91

Spływają kolejne prace, na różne konkursy. Całkiem nieźle jest już w grach i na dziś już wiadomo, że spełnione są warunki podstawowe by odbyło się BIGGER AMIGA EXE COMPO szeroki uśmiech

Do startu imprezy zostało jeszcze 9 dni, ale deadline dla scenowych compos jest dopiero w sobotę o 15j. Można jeszcze całkiem nieźle popracować nad produkcjami OK

Zapraszamy!
[#99] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #98

Czy będzie transmisja live ?
[#100] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@mikecios, post #99

Czy będzie transmisja live ?

Niestety nie.

Niektóre części programu nagramy i upublicznimy po jakimś czasie na naszym YT, ale zwykle zajmuje to ok. 2-3 miesięcy.

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 13:08:48 przez sachy
[#101] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #100

Nic nie szkodzi. Ja poczekam.
[#102] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #98

Mówisz 9 dni. Nie ma lekko, czas zacząć składać rozsypane klocki.
[#103] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@asman, post #102

Nie jesteś sam w tym cierpieniu - mam sygnały, że wielu nie śpi po nocach, z tego samego powodu. Ale klocki powoli składają się w całkiem sensowną całość Dobrej kawy życzę OK
[#104] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #103

Kawa. Właśnie czegoś mi tego późnego poranka brakowało. Dzięki.
[#105] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@asman, post #104

Nie ma wymowek Adam. cafe
[#106] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@XTD, post #96

Może nie sprecyzowałem - chodziło mi o polskie parties. :)

I znów pudło.
[#107] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Fei, post #106

Serio? Wszystko u Was było zgodnie z planem, bez obsuw? No to szacun.
[#108] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sachy, post #100

Nie będzie streamu? Serio, to chyba nie jest takie trudne technicznie? Chociaż parę krótkich filmików w dniu imprezy!
[#109] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Ralpheeck, post #108

Nie będzie, serio. Nie chodzi o trudności techniczne, bo wszystko jest do ogarnięcia, nawet Titanica można podnieść z dna oceanu przy dzisiejszej technice RKLE Team ma inne priorytety.

Zawsze możesz poprosić kolegę albo koleżankę, żeby coś tam Ci przesłali z imprezy.

Jeśli nie możesz być w tym roku, to łączę się z Tobą w bólu, kolego

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 04:15:38 przez mccnex
[#110] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@mccnex, post #109

To jako że RKLE coraz bliżej i game compo to w ogóle już zaraz, to mam takie pytanio-propozycjo-sugestio-cokolwiek.

Zawsze było tak, że gry były prezentowane w jakiejśtam kolejności, każdą prezentowano dość długo itd. I fajnie. Ale problem jest taki, że ciężko sobie wyrobić skalę porównawczą, bo trzeba się wstrzymać na koniec a potem się nie zawsze kojarzy grę z nazwą. Czy zatem mogę na ostatnią chwilę zaproponować maluteńką tyci tyci modyfikację, że na koniec wszystkich gier pokazałoby się jeszcze raz po kolei tytuł + jeden skrinszot z każdej gry przez 30s czy coś koło tego? Żeby każdy mógł zobaczyć która gra wg niego to dycha a która jest najsłabsza a resztę odpowiednio wypośrodkować.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2017 14:25:36 przez teh_KaiN
[#111] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #110

Nie jest tak, ze jest na przyklad 10 gier i musisz posortowac wedlug kolejnosci, ktora najlepsza i ktora najgorsza dajac im niepowtarzajace sie punkty od 1-10. Po prostu kazda gre ogladasz w danym momencie i wedlug swojego uznania dajesz jej od 1 do 10, wiec tak na dobra sprawe nie ma takiej potrzeby by wracac do wczesniejszych gier i przeprowadzac jakies modyfikacje.

Gry sa puszczane wedlug kolejosci alfabetycznej wiec nie panikuj, macie gre na "O", czyli prawie przy samym koncu i na pewno nikt o Waszej grze nie zapomni. Bardziej bym sie przejmowal kims kto mialby gre zaczynajaca sie na przyklad na litere "C"
[#112] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@sordan, post #111

Ale głosowanie jest mało miarodajne jak pierwsza gra dostaje 5 bo w sumie jest spoko a potem okazuje się że była najlepsza ze wszystkich więc wszystkim nie dasz 3, bo któraś była ciut lepsza od takiej na tróję a jeszcze jakaś lepsiejsza niż ta poprzednia ale lepsza niż ta na 5. ;)

I nie chodzi tu o moją grę, żadną konkretną. Byłoby mi bardziej wygodnie, a tak to muszę swoją starczą pamięć wysilać. ;)
[#113] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #112

a tak to muszę swoją starczą pamięć wysilać. ;)


Aaaaa to juz wiem czemu nie pijesz na party szeroki uśmiech
[#114] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #112

pierwsza gra dostaje 5 bo w sumie jest spoko a potem okazuje się że była najlepsza ze wszystkich więc wszystkim nie dasz 3, bo któraś była ciut lepsza od takiej na tróję a jeszcze jakaś lepsiejsza niż ta poprzednia ale lepsza niż ta na 5. ;)


Głosujesz na każdą z osobna, oceniając całokształt, a nie porównując do innych.
Ja właśnie najbardziej obiektywny jestem kiedy głosowanie jest live. Oczywiście pod warunkiem, że skala wynosi 1-6 albo 1-5, bo jeśli jest 10 pkt to właściwie nie wiadomo jak dać. Za duża rozpiętość.

Ja przyjmuję mniej więcej takie kryterium:
5-rewelacja mogę grać bez końca, chcę obejrzeć raz jeszcze! Idealne
4-bardzo dobra, nie ma błędów albo drobne, ale czegoś mi brakuje
3-przeciętna, trochę nudna, słaba muza?
2-nudna, słaba, więcej błędów, brak muzyki, ale nie jest to dno
1-kompletne dno

Do muzyki podobnie, oczywiście inne kryteria
[#115] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@Creonix, post #114

No dobra, to jest jednak jakieś wyjście. ;)
[#116] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #110

Hej. zobaczę co da się zrobić ;)
[#117] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@twardy, post #116

I koniecznie żeby to podsumowanie było z lektorem o radiowym głosie. Jak podsumowanie kandydatów w Randce w ciemno :D
[#118] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #110

Pomysl KaiNa uwazam za calkiem spoko, ale te 30 sekund to moim zdaniem zdecydowanie za duzo. Rozpoczynaja sie dyskusje miedzy ludzmi, ktos moze miec wplyw na wystawianie oceny podczas takich rozmow... a oceniac ma kazdy z osobna, o to chyba chodzi tutaj. Mysle ze 10 sekund to az nad to, zeby przypomniec sobie gre i wystawic ocene.
[#119] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@teh_KaiN, post #112

Ekipo RKLE - pomyślcie na następne lata o systemie głosowania online. To już standard na parties. Rozwiązuje to wszystkie powyższe problemy. A i dla orgów jest parę bolączek z głowy (np. liczenie votek).
[#120] Re: RetroKomp/LOAD ERROR 2017 (Gdańsk, 20-22.10.2017)

@AceMan, post #119

@Aceman: myśleliśmy i na razie podoba nam się klimat retro - łącznie z papieorwymi votkami :) System oceniania w punktach (0-10) każdej pracy z osobna wydaje się najprostszym i sprawdzał się przez lata, więc nie kombinowaliśmy przy tym za dużo a liczenie votek to sama przyjemność, więc na razie trzymamy się tego :) No i w tym roku nie będzie "niestety" książeczek ;)
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem