Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
  kategoria: Party
[#61] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@ZbyniuR, post #56

Uruchomił emulator ACE (emulator Amstrada).
[#62] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@KM, post #61

No i wyniki:

Kategoria Matejko: 1. retronav, 2. recedent, 3. Taurus.
Kategoria free: 1. ex aequo "Stańczyk" i "Vallejo". 2. "Sowa".
[#63] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Krashan, post #62

... no i fajnie.
wstawcie wszystkie grafiki tutaj do wątku - chętnie zobaczę inne konwerty.
[#64] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@retronav, post #63

Pokażcie te sraki.
[#65] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@SokOK, post #64

Myślę że Recedent się nie obrazi...
Na razie wstawiłem moją wersję na blogu.
http://retronavigator.com/post/167899761733/heres-my-entry-to-the-sraka-compo-at-amigowisko

klikając można powiększyć... moje to to po lewej ;)
[#66] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@retronav, post #65

brawo!
[#67] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@retronav, post #65

Głosowałem na Ciebie, wrzuć zdjęcie trofeum jak już dotrze - wygląda dostojnie:). Zabawna rzecz, nie patrzyłem z tej strony na "Chrzest Polski" do tej pory, ale Twój "oryginał" rożni się znacząco od "oryginału" recedenta wyświetlanego na Amigowisku. Twój jest kolorowy a recedentowy jakiś taki sepiowy. Wasze prace to oddają doskonale. Chyba muszę się wybrać do muzeum żeby zobaczyć jak to wygląda w analogu:).



Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 14:26:09 przez fazior
[#68] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@retronav, post #65

Z mojego punktu widzenia oryginał wygląda tak:



Zwycięska wersja retronava tak:



Moja wersja tak:



A Taurusowa tak (chociaż twierdzi, że u niego kolory wyglądały nieco inaczej):

[#69] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #68



hahaha co to jest?
CGA WFT?
[#70] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@fazior, post #67

A tak wyglądają trofea:

[#71] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)
[#72] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #70

Praca retronava słusznie, imo, wygrała.
Ale przyznać muszę, że trofea są absosmerfnie doskonałe :D.
[#73] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #70

Teraz pora na kategorię "Wild" (nie do wszystkich doszła informacja, że robimy jeden obrazek):

"Stańczyk", oryginał:



i wersja SRAKA (by Tomuś):



Sowa Hiroshige (to jest prawidłowy "oryginał", na Kompo jako oryginał pokazałem inną wersję, za co przepraszam. Ale i tak pierwsze miejsce ex aequo):



i wersja SRAKA (by mikrobi777):



i nieśmiertelny Boris Valejo, "Life on Earth" - drugie miejsce, oryginał:



i wersja SRAKA (by Trachu):

[#74] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@baderman, post #72

Praca retronava słusznie, imo, wygrała.


Też tak uważam. Solidne "rzemiosło", he he
[#75] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #74

No dobra...
a teraz prosze sie przyznac, kto postawil wiecej niz 10 pikseli (procz Tomusia, bo tu widac golym okiem, ze chlop sam rysowal) w obrazku przerobionym przez PC'towy program graficzny.
Po mojemu to tu wszystko zostalo zdegradowane do mniejszej ilosci kolorow jakims ditheringiem i tyle roboty szeroki uśmiech
[#76] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@selur, post #75

"jakimś ditheringiem"...? no to mało wiesz.
odszukaj na YT mój stary film pokazujący moją technikę. nawet dithering w niej robi się recznie.

moja praca po wyjściu z photoshopa miala 10 kolorów.
resztę dodawałem ręcznie (kolorowałem) w Timanthes'ie - wyszło tego około 40 kolorów. Na koniec więc wczytałem do Grafx2 i uśredniałem (optymalizowałem) kolory tak aby dojść do 32 kolorów. całość około 4-5 godzin pracy. żmudnej i powolnej ale mało odkrywczej i mało twórczej.
Ciekawostka. W Alien Apparat obrazek tytulowy robiony był tą samą techniką. wejściowe 11 kolorów potem było podkolorowywane do 32. przy czym tam wiedziałem konkretnie jak to ma wyglądać a w obrazie Matejki mogłem sobie pozwolić na lekką dowolność z doborem np odcieni brązu albo szarawych kolorów.

Oryginał jaki użyłem jest tutaj:



na koniec dodam od siebie taką refleksję.
grafika miała być na Amigę. Tutaj zawsze wygrywały obrazy lekko przekolorowane (z dużym nasyceniem). I choć mogłem go nieco stonować kolorystycznie to świadomie tak zostawiłem. Taka jest bardziej amigowsko IMO.

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 17:37:59 przez retronav
[#77] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #73

Wow, wszystkie sraki są pyszne. Widać, że się przy nich nasiedzieli!
[#78] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@SokOK, post #77

To jak już jesteśmy przy Matejce i Amidze to tak może wygladac Matejka na Amidze 500 pod warunkiem ze ktoś nie będzie narzucal zbędnych ograniczen.
[#79] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #78

Jasne. A teraz sprawdź rozmiar obrazka i porównaj z dostępną w A500 ilością pamięci CHIP
[#80] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #79

Obrazek zacny, zmiesci sie ale zajmie polowe Chipu.
I dlatego stworzyli odtwarzarke obrazkow - Amige CD TV, tylko nikt nie zdazyl takich obrazkow namalowac bo C. padlo
[#81] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #79

oj ludzie malej wiary. Ja myśle ze jak nie dotkniecie to nie uwierzycie. Oto link do obrazka w IFF PCHG. Obrazek zajmuje jakies 155kB chip RAM, po kompresji 125kB

link

Jak nie potraficie to wyswietlic to m.in. robi to VISAGE.

Program konwerujacy do tego w zasadzie już jest brakuje mu tylko wyjścia na IFF i będzie/jest dostępny publicznie. Idea jest taka. Robisz cudo w RGB24 w Paintshopie, po czym konwertujesz tym programem i ewentualnie recznie poprawiasz.
[#82] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #81

Ciekawym okrutnie jak obrazek wygląda pod Visage odpalonym na Amidze 500, ale niestety się nie dowiem, bo swoją A500 sprzedałem lata temu. Choć może jeśli się zaprę to odpalę w emulacji.

P.S. Link z Twojego posta przekierowuje do jakiejś płatnej subskrypcji, więc odpuszczę sobie pobieranie tego IFFa.
[#83] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #82

Po otwarciu obrazka zwykla przegladarka straszna kaszanka.

"...przekierowuje do jakiejś płatnej subskrypcji"
Bo trza kliknac w to download po prawej na gorze, reszta przyciskow to zludzenia optyczne Matrixa
[#84] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #82

Visage niestety chodzi tylko pod AGA. Niestety nie znam programu chodzącego bezpośrednio na OCS potrafiącego wyswietlic ten format IFFa.
Wynika to z historii Amigi i tego ze wejście AGA spowodowalo brak zainteresowania starszymi Amigami ze strony developerow.
Może jest a ja go nie znam, za to jeśli chodzi o PC to tutaj
link

Zippyshare opiera się na reklamach które wygladaja jak download, ale prawdziwy download jest duzy po prawej stronie i nic nie trzeba rejestrować i placic. Za to link znika po miesiącu.
[#85] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #84

pod WinUAE, z Dopusa otwiera sie ok, fajnie to wygląda ale otwarcie pod PPaintem albo Brilliance - tak jak Selur pisał kaszanka w 8 odcieniach brązu czyli.. sraka.
Visage tylko pod AGA? to dlaczego mam go w pakiecie ClassicWB na A500 i mogęnim oglądać obrazki? fakt, kolory wyglądają dziwnie i jakieś śmieci (przypomina mi to tryb HAM) ale jednak odpala.
[#86] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #84

Z tego co wiem to Visage działa też pod ECS, z tym że wymaga OS 3.0+

Ale w sumie odbiegamy trochę od tematu. Kompo zakończone, być może zrobimy kolejną edycję w przyszłości, wyciągając wnioski z wszelkich błędów i wypaczeń, które popełniliśmy tym razem.
[#87] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@recedent, post #86

Dynamic Hires wykorzystuje coppera do dynamicznej zmiany palety, tak wiec jak przegladarka nie obsluguje rozszerzenia PCHG, to wyswietla obrazek przy pomocy 16 kolorow zastosowanych w pierwszej linii
To co widzicie to efekt zastosowania specjalnego ditheringu checks na już podstawowy algorytm doboru kolorow do linii. Efekt wyszedł swietny z uwagi na specyfikę obrazka, i nie w kazdym wygląda tak dobrze, ale pracujemy nad rozwojem konwertera i będzie coraz lepszy.

Spoko compo, moje pierwsze, szkoda ze nie moglem uczestniczyc :) Jak mogę odebrać pamiątkowy medal za 2 miejsce najlepiej podjechalbym kiedyś.
[#88] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #78

Ten Matejko jakiś inny Matejko. Znamy tryby dynamic, ale to nie było celem konkursu. Celem było tak zretuszować skan, aby wyglądał na ręczną robotę, na przerys.
[#89] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #84

Można użyć Visage, Viewtek, PPShow 4, Mostra, Alook. Większość wymaga 2.0, ale Mostra 1.x powinien chodzić pod 1.3.
[#90] Re: Skan Retusz Amiga Kompo - Amigowisko (SRAKA)

@Trachu, post #87

Przy okazji, w chunku PCHG jest błąd odnośnie informacji zmienianych rejestrów. Nie ma to wpływu na dekodowanie obrazka, ale jest.

Inna rzecz, pomyślcie o algorytmie optymalnego użycia rejestrów w linii. Chodzi o minimalizację zmian. Często zmienia się barwy niepotrzebnie, bo ich index jest różny. Przykładowo w tym obrazku jest około 2000 zmian, po przemieleniu go przez mój program (jednak jeszcze zawiera błędy) zostało nieco ponad 500 zmian. Chodzi o oszczędność coppera.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem