Komentowana treść: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
[#1] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
Znani są już Profesorowie prowadzący wykłady ?
[#2] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Risc, post #1

Oczywiście. Zapraszam pod zakładkę >Wykładowcy<.

Zgadzam się, że to dość istotny aspekt.
2
[#3] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #2

Osobiście mam lekką awersję do szkolnictwa podstawowego, średniego, wyższego i najwyższego w naszym kraju. Uważam to za najmniej efektywną formę zdobywania wiedzy. No ale jeżeli ktoś trawi taką formę, potrafi z niej coś wyciągnąć, nie przeszkadzają mu związane z nią "narzuty" to oczywiście nie mam nic przeciwko i bardzo kibicuję także tej formie.

A co do wykładowców to przyznam się, że lekko mi żuchwa opadła gdy zerknąłem na listę. Elita. Ponad połowa nazwisk bardzo znana w naszym retro/demo świecie. To trochę podważa moje uprzedzenia. Tam na serio są ludzie, którzy wiedzą co będą mówić i raczej nie będzie czego po nich poprawiać. szeroki uśmiech Te wykłady naprawdę mogą być ciekawe.
Serio będzie tam wykładał sam Marek Hołyński?
3
[#4] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@MDW, post #3

Serio będzie tam wykładał sam Marek Hołyński?


Tak to wygląda szeroki uśmiech


Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 19:12:30 przez _DiskDoctor_
2
[#5] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Risc, post #1

Wali, DiskDoctor i ted to od nas z forum Widziałem też, że jest Fei, który już dawno nie zaglądał.
5
[#6] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@mailman, post #5

Do tego bardzo silna grupa pod wezwaniem Atari: Kroll, Bocianu, ten człowiek od SpartaDOS X, Hanna Mikołajczak, która często bywała na wszystkim co się działo dookoła AtariOnline. No ale co się dziwić - Rzeszów od zawsze był mocno atarowski. Ja bym wręcz w herbie tego miasta umieścił logo Atari albo przynajmniej postać Robbo.
No i jeszcze wśród wykładowców są znani wszystkim: Yerzmyey i Bartłomiej Kluska.

Nie wierzę, że to piszę ale... aż miałbym ochotę posłuchać takich wykładów.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2023 19:28:54 przez MDW
5
[#7] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@mailman, post #5

Nie wali, a wali7

!
[#8] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #7

Wali to Wali, niezależnie od wersji.
1
[#9] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
Czy będą wykłady i ćwiczenia z AMOSa, jak tak to się zapisuję
1
[#10] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@nicos, post #9

Wymiana kondensatorów, wybielanie obudów?
[#11] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@MDW, post #6

Te studia to będzie takie multiplatformowe party. Miejscówka opłacona i pewna, doborowe towarzystwo i wymiana doświadczeń zapewniona, walory poznawcze zagwarantowane szeroki uśmiech
4
[#12] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@mailman, post #11

Te studia to będzie takie multiplatformowe party.

Zupełnie tak na to nie patrzyłem, a to faktycznie tak będzie! Ciekawe czy będą spać na party place. No i zgodnie z tradycją - dziewczyny wchodzą za darmo.
3
[#13] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@nicos, post #9

Niestety ze względu na różnorodne audytorium, nie będzie programowania ani lutowania.

Należy też spojrzeć przez pryzmat humanistów którzy mogà się zapisać.
[#14] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #13

Eeeee..., a myślałem że na zaliczenie calosci trzeba będzie machnąć jakieś demo czy intro....
2
[#15] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Phibrizzo, post #14

Możesz machnàć, prezentacja może być podczas zajęć wieczornych w klubie studenckim OK
[#16] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
Cholewcia, zapisałbym się nawet, ale nie mam dyplomu ;P
1
[#17] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@alt_, post #16

Ani lic / inż?

Niestety wymogiem na studia podyplomowe ustawowym jest wyższe wykształcenie.

A nie machnàłbyś czasem licencjat jakiś? Nie od dziś niektóre studia sà w trybie e-learning.

Przy okazji, jeśli np. pracujesz w IT a chciałbyś skończyć informatykę, to uczelnia ma obowiàzek uznać pracę zawodowà jako zajęcia (zdajesz tylko egzaminy).
2
[#18] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #17

Przy okazji, jeśli np. pracujesz w IT a chciałbyś skończyć informatykę, to uczelnia ma obowiàzek uznać pracę zawodowà jako zajęcia (zdajesz tylko egzaminy).


wow! ciekawe dla tych co chcą skończyć.
1
[#19] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #17

Przy okazji, jeśli np. pracujesz w IT a chciałbyś skończyć informatykę, to uczelnia ma obowiàzek uznać pracę zawodowà jako zajęcia (zdajesz tylko egzaminy).

No to to jest ciekawe. Pracuję w IT w zasadzie od początku mojej "kariery"...
2
[#20] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #17

Hej.
Co wykłada Diskdoctor i Wali?
1
[#21] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #13

To można obejść - na moim kierunku pod koniec można było sobie wybrać jedną ze 3 specjalności i każdy szedł na swoje zajęcia. Gdyby tak tu zrobić dwie: specjalności: techniczną i nie-techniczną?
[#22] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Mikrobi, post #20

Ja nie wykładam, bo niestety moja wiedza o retro nie jest jeszcze na tym poziomie, żeby przekazywać ją innym.

Wali7 wykłada przedmiot:

"Urządzenia peryferyjne: kiedyś i teraz".
3
[#23] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
Ja to bym się zapisał, na jakies takie mocno dotyczące samego kodowania dem.
[#24] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Mirq, post #23

Dema są ważne, ale to zbyt wąski temat -- nie wiem czy uzbierałoby się tylu chętnych. Tutaj dema to jeden z wielu tematów, oprócz RetroGameDev czy Architektury komputerów 8- i 16-bit i innych.
[#25] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
No, lista (nazwiska/różnorodność kierunków/tematyki ) prelegentów robi wrażenie ok, racja OKOKOK

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2023 11:28:38 przez BULI
1
[#26] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
Hmm.. no to może trzeba będzie się nad tym studiowaniem zastanowić...
3
[#27] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@MDW, post #6

No ale co się dziwić - Rzeszów od zawsze był mocno atarowski. Ja bym wręcz w herbie tego miasta umieścił logo Atari albo przynajmniej postać Robbo.

Robbo? Jestem za ale czy to miasto było zawsze atarowskie to pierwsze słyszę (a mieszkałem w Rzeszowie od urodzenia) no chyba, że patrzysz na to właśnie z perspektywy siedziby L.K. Avalon ;) Gdybym nadal tam mieszkał, zapisałbym się na te studia ;)

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2023 13:05:15 przez Madman
1
[#28] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Madman, post #27

Gdybym nadal tam mieszkał, zapisałbym się na te studia ;)


A co Ci szkodzą dojazdy raz na 4 tygodnie?

Na partys to ludzie raczej jadą z daleka.
[#29] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Madman, post #27

...chyba, że patrzysz na to właśnie z perspektywy siedziby L.K. Avalon

Tak, masz rację. Zapewne tak właśnie jest, że to tak wygląda tylko z punktu widzenia oddanego czytelnika wszystkich numerów "Tajemnic Atari", bardzo częstego (w latach 1990-93) klienta firmy Avalon, pasjonata polskiego gamedevu lat 1998-94. Mieszkańcy Rzeszowa mają zapewne prawdziwy obraz "atarowości" tego regionu. Ja mam mocno zafałszowany i chyba trochę sam go sobie stworzyłem w swoim, nastoletnim wówczas, mózgu. szeroki uśmiech
1
[#30] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
A tak przy okazji, to chyba marzenie Feia się spełniło.
Z tego co wiem to zawsze chciał wykładać na Uniwersytecie Demosceny stosowanej i im. Mad Wizards

(Będący w temacie będą wiedzic o co chodzi)
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem