Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#31] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Krashan, post #27

Zrobiłem podobnie jak Kraszan, tyle że wykorzystałem IfranView pod Win.
Wyszło jakoś burobrązowo.



Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 19:04:29 przez waldiamiga
[#32] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@waldiamiga, post #31

Jak burobrazowo to wygraną masz w kieszeni.
[#33] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@waldiamiga, post #31

Tak samo, pomniejszenie i optymalizacja do palety 32 kolorów, PhotoImpact pod Windows, powiększenie 3x


Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 20:10:50 przez adam_mierzwa
[#34] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@adam_mierzwa, post #33

no dobra to i ja się pobawię po RKLE, ale spróbuję retuszować ręcznie...
zobaczymy jak wyjdzie.
dam znać...
[#35] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@retronav, post #34

odniosłem wrażenie że o to właśnie w tym chodzi. Żeby to zrobić ręcznie a nie automatem z programu.
A czy nieobecni na party też mogą nadsyłać prace?
[#36] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@softiron, post #35

Oczywiście. "Remote entries" jak najbardziej wchodzą w grę, ale prosiłbym wszystkich o zgłoszenia z kraju, ze względu na ewentualne koszty wysyłki nagród "gdzieś w Europę". Chyba, że ktoś ma jakąś metę w PL, na którą można nagrodę wysłać.

@all: Pany, proszę nie wklejać eksperymentów z automatycznego rekolorowania, tylko wziąć pośladkowe większe w troki i śmiało dłubać nocami swoje (niepubliczne!) wersje. Publiczne będą dopiero na Kompo.
[#37] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #36

proszę nie wklejać eksperymentów z automatycznego rekolorowania, tylko wziąć pośladkowe większe w troki i śmiało dłubać nocami swoje (niepubliczne!) wersje
Mnie ten sposób tracenia czasu nie pasjonuje akurat. No ale zobaczę na imprezie czy się komuś chciało i na ile to jest lepsze od automatu... Na powerbooku mi nie zależy .
[#38] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Krashan, post #37

Myślisz, że to jedyna nagroda rzeczowa? Co to to nie, Grzegorzu! Aczkolwiek nie wiem czy mam coś wystarczająco fajnego z klasycznych "gratów", żeby skłonić Cię do tracenia czasu na zwykłą SRAKĘ.
[#39] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #36

znalazłem chyba lepszą wersję tego obrazu.
czy mogę jej użyć czy muszę użyć tej Twojej?
[#40] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@retronav, post #39

wydaje mi sie, ze mozna wybrac cokolwiek. ciekawe, czy ktos zechce byc drugim lazurem?pomysł




ja bym chcial, o ile znajde czas, pobawic sie obrazami paula bonnera, jak mozna:D
[#41] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@aszu, post #40

A nie lepiej ten czas poświęcić na jakiś autorski obrazek?

Szczerze to mi się średnio chce marnować czas na retusz zamiast robienia czegoś swojego. Większy sens widziałbym w czymś w rodzaju: mamy grafę, na przykład coś Lazura i teraz każdy uczestnik przerabia ją/inspiruje się nią po swojemu, nadając swój własny styl. Czy alternatywnie: ustawiamy jakąś konkretną paletę oraz temat i każdy uczestnik ma się do tych ograniczeń dostosować.

To już nie te czasy, żeby bawić się w przerabianie skanów, i by to kogoś jarało.
[#42] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@DKL, post #41

Tylko wtedy z nazwy compo bedzie... kupa.
[#43] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@softiron, post #42

Czy ja wiem, czy tak trudno odpowiednio akronim rozwinąć?

Słodkie Retro Amigowe Kompo Artystyczne
[#44] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@DKL, post #41

Szczerze to mi się średnio chce marnować czas na retusz zamiast robienia czegoś swojego. Większy sens widziałbym w czymś w rodzaju: mamy grafę, na przykład coś Lazura i teraz każdy uczestnik przerabia ją/inspiruje się nią po swojemu, nadając swój własny styl. Czy alternatywnie: ustawiamy jakąś konkretną paletę oraz temat i każdy uczestnik ma się do tych ograniczeń dostosować.

To już nie te czasy, żeby bawić się w przerabianie skanów, i by to kogoś jarało.


Też tak myślę, ale ciężko coś innego sensownego wymyślić. Bitwa pod Grunwaldem itp. mało kojarzy mi się z czasami amigowej sceny. Natomiast to, co mi się kojarzy bardzo, to wszechobecny wtedy Boris Vallejo. Może by zrobić Boris Vallejo compo? Kopia dowolnej pracy tego artysty wykonana dowolną techniką. Gdyby tak było, to może sam bym wziął udział, narysowałbym na kartce i zeskanował. Pikslować nigdy nie próbowałem, ale tradycyjnie rysować potrafię.

A nawet bardziej dowolnie - kopia lub inspiracja.



Ostatnia aktualizacja: 20.10.2017 10:21:49 przez jubi
[#45] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@jubi, post #44

SRAKA to SRAKA. Urozmaicenia będziemy wprowadzać na kolejnych edycjach party.
Jako, że zainteresowanie jest to zostaniemy przy Matejce i "Chrzcie Polski".

@retronav: Oczywiście jeśli znalazłeś lepszą jakościowo wersję obrazu to możesz się oprzeć na niej.

@DKL: Taka a nie inna organizacja konkursu wynika z faktu, że zaistniał kiedyś wątek na Forum odnośnie "sztuki przerysowywania". Obiecałem sobie wtedy, że takie Kompo zorganizuję, bo chcę się przekonać, czy amigowi pikselerzy potrafią robić dobre "rzemiosło", zamiast "sztuki" :).

@ALL: Myślę, że to odpowiednia chwila żeby potwierdzić, że kolejną przewidzianą nagrodą w konkursie będzie 14-calowy iBook G4 1,42 GHz z zainstalowanym systemem MorphOS.
[#46] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #45

Okazało się, że zawiodła mnie pamięć - w rzeczywistości chodziło o model 1,33 GHz, dokładnie ten ze zdjęcia:

[#47] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #46

No to lipa...teraz trzeba dać mniejszy obrazek adekwarnie mniejszy do nagrody.
[#48] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@jubi, post #44

To może przypomnijmy sobie ze Amiga 500 ma tryb Hires?



Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 20:50:55 przez Trachu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2017 20:51:14 przez Trachu
[#49] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #46

Już tylko kilka dni na nadesłanie prac (a jak do tej pory nadesłano ich okrągłe 0), tymczasem doprowadziłem do ładu trzecią nagrodę komputerową - 12-calowego iBooka G4:



Weźcie się zlitujcie i prześlijcie jakieś entries, bo co ja zrobię z tyloma komputerami?

Zamierzam jeszcze wrzucić w nagrody klasyczną myszkę "trumienkę", escomowską mychę do A1200, a także przerobioną na amigową modłę Apple Pro Keyboard.
Czekają też pamiątkowe trofea dla zdobywców pierwszych trzech miejsc.
[#50] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #49

"... a jak do tej pory nadesłano ich okrągłe 0"

a to ci dopiero NIESPODZIANKA. Totalne zaskoczenie
[#51] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@selur, post #50

Wyśle cokolwiek i będzie 1miejsce
[#52] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@polutuje, post #51

Spełniające wymagania konkursu, tak.
[#53] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@selur, post #50

a to ci dopiero NIESPODZIANKA. Totalne zaskoczenie


Owszem. Okazuje się, że amigowcy potrafią popychać bzdury na forach o wiele skuteczniej niż wykonać (prosty?) piskelowy retusz/przerys gotowego obrazka do palety 32 kolorów i w rozdziałce 320x256 pikseli.
[#54] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #53

O czym wiedzialo 3/4 tego forum juz w 2010 roku... a mamy 2017 OK
[#55] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #53

spoko, spoko... 1 przynajmniej będzie.
mam nadzieję że to nie łamie zasad ale moja SRAKA będzie 320x230 bo tak zachowuje proporcje z kopii której użyłem jak obrazu wyjściowego.
w zasadzie zastanawiam się czy się nie zmieszczę w 28 kolorach :) ale zobaczymy.
[#56] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #53

A może zdolni graficy postrzegają "takie" nagrody jako gatunek "a co ja bym potem z tym robił?"
[#57] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@ZbyniuR, post #56

ja tam bym nosem nie kręcił. Takiego ibuka można zawsze wystawić na eBayu i kupić se klawirkę do Amigi 500. siedzi, pije i chrupki
[#58] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@ZbyniuR, post #56

Naprawdę zdolni ludzie z pewnością nie zadaja sobie takich pytań.
[#59] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #1

Ponieważ nie wszyscy chętni do uczestniczenia w konkursie przeczytali ten wątek, zastanawiam się czy nie zrobić dwóch kategorii: "dowolnej" i "Matejki", bo jak na razie 50% prac to "Chrzest Polski", a reszta to coś innego.
[#60] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #59

coś innego

miałeś na myśli konwersje innych wybitnych dzieł czy własnych prac?
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem