Komentowana treść: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
[#31] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Phibrizzo, post #14

Eeeee..., a myślałem że na zaliczenie całości trzeba będzie machnąć jakieś demo czy intro....



A Wykładowcy razem ze Studentami będą głosować nad oceną.
2
[#32] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"
Przyznam, że kuszące są. Szkoda że Szczecin<>Rzeszów to albo dzień koleją albo 400-500zł na weekend na loty.
[#33] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@hrw, post #32

Dla osób z daleka jest właśnie opcja loty ++ opuszczanie niektórych zjazdów (wedle mojej pamięci 25% można opuścić).
1
[#34] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #33

Powinny być studia online
[#35] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@MDW, post #3

Naprawdę wykłady prowadzi Marek Hołyński? Można wskoczyć jako wolny słuchacz? Wbilibyśmy się... :D
2
[#36] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Brodek, post #35

Ja mam daleko do Rzeszowa. Dla mnie każda odległość większą niż 20 km to jest daleko. szeroki uśmiech Ale faktycznie z przyjemnością pochodziłbym sobie na wykłady większości z wymienionych prowadzących. Możliwe, że do pozostałych też ale nie wiem, bo niektórych nie kojarzę.

Odnośnie Marka Hołyńskiego to pamiętam jak próbowałem kupić jego książkę "E-mailem z Doliny Krzemowej". Nawet zapłaciłem za nią jakieś symboliczne grosze w jakimś antykwariacie ale okazało się, że antykwariat już nie istnieje. Pozycja nie do kupienia. W końcu znalazłem sobie PDFa. Bardzo fajnie opisywał pionierskie czasy 3D w Dolinie Krzemowej, powstawanie GL (jeszcze bez przedrostka "Open"). Muszę sobie to kiedyś jeszcze raz przeczytać, bo czytałem lata temu.

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2023 18:44:42 przez MDW
1
[#37] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@Commodore128D, post #34

OnLine…

Nie da się integrować OnLine…

Nie da się pić razem piwa OnLine…
2
[#38] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #37

Mam takie nie śmiałe pytanie co ów student wyniesie z tych że studiów, lub też czego się dowie o czym nie wiedział wcześniej:)

Po za tym to czy wykłady z "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa" zostaną zapisane cyfrowo i później zostaną udostępnione Online.

No bo czym że jest technologia i sztuka cyfrowa nie zapisana cyfrowo:)

No bo jeśli tego nie zapiszecie to będą to studia analogowe


Dalej to czy będzie PPC bo to też przecież retro.

I czy będzie coś o historii trollingu bo takie wylewanie na siebie szamba to coś normalnego w tej dziadzinie IT, Atari z węgla i stali my mamy wy macie. Czyli coś dzięki czemu, (tak jak by już tego nie nazwać) co sprawiło że ta Subkultura przeżyła. Poniekąd.


edit...

Możecie później sprzedawca DVD lub VHS z wykładamiOKok, racjaok, racja
Zawsze jest szansa że ktoś zPiraci:)

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2023 22:27:07 przez iC-e_Jay
[#39] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@iC-e_Jay, post #38

No bo jeśli tego nie zapiszecie to będą to studia analogowe


Wydaje mi się że zapisem cyfrowym i ewentualną dystrybucją może zająć się.

Polskiego Towarzystwa Ochrony Dziedzictwa Technicznego

Cele mają ku temu odpowiednie...

Celem stowarzyszenia Polskie Towarzystwo Ochrony Dziedzictwa Technicznego jest dbałość o materialne i niematerialne, w tym cyfrowe, dziedzictwo techniczne i kulturowe, podejmowanie działań na rzecz zachowania urządzeń technicznych, dokumentów, procesów, dzieł cyfrowych oraz wiedzy technicznej dla następnych pokoleń,


ok, racjaok, racja
[#40] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #17

Skądinąd, ja to w zasadzie mógłbym byc i studentem, i wykładowcą zarazem
1
[#41] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #37

Nie, no żartowałem.
Natomiast podczas pandemii piłem wódkę przez Skype 😷😷😷
1
[#42] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #2

Korci mnie żeby się zapisać. Żona właśnie kończy jakieś podyplomowe, a to sobie może ja zacznę szeroki uśmiech
2
[#43] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@PTR, post #42

Ja tam żone przekonałem, że można na studia iść .. dla przyjemności a nie dla papierka ;)
2
[#44] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@iC-e_Jay, post #38

Na studiach Uczestnik otrzyma następujące profity:

- wiedza pogłębiona (w tym: naukowa) o retro, informatyce, przemysłach kreatywnych, gamedev, demoscenie itp.
- wiedza praktyczna z retro (retro komputery wraz z akcesoriami; starymi i nowymi)
- networking w klubie studenckim (przy piwie i retro komputerach)
- nowe kontakty (inni Uczestnicy plus Wykładowcy)
- wiedza o rozwiązaniach NG (PPC itp.)

W zamyśle, zajęcia podobnie jak na studiach I i II stopnia, są skierowane wyłącznie do adresatów. Dlatego też, nie przewiduje się rejestrowania a następnie udostępniania online zajęć.
[#45] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #44

Z ciekawości - który z grona Szanownych Wykładowców będzie wykładał wiedzę o NG?
[#46] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@recedent, post #45

Wali7
2
[#47] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #17

Nie do końca się z tym zgodze.Wszystko zależy od dobrej woli wykładowcy.Nie słyszałem o czymś takim jak uczelnia ma obowiazek uznać twój dorobek zawodowy i zwolnić ciebie z zajęć.
Od 20 lat pracuje w zawodzie i nie każdy wykladowca zalicza przedmiot na podstawie pracy zawodowej.
Część wykladowców zwolniła mnie z przedmiotów ale tylko część.
Na pozostałe zajęcia trzeba było chodzić i w normalnym trybie zaliczać przedmioty czyli studiować.
[#48] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@skofrant, post #47

Tak było wcześniej, teraz też tak pewnie jest.

Kiedyś było tak, że jeśli ktoś miał doświadczenie zawodowe na danym stanowisku, potwierdzający kompetencje X, a na studiach był przedmiot X, to dziekanat miał obowiązek (nie prawo - obowiązek) uznać dany przedmiot i pozwolić jedynie zdawać egzamin.

Jedyny wyjątek to to, że jeśli np. 1/2 przedmiotu to nie było coś co się robiło zawodowo to ta procedura nie działała. Zgodnie z zasadą, że "wszyscy studenci realizują ten sam materiał".

Wszystko jest w ustawie.
[#49] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #48

Przecież tu chodzi o to, by studiować z fajnymi ludźmi, pogłębiać wiedzę związaną z hobby, a nie o zdobywanie nowych kwalifikacji i przebranżowienie.
2
[#50] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@KM_Ender, post #49

Zgadzam się ale ja odpowiedziałem na komentarz który był odpowiedzią na komentarz alt_ 'a a dotyczący robienia studiów (I stopnia) mając branżowe doświadczenie zawodowe.

Zgoda, że off-topic, ale blisko!
2
[#51] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #50

Hej!

Zastanawiam się mocno nad zgłoszeniem ... Jak będą wyglądały zaliczenia/egzaminy? :)
[#52] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@biax, post #51

Generalnie ponieważ to są studia podyplomowe, zaliczenia (nie egzaminy) będą raczej formalnością.

W lwiej części przypadków będą to pytania (ustne) zadawane na początku, względem materiałów (literatury) wysyłanych wcześniej mailem.
[#53] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #52

o dwóch wykładowców znam :)
chciałbym studiować ale żona mi nie pozwala :)
[#54] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@JacK_Swidnik, post #53

I słusznie.

Mniej wykształconym mężem lepiej się zarządza.

1
[#55] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #54

jak tam sytuacja, jest już zebrana grupa studentów? odbędą się te zajęcia?
miałem chęci studiować ten kierunek ale moja druga połowa ma inne zdanie niż ja szeroki uśmiechszeroki uśmiech
[#56] Re: Rusza rekrutacja na studia podyplomowe: "Retro-computing: technologie i sztuka cyfrowa"

@_DiskDoctor_, post #52

A jeśli komuś nie chodzi o papier tylko o wiedzę to w całym przepastnym necie czy choćby YT nie ma nic pomocnego w tym temacie?

Np takie coś, trochę historii i trochę programowania.
https://www.youtube.com/@programowalny/videos
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem