Aktualności Forum Graffiti Publicystyka Teleport
Zamieścił: Jazzcat
Zakończyło się party Revision 2016. W tym roku zmieniono zasady amigowych konkursów: platformy AGA i OCS konkurowały w jednym compo, natomiast czterokilobajtowe intra na OCS miały walczyć razem z intrami 64kb na AGĘ. Amiga demo wygrała nieznana grupa Lorem Ipsum, otwarcie wzorująca się na Elude, która jednak prześcignęła swoich mistrzów. Drugie miejsce zajęła grupa Unique z produkcją "Subside", a trzecie "Thanktro" grupy Ghostown.

Intro compo wygrało Higher State of Resolution/Dekadence, drugie Revolution/Nah Kolor, a trzecie Bingo/CNCD. Sporo kontrowersji wzbudziła ostatnia produkcja, bo intro w niemal identycznej formie zostało wypuszczone w roku 1995 jako Siesta/Axis. Silną amigową reprezentację miało oldskool graphics compo, które wygrał Slayer, drugi był Jok, a czwarty Darklight.

Na amigową uwagę zasługę też ośmiokilobajtowe intro na PC grupy Looonies "Nexus 8" - remake klasyka grupy Andromeda z 1994 roku. Warte odnotowania polskie akcenty to również statuetka Meteoriks w kategorii "Best Pixel Graphics in a Low-End Demo or Intro" dla dema "Last Train To Danzig" grup Ghostown & Haujobb, występ DjMario na małej scenie oraz 64k intro "Momento" Phibrizzo i Voyagera wydane pod szyldem Nah-Kolor, które zajęło czwarte miejsce.

Produkcje na pouet.net.
Produkcje na demozoo.org.
Pełne wyniki z party.
Zapisy konkursów na yt.
Na stronie SCENA.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem