Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#91] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@cholok, post #88

cholok:wlasnie ten "mój" Matejko jest dokładnie tym oco chodzilo w tym konkursie. Obrazek był narysowany od nowa na PC wzorując się na oryginale. Zawiera wszystkie elementy oryginalu tyle ze namalowane od nowa. Ja go tylko Zamigowalem, a chodzilo mi o pokazanie jak powinno się robic grafiki w XXI wieku. Maluj na PC konwertuj na Amiga i potem retuszuj jak zajdzie potrzeba

Masz prawdopodobnie racje co do PCHG, jest to na razie robione na piechotę poprzez HAMLABa i on jest taki "mundry".
[#92] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #91

Trachu: "Twój" Matejko nie został narysowany od nowa na PC. W ogóle nie zostal narysowany. To kadr z inscenizacji, której podjęła się swego czasu Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych:

[#93] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #92

Czesciowo jednak został narysowany . Oczywiście masz racje, ale kurde w zyciu bym nie pomyslal. Na pewno to zdjecie było poddane jakiemuś pasteryzowanemu filtrowi, bo wygląda bardzo pastelowo.
[#94] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #91

Jakakolwiek konwersja do formatu Amigi ujawnia od razu, że to tylko konwersja. Wszystko zależy od późniejszego, ale koniecznego retuszu, którego zadaniem jest zamaskowanie tej konwersji. Ilość włożonej pracy w ten proces jest właśnie istotą tego konkursu, a nie wierność do oryginału. Poza tym wiesz, że retusz dynamicznym trybów jest nierealny.

Hamlab nie jest bezbłędny, ma problem z EHB, jednak łatwy do ominięcia. Nigdy nie trafiłem jednak na błąd z PCHG, więc stawiam na wasz błąd, aczkolwiek nie wykluczam niczego.
[#95] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #93

Świetne wieści odnośnie tej przeglądarki!
Trzymam kciuki za finalną wersję !
Chcialbym zrobić dobry zestaw obrazkow do oglądania na cd32 przy popijaniu wina pod ser.
Owocnej pracy!
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem