Komentowana treść: Amiga Rulez #1
[#31] Re: Amiga Rulez #1

@ZorrO, post #25

Ja miałem od 1994 roku A1200, po jakimś czasie doszedł HDD i 8MB Fast, który później zamieniłem na BlizzIV, i nigdy nie brałem udziału w żadnej ankiecie. Ankiety są jak sondaże - zależy kto bierze w nich udział, czyli była ankieta ale nie wiadomo do końca jak było naprawdę.
1
[#32] Re: Amiga Rulez #1

@ZorrO, post #29

Nie wiesz ile osób głosowało, a jeśli to było kilkaset (czyli np.223) to bardzo niewielka próbka ankietowa w ponad 35 milionowym państwie.
1
[#33] Re: Amiga Rulez #1

@Norbert, post #32

Tak sie składa że już sie kiedyś z kimś sprzeczałem o wiarygodność ankiet z powodu ich liczby, i dokładnie czytałem każdą z nich by tej informacji poszukać. Nie chce mi sie teraz tego sprawdzać znowu, ale z tego co pamiętam to chyba te wczesne Bajtkowe nie podawały liczby, jedynie wspominały że cieszą sie że aż tyle osób odpowiedziało. A najmniej było chyba akurat w tej Ataroskiej, jakieś kilkaset bodajże ponad pół tysiąca, a inne nie schodziły poniżej 3-4 tysi. Głowy nie dam, jak ktoś chce niech sobie sprawdza.

I nie wiem jak wy ale ja sie już w 1ej klasie podstawówki uczyłem że liczby 3 cyfrowe są większe od 2 cyfrowych. I do dziś nikt ani nic mnie nie przekonało że jest inaczej, dlatego mam w poważaniu opinie takich co sie gardłują że na jego osiedlu było tak czy siak. Bo nawet jak miał ciocie w Peweksie która Atarki sprzedawała to jego/jej punkt widzenia nie jest tak obiektywny jak z Ankiety zebranej z całej Polski. Taka jest idea robienia ankiet że dają bardziej trafne i przybliżone wyniki niż wywiad z garstką znajomych. Których nie dość że jest mniej, to zwykle mają coś wspólnego, np pochodzą z jednorodnego środowiska albo zbliżonego wiekiem, miejscem zamieszkania albo poziomem zarobków, itp. A próbka danych z całej Polski jest takich błędów pozbawiona.

A niektórzy walczą zaciekle jak o wolność by obalić prawdę z ankiety, jakby im odbierały dzieciństwo zmieniając pogląd w który wierzyli od dziecka, że to ich komputer był najfajniejszy, i że wogóle naj fafa fafa. :D
1
[#34] Re: Amiga Rulez #1

@ZorrO, post #33

Widzę że ciśnienie Ci rośnie. Oby żyłka nie pękła.
Kto zaciekle "walczy jak o wolność" widać po ilości wklepanego tekstu.
Żyj i daj żyć innym.
1
[#35] Re: Amiga Rulez #1

@Norbert, post #34

To zmień sobie bateryjki w szklanej kuli bo słabo zgadujesz. :)
Kiedy jestem wkurzony to idę sie przewietrzyć zamiast klepać w klawiaturę. :)
A twoje posty sie skróciły bo ci sie wyczerpały argumenty. Co widać po tym że nie piszesz o temacie tylko o adwersarzu.
[#36] Re: Amiga Rulez #1

@ZorrO, post #35

Nie ma.powodu żeby więcej pisać. Tobie zależy na przekonywaniu, nie mi. Ciebie "zabolało" podważanie wyników ankiety.

A wracając to newsa.
Szkoda bez brak języka polskiego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem